Specialja: Keto zyrtar te larte urgjentisht duhet arrestuar!

22 zyrtarë të lartë shtetërorë pritet të arrestohen shumë shpejtë për korrupsion dhe vepra të ndryshme penale, e në mesin e këtyre të arrestuarve do të ketë edhe ish ministra, zëvendës ministra, zyrtarë të lartë të kompanive publike e të tjerë.
E, për të gjitha këto ka folur në emisionin “Euro Tribuna”, përballë Menduh Abazit.

Image result for daut haradinaj , thaci , fatmir limaj
Për të lexuar më shumë hap linkun/linqet më poshtë

“160 mijë euro dhe ata të tre të vdekur”, të tjera përgjime tronditëse të Habilajve

“160 mijë euro dhe ata të tre të vdekur”, të tjera përgjime tronditëse të Habilajve

Dalin detaje të reja lidhur me përgjimet me grupin kriminal të “Habilajve”. Sipas hetuesve italianë Moisi Habilaj ka mbërritur në Siçili së bashku me bashkëpunëtorin e tij Sabi Celaj me automjetin Audi të ish-Ministrit Saimir Tahiri.

Lexo po ashtu: Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Skandal ne Serbi, Nikolic thot se para disa viteve ishim sherbetor te shqiptareve dhe ne rast lufte do t`na fitojne

“Nëse valoi një ditë në vit flamuri shqiptar dikund në Preshevë apo Bujanovc e 364 ditë flamuri serb, nuk e dëshmon patriotizmin shqiptar e as “tolerancë” apo demokracinë e Serbisë ndaj minoriteteve. E di se shqiptarët atje kanë një referendum nga viti 1992, por duket se ai ka mbetur vetëm në letër. Unë nuk i kuptoj shqiptarët e Preshevës, pse nuk e kërkojnë bashkimin me Kosovën?!

Image result for nikolic
Për të lexuar më shumë hap linkun/linqet më poshtë

Vendi i vetëm në botë ku mund të shpëtojmë, nëse Koreja e Veriut nis luftën bërthamore

Transmetuesi australian ABC News identifikoi destinacionin e Bregut Atlantik të Mar del Plata, vendpushimi më i popullarizuar i plazhit në Argjentinës si pika më e largët e tokës nga armët bërthamore të liderit të despotit.

Kërkesa u bë pasi zëvendës ambasadori i OKB-së, Kim In Ryong, paralajmëroi se “një luftë bërthamore mund të shpërthejë në çdo moment”

Lexo po ashtu: Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

E keni gishtin e dytë të këmbës më të gjatë se tjerët? Ja çka do të thotë

Aq më të gjatë që e keni gishtin e dytë të këmbës, aq më shumë kualitete lidershipi keni. Jeni dinamik dhe me plot burime, por dëshira për t’i përfunduar gjërat në mënyrën “ose siç dua unë, ose hiç”, mund t’ju kushtojë në të ardhmen.
Populli indian e ka që nënat i ndalojnë djemtë e tyre të martohen me vajzat të cilat e kanë gishtin e dytë!

Image result for E keni gishtin e dytë të këmbës më të gjatë se tjerët? Ja çka do të thotë
Për të lexuar më shumë hap linkun/linqet më poshtë

Rama ironizon bashkimin e opozitës, heq përgjegjësinë nga Tahiri duke e lënë në duar të

“Opozita është bashkuar”, kështu kanë deklaruar që dje dy krerët e partive opozitare më të mëdha në vend, Basha dhe Kryemadhi.

Ishte dosja “Habilaj” dhe përfshirja e emrit të ish-ministrit Tahiri në këtë raport të bandës kriminale që bëri partitë opozitare të harrojnë çdo ndasi mes tyre dhe të bashkohen kundër qeverisë.

Lexo po ashtu: Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Sekreti i parandalimit të kancerit në mushkëri gjendet në hundë

“Kanceri i mushkërive është vrasësi më i madh në botë dhe arsyeja kryesore është se në shumicën e rasteve diagnostifikohet me vonesë”, thotë Avi Spira, pulmonologist nga Universiteti i Bostonit.
“Kur pacientët kanë simptomat e para dhe vijnë të mjekur, zakonisht tumori është përhapur edhe jashtë mushkërive dhe se si mjekë nuk mund të bëjmë aagjë”, shtoi ai, transmeton portali arbresh.info.
Image result for Sekreti i parandalimit të kancerit në mushkëri gjendet në hundë
Për të lexuar më shumë hap linkun/linqet më poshtë

“Lamtumirë Rama! Ike me trup nga kjo punë, më mirë jep dorëheqjen”

Avokati Spartak Ngjela me anë të një statusi në rrjetin e tij Facebook ka dhënë opinionin e tij duke zbërthyer të gjithë ngjarjen politike që po ndodh edhe me rastin e fundit të Saimir Tahirit me Habilajt. Ngjela njihet për shkrimet e tij goditëse ndaj elementëve politikë.

Por, duket se pas sulmeve të ish-kryeministrit Sali Berishës tani i është drejtuar kryeministrit Edi Rama.

Lexo po ashtu: Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Si osmanlinjet çliruan trojet shqiptare nga terrori i Stefan car Dushanit?

Ngado qe ta kthesh koken viteve te fundit sheh te ngritur ndonje permendore ne kuader te projektit kontravers Shkupi 2014. Ne kuader te ketij projekti u ngriten prermendore qe nxiten konflikte te shumta.

Kush ishte Car Dushani? Ai mori pushtetin duke vrare baben e tij dhe ai pushtoi te gjitha trojet ku jetonin shqipetaret.
Related image
Për të lexuar më shumë hap linkun/linqet më poshtë

Luan Rama: Fikja e radarëve, qeveria na bëri turpin e NATO-s

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka reaguar ashpër pas zbardhjes së përgjimeve të bandës së Habilajve.Sipas Luan Ramës, kjo qeveri e bëri Shqipërinë, turpin e NATO-s.

“Kam dy muaj që denoncoj publikisht dhe politikisht faktin që radarët e Forcave Detare dhe ato të Policisë së Shtetit nuk kanë qenë në punë që prej vitit 2014!

Lexo po ashtu: Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione