Bin Laden shfaqet i gjallë, tmerrohet bota – Ja vendi ku po jeton

Ish specialisti i NSA që shkaktoi një tërmet botëror me zbulimet e tij, Eduard Snouden, ka bërë një tjetër deklaratë kontroverse, duke thënë se zotëron informacione të klasifikuara që vërtetojnë se bin Ladeni është ende gjallë.

Snoudeni, i cili jeton në arrati në Rusi, pasi nxori dokumente mbi programin e përgjimeve të NSA!
Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

Gjermania kërkon 46 mijë punëtorë: Këto janë profesionet dhe mënyra si të aplikoni

Gjermania dhe kompanitë e saj kanë të hapura 46.608 vende pune për të cilat mund të aplikojnë qytetarë nga vendet e Ballkanit, duke përfshirë Shqipërinë dhe Kosovën.Mjekë, infermierë, inxhinierë të të gjitha kategorive, teknikë kompjuterash, zanatçinj, si hidraulikë, elektricistë, muratorë, mekanikë makinash, gomistë janë vetëm disa nga profesionet!
Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

Lajm aspak i mire nga gruaja e Ermal Mamaqit!

Ermal Mamaqi është komediani dhe prezantuesi i njohur nga Shqipëria.
Ai në një video të postuar në llogarinë e tij në “Instagram” e frikëson shumë bashkëshorten e tij Amin.
Ermali e shfrytëzon momentin kur ajo është e habit dhe e frikëson kurse ajo e ofendon duke i thënë “Gomar” Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

Ndodh e papritura mes Shkurtes dhe Shyhretes, iu publikohet fotografi tronditese!

Të gjithë duan ta dijë arsyen e vërtet se përse dy këngëtarët më të njohura e më të dashura dikur, Shkurta e Shyhretja i dhanë fund miqësisë, bashkëpunimit, shkruan “Kosovarja”.

Asnjëra e as tjetra nuk pranojnë të flasin për shkaqet që quan në këtë veprim, që i habiti shumë njerëz, pasi dyshen në fjalë i kishin parë prej kohësh si dy në një.
Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

U DOGJ ME QUMËSHT DHE PO LUFTON ME JETËN, I ATI APEL PËR NDIHMË: ALTEA 2 VJEÇARE DUHET TË JETOJË

Image result for U DOGJ ME QUMËSHT DHE PO LUFTON ME JETËN, I ATI APEL PËR NDIHMË: ALTEA 2 VJEÇARE DUHET TË JETOJË

Altea 2-vjeçare është djegur me qumësht në të gjithë trupin dhe tani po lufton me jetën në QSUT.Prindërit e saj bëjnë apel për ndihmë që e bija të mund t’u mbijetojë plagëve të marra.-NR. i celularit të babit: 0697577821,-NR. I llogarisë te Raiffeisen: AL35202112400000000001291920 !

Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

“Dosja Habilaj”/ Informacioni “bombë”: Deputetja e PS-së thirret në Prokurori për të dëshmuar

Pak ditë më parë thuhet se një deputete e PS-së dhe ish-zyrtare e lartë është thirrur nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për të dëshmuar lidhur me “dosjen Habilaj”.

Ky informacion është bërë publik pak minuta më parë në studion e “Opinion”, ku gazetari Blendi Fevziu lexoi “live” në telefonin e tij mesazhin e mësipërm, por duke u shprehur se duhet verifikuar!
Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

La fëmijët për 10 minuta vetëm, mamaja trondit nga ajo që shikon më pas

Charlotte Wilson kishte lënë për disa minuta tre fëmijët e saj të vegjël vetëm në shtëpi sepse ajo vajti në kopsht për të mbushur pishinën me uji.

Por kur u kthye në shtëpi gruaja u shokua nga ajo surprizë e pakëndshme që fëmijët i kishin bërë. Për vetëm pak minuta të vegjlit arritën ta shkatërronin plotësisht shtëpinë duke luajtur.

Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

Mbante 5 frigoriferë në shtëpi, traumatizohet policia nga ajo që gjen brenda

Një burrë nga Indonezia, i cili mbante 5 frigoriferë në shtëpi ka traumatizuar policinë, pasi mbante të ngrirë 657 pangolins.

Pangolins janë shumë të njohur në Azi, pasi mishi i tyre përdoret si ilaç. Burri ka këmbëngulur se kafshët nuk ishin të tij, por të një mikut të tij.
Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

Në këtë vend afër nesh nëse i keni 1000 euro mund të bëheni me shtëpi

ugu i Serbisë, kur është fjala për çmimet e pasurive të patundshme në fshatra ka humbur vlerën dhe për pak para mund të blesh vila me kopshte.

Në pjesën e Banatit mund të blihet tokë për vetëm 2000 euro, nëse është me shtëpi nuk shkon më shumë se 15 000 euro. Mirëpo ka edhe më keq, në fshatrat e Priotit çmimi i pasurive të patundshme është 1 000 euro. Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

Familjarët tregojnë se pse vëllai ia mori jetën vëllait në Kosovë

18 vjeçari me inicialet Q.M, i cili dy ditë më parë është therur me thikë nga vëllai i tij i mitur, u varros sot në varrezat e Ferizajt.
Q.M nuk ka arritur që t’u mbijetojë plagëve qe mori nga therja me thikë dhe ka ndërruar jetë sot në QKUK.

KALLXO.com ishte në varrimin e të ndjerit.
Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link