Po kalonte rrugën, gjashtëvjeçari goditet nga një veturë – “fluturon” si një kukull

Kamerat e rrugës kanë filmuar një aksident të tmerrshëm, sesi një automjet përplas një 6 vjeçar. Vogëlushi ka “fluturuar” si një kukull lecke teksa ka qenë duke kaluar rrugën në një moment aspak të përshtatshëm. Siç thuhet më tej, përcjell tvklan.al, 6-vjeçari u përplas nga një makinë e tipit Ford Focus.
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Eksperiment social: Të “verbrit” i bien 1 milion dollarë nga valixhja, reagimet e qytetarëve kanë habitur të gjithë për të mirë

BigDaws TV ka realizuar një eksperiment social, në të cilin ka marrë pjesë një burrë i “verbër” i cili mban në dorë një valixhe me 1 milion dollarë.

Ai shëtiste rrugëve me shkop dhe valixhe, dhe sa herë që ndonjë kalimtar i rastit i kalonte pranë tij, i hapej valixhja nga e cila binin paratë, transmeton Telegrafi.
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

E rrallë, nëna surrogate ngel shtatzënë teksa mbante fëmijën e një çifti tjetër

Ka diçka që ju me siguri nuk e dinit; të mbetesh shtatzënë teksa je shtatzënë. Domethënë që të jemi më të qartë në atë që shkruajmë.

Është e rrallë, por ndodh që një grua të jetë duke mbajtur fëmijën e dikujt tjetër në bark, pra të jetë një nënë surrogate, por nga ata tjetër të mbetet shtatzënë dhe të ketë fëmijën e saj.
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Vajzat 12 vjeçare me persona të panjohur, ky është eksperimenti që po shokon prindërit

Ky është një eksperimet social i kryer në SHBA, ku vajzat e mitura, nga mosha 12 vjeçare, përfshihen në biseda online dhe pranojnë të takohen me njerëz të panjohur.

Aktivisti në rrjete sociale, Coby Persin, ka instaluar kamera të fshehura dhe së bashku me ekipin e tij kanë vënë në pah se si vajzat e reja, fëmijë, bien në kurthë nga eksperimenti i kurdisur.
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Mediet serbe: Stërgjyshi i Thaçit ishte serb

Mediet në Serbi kanë filluar të shkruajnë për, siç thonë ata, stërgjyshin e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Për të thonë se fillimisht ishte klerik ortodoks, e më pas u konvertua në fenë myslimane.

Kleriku ortodoks, Radoslav Daniloviq, i cili u kthye në fenë islame në fillim të shekullit 20 dhe e ndërroi emrin e tij në Jusuf!
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Nuk do ta besoni se çka dijnë dhe flasin njerëzit për gruan e Albatritit

Egzona Brahimaj nga Gjakova, falë lidhjes, e tani martesës me këngëtarin Albatrit Muçiqi u bë mjaftë e njohur dhe e përfolur, shkruan “Kosovarja”.

Nuk dimë nëse i pëlqen apo jo vëmendja e fama, por pavarësisht preferences së saj individuale, bukuroshja tashmë ka bërë emër dhe njerëzit dinë shumëçka për të.
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

EKSKLUZIVE: BISEDA E BEG RIZAJT E MIRSAD NDRECAJT ME SPIUNIN MAQEDONAS (AUDIO)

Image result for EKSKLUZIVE: BISEDA E BEG RIZAJT E MIRSAD NDRECAJT ME SPIUNIN MAQEDONAS (AUDIO)

“EKSKLUZIVE: BISEDA E BEG RIZAJT E MIRSAD NDRECAJT ME SPIUNIN MAQEDONAS (AUDIO)” – Beg Rizaj dhe Mirsad Ndrecaj kishin lidhje të forta me një spiun të Agjencisë së Inteligjencës së Maqedonisë ( DSK). Dy udhëheqësit e grupit të Kumanovës kanë incizuar një bisedë me agjentin në fjalë, emri i të cilit është i njohur!
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun