Prindërit e braktisën 36 orë pasi kishte lindur, por shikoni se si u kthye ai 22 vite më vonë!

Kur Jono Lancaster kishte vetëm 36 orë që kishte ardhur në jetë, prindërit e tij e braktisën atë.Foshnja lindi me një çrregullim të rrallë gjenetik, i quajtur sindromi Tricer Collins.

I cili prek formimin e eshtrave të fytyrës.Nëna biologjike e Jono u tmerrua kur pa djalin e saj..
Hap Reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Ndarja nga jeta e zyrtares së lartë të LSI, Kryemadhi me mesazh të ndjerë: Nuk mundem … është e vështirë

Image result for lajmi fundit

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi me anë të një mesazhi të ndjerë,ka folur për vdekjen e mikes së saj dhe një nga themelueset e LSI-së,Luzhiana Abazi.‘Nuk mund të shkruaj,ka orë që mundohem.

Por është vështirë.Luzhi u largua fizikisht sot nga ne,duke na lënë një dhimbje dhe boshllëk të pazëvendueshëm.
Hap Reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

I riu nga Presheva A.B shkon në dasmë, por kthehet i vdekur, e vret burri i motrës.

I ftuar në një dasmë në fshatin shqiptar të Likovës,pranë Kumanovës,në vendlindje mbrëmë u kthye në një tragjedi të madhe ku i riu A.B (19), me origjinë nga Presheva kthehet në sandëk,i vrarë,njofton “Presheva jonë” nga Maqedonia.

I ndjeri kishte ardhur enkas nga Gjermania në dasmën e kushëririt në Likovë.
Hap Reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Pse hesht Lulzim Basha për arrestimin e Andi Tomës?!

Andi Toma, ish-drejtori i Përgjithshëm i Autoritetit Rrugor Shqiptar, është arrestuar mbrëmjen e së enjtes së 1 shkurtit, pas kallëzimit penal nga ministri i Transporteve Damian Gjiknuri.

Ai akuzohet për abuzime dhe korrupsion gjatë ndërtimit të rrugës Elbasan-Gjinar. Ai u arrestua së bashku me ish-drejtorin e ARRSH.
Hap Reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

E dhimbshme: I vdiqën binjakët, burri e rrihte me rripin e pantallonave

E ftuar sot në “Ka një mesazh për ty” ishte Hajrie,një nënë e vuajtur dhe që për disa vite burri kishte ushtruar dhunë mbi të.Hajria kishte ftuar në studio djalin e saj të vogël.

Për t’i dhënë një mesazh, por fillimisht ajo tregoi historinë e dhimbshme të jetës së saj..
Hap Reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Rusia prezantoi nëndetësen e pakapshme, SHBA prezanton “Gjahtarin”

Shtetet e Bashkuara janë të vendosura që të ruajnë avantazhin që kanë ndaj rivalëve ushtarakë edhe kur bëhet fjalë për flotën detare.Marinës amerikane iu bashkua “droni ujor”,i quajtur “Gjahtari i Detit”.

Bëhet fjalë për një mjet me teknologjinë më të avancuar dhe pa ekuipazh, prodhuar dhe testuar për dy vite.
Hap Reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Doktori lëkurës zbulon sekretet se si të hiqni njollat kafe dhe shenjat në fytyrë

E vërteta është, kremet më të popullarizuara për njollat e moshës kanë përbërës që nuk duhet t’i përdorni.Kjo është arsyeja pse ju duhet të përdorni një alternativë natyrore.Kjo recetë u zbulua nga një dermatolog i cili ka trajtuar qindra njerëz.

Përbërësit: 1 lugë gjelle uthull molle,1 qepë (shtrydhni dhe përdorni lëngun)
Hap Reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Punë e sigurtë në Gjermani, ky është profesioni që po kërkohet dhe do kërkohet më shumë

Gjermania është kthyer në një vend ku numri më i madh i popullsisë sa po vjen dhe po plaket, duke shkaktuar kështu edhe probleme të kujdesit shëndetësor ndaj të moshuarve.

Duke qenë se popullsia vendase nuk preferon ta kryej këtë punë (atë të kujdesit ndaj të moshuarve).
Hap Reklamën

Vazhdo artikullin e plotë