‘Superhéroe’ de cuatro patas: Un perro sordo y casi ciego salva a una niña perdida en las montañas

https://cdni.rt.com/actualidad/public_images/2018.04/article/5addf4bf08f3d9183c8b4567.jpg
Max, un perro pastor ganadero australiano de 17 años, protegió a una pequeña de tres años durante más de 15 horas hasta que esta consiguió ser rescatada.

Un perro sordo y parcialmente ciego demostró un valor y una lealtad increíbles al quedarse durante toda una noche con una niña de tres años perdida en las montañas.

Abre el enlace de abajo

Abajo

Kaq bukur është veshur Donika Kadaj sot për seancë


Donika Kadaj, deputetja e AAK-së vazhdon të jetë një nga simpatiket e Kuvendit të Kosovës.

E njohur si deputete në disa mandate, Kadaj-Bujupi vazhdon të jetë IN me dukjen e saj. Kaqurrelja nga Istogu ka tërhequr vëmendjen me këtë kombinim sa për të konfirmuar se ka shije edhe në veshje.

Hap Lajmin e Plotë në Link

Diçka ju kishte ikur nga dasma e Norës me Robertin, ja veprimi që bëri nëna e këngëtares


Nora Istrefi padyshim që është këngëtarja që qëndron në krye të listës së këngëtarëve më të famshëm të estradës shqiptare.

Martesa e saj me Robert Berishën bëri që për një kohë të gjatë të mbizotërojë në mediet rozë. Ndonëse është harruar kjo ngjarje, për Norën fotografitë nga momentet më emocionuese..

Hap Lajmin e Plotë në Link

Ali Ihsan duket në moshë në Serial, por gruja e tij është një super femër


Mahir Günşiray është emri i aktorit të suksesshëm të kinematografisë turke.

Ai luajti në serialin ‘Iffet’ dhe ende mbahet mend nga publiku shqiptar. Ali Ihasan në jetën reale është nëj familjar dhe bashkëshort i përkushtuar. Fotot familjare vërshuan mediet rozë dhe të tillat u pëlqyen shumë nga fansat e tij.

Hap Lajmin e Plotë në Link