Aktorja e njohur Labit: “E lëshove punën në Rtv21 se nuk pate pare, tash dasmën si milioner”

Labi e Qendresa, e kanë hedhur hapin më të madh në jetë. Madje, së shpejti do të bëhen edhe prindër.Një lum urimesh po rrjedhin prej dy ditësh për çiftin e ri. Urime, fjalë të bukura dashamirëse, foto…, shkruan kosovarja, e aktorja Flutra Gashi, ka reaguar ndryshe.

Aktorja e njohur po e sheh nga një kënd tjetër dasmën e Labit.Ajo nuk është treguar edhe aq dashamirëse. Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Bëni dhëmbët më të bardhë në shtëpi në vetëm 3 minuta. 100% i vërtetuar efikasiteti

Impresioni i parë ndoshta bazohet dhe tek dhëmbët, prandaj nuk do ishte mirë të rrezikonit duke pasur dhëmbë të verdhë. Dhëmbët e bardhë janë një tregues i një shëndeti të përgjithshëm të mirë dhe kjo gjë do ju jap një vetëbesim të lartë.

Por, përveç trajtimeve konvencionale, ka disa trajtime natyrale të cilat janë mjaft të dobishme dhe që nuk kushtojnë. Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Ushtarët serbë duke bartur trupin e një ushtari të UÇK-së, të vrarë në pritë

Në Zotën Operative të Pashtrikut gjatë luftës së fundit Ushtria Çlirimtare e Kosovës dhe policia serbe kishin zhvilluar betejë ashpër.

Dy ushtarë serb tërheqin një kalë që mbante trupin e një ushtari të UÇK-së i vrarë në pritë në kufirin midis Kosovës dhe Shqipërisë në malin e Pashtrikut më 9 gusht, 1998.
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Ky është polici serb Miliq Krsta të cilin e vrau Selman Kadria!

Selman Kadria ka vrarë një nga antishqiptarët më të mëdhenj, një prej serbëve që ka bërë zullumet dhe krimet më mizore ndaj shqiptarëve, Milliq Kërstiqin – i njohur më shumë me mbiemrin Kërrsta!

Selman Kadria ishte nip i Kërstiqëve, sepse nënën e kishte serbe. Milliq Kërrsta kishte vrarë shumë patriotë shqiptarë që kundërshtonin regjimin serb!
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Ekskluzive: Pamje nga gjuajtja me armë në kryeqytet

Drejtori i Emergjencës Basri Lenjani në një prononcim për Indeksonline ka thënë se gjendja e një të plagosuri sa ishte në qendrën emergjente ka qenë stabile.

“Nëse është fjala për të njëjtin rast atëherë personi në fjalë është pranuar në QKUK në ora 7 të mëngjesit, është trajtuar në klinikën emergjente dhe pastaj është dërguar në ORL!
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Ky fëmijë flinte çdo natë me një gjarpër. Por 11 vjet më vonë, të shohim se çfarë ai u bë!!

Ambath është një djalë 11-vjeçar nga Kamboxhia dhe, si shumë fëmijë, ai ka një manar. Por i përkëdheluri i tij nuk është ajo që juve do t’ju duket “e zakonshme”. Kjo është një 18-këmbëgjatë.

Kur Sambath ishte vetëm tre muajsh prindërit e tij gjetën një gjarpër nën shtratin e tij. Pitoni ishte gjithashtu vetëm një fëmijë në atë kohë dhe matet më pak se një këmbë të gjatë.
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Skandaloze, Blerim Latifi : Kurani është libër i pa vlerë, ju shqiptarët musliman keni mbetur 1500 vjet mbrapa

I nderuar Kryeministër i Republikës së Kosovës kërkojmë nga ju që ta bëni shkarkimin e menjëhershëm nga funksioni të këshilltarit tuaj politik Blerim Latifi, i cili në televizionin publik të Kosovës RTK në emisionin “ Target “ me temën “ feja në Kosovë “ i ka fyer rëndë muslimanët e vendit tonë.

Këshilltari juaj ndër të tjera ka thënë: “ju muslimanët pasoni librin ( Kuranin ) !! Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Patriarku Irinej në Kosovë: Çdo pëllëmbë e kësaj toke është ujitur me gjak

Patriarku serb Irinej, ka qëndruar sot në Graçanicë me rastin festave. Nga aty Irinej ka bërë thirrje për qëndrim të serbëve sipas tij të tokës e paraardhësve të tyre, nw Kosovë. Ai shtoi gjithashtu se çdo pëllëmbë e kësaj toke është e ujitur me gjak.

Sot jemi mbledhur në këtë vend të shenjtë, sikur zogjtë rreth folesë, por pak prej nesh kanë mbetur në këtë tokë të shenjtë serbe!
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Familja e gruas time me thojn ne ti kemi be letrat tash je ne kontrollen tonë

Pershendetje un jom ni djal qe jetoj ne ch jetoj i vetem veq me grun familjen tem e kom lan ne Kosove.Erdha ktu me i ndreq pak kushtet se keq i kena ne shpi , grun e gjeta me deshiren tem edhe tgrus.

Nuk e kom kqyr per letra po e kom dasht pernime deri sa erdha ktu e pash qa o tmerri i vertet.Familjen e ka shum tkeqe e kan ni firm tveten edhe jon shum menjemdhaj. Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Lajmi i Fundit / E dhimbëshme shuhet familja shqiptare, 4 antarëshe, po udhëtonin për në vendlindje

Një ngjarje e rëndë i ka ndodhur një familjeje teksa po udhëtonte për në vendlindje. Mësohet se ato po udhëtonin nga Shtutgati i Gjermanisë.

Para pak qastesh u mësua lajmi i hidhur ku u shua familja shqipëtare 4 antarshe, ata udhetonin nga Shtutgarti i Gjermanise për në vendlindje mirepo sipas policisë shoferin e makines që ishte kryefamiljari D.S ! Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link