Detaje të reja për rënien e punëtorit nga 20 metra sot në Prishtinë

Në paraditen e sotme një punëtorë është rrëzuar nga vendpunishtja e tij nga rreth 20 metra lartësi të një ndërtese në “Rrugën B” në Prishtinë.

Punëtori tani gjendet në Klinikën Emergjente të QKUK-së e që gjendja shëndetësore e tij është e rëndë.Ai ka marr lëndime të rënda trupore,kështu kanë thënë..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Aeroplani zviceran detyrohet të sillet 5 orë në ajër para se të aterrojë

Pasi që para aterrimit në Kloten atij i duhej të digjte gjithë kerozinën që e kishte në rezervoar, ai është sjellë në rreth për pesë orë në ajër para se të aterronte në mënyrë të sigurt.

Një aeroplan i Kompanisë Swiss që ishte nisur mbrëmë rrugës së tij nga Aeroporti i Cyrihut (Kloten) drejt Nju Jorkut..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Rama kërcënoi protestuesit, qytetarët e sulmojnë në rrjet: ‘Ik o barbon, populli nuk është dele…’ (Foto)

Kryeministri Edi Rama reagoi ndaj protestës së qytetarëve në rrugën e Kombit duke paralajmëruar protestuesit se do të përballen me drejtësinë.

Por përkundër paralajmërimeve të Ramës janë rreshtuar ndjeklësit e tij në rrjet që nuk kanë kursyer fyerjet dhe sharjet në drejtim të Ramës.Revolta në Rrugën e Kombit,për Edi Ramën protestuesit janë ‘barbarë’..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Alarmi i mjekëve: Kjo lloj pije shkatërron kockat dhe ju vazhdoni ta konsumoni çdo ditë

Kockat kryesisht përbëhen nga kolagjeni, një proteinë që siguron një shtresë mbrojtëse të butë, dhe kalciumi një mineral që shton forcën dhe ngurtësinë e tyre.

Ky kombinim e bën kockën të fortë dhe mjaft fleksibile për të mbajtur gjithë peshën e trupit.Pijet e gazuara janë konsideruar si..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Po na mbyt kanceri, zbulohet fabrika ku prodhoheshin ushqime me vaj makine (FOTO LAJM)

Policia e Shkodrës ka ndaluar tre persona, të cilët kishin ngritur një punishte për të prodhimin e ushqimeve në mënyrë të jashtëligjshme duke dëmntuar shëndetin e konsumatorëve.

Krahas ushqimeve të bllokuara,pranë fabrikës u gjeten edhe fuçi të mëdha me vajra të ndryshëm,të cilët dyshohet se përdoreshin gjatë proceseve të përpunimit..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Rëndohen pozitat e Sali Berishës dhe ish-ministrave të tij, zbardhen dokumentet që u zhdukën për të mbuluar aferën e CEZ

Dosja që ka Prokuroria për aferën e CEZ, mund të tronditë politikën shqiptare.Deri më sot në organin e akuzës kanë shkuar me dhjetëra dosje korrupsioni, për ministra, ish-ministra, deputetë dhe funksionarë të lartë, por askush nuk u dënua.

Dosjet u mbyllën në heshtje nga organi i akuzës.
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote