5 shtetet të armatosura deri në dhëmb për Luftën e Tretë Botërore

5. Britania e Madhe:Ushtarë: 387.570,Aviacion: 222 aeroplanë, 153 helikopterë,Detaria: Rreth 367.860 tonelata.4. India-Ushtarë: 4.768.407,Aviacion: 1.080 avionë dhe 140 helikopterë,Detaria: Rreth 317.725 tonelata,Armë nukleare: Deri më 100 koka bërthamore.3.Rusia-Ushtarë: 3.250.000,Aviacion: 1.900 avionë , 1.655 helikopterë.2.SHBA-Ushtarë : 2.291.910,Aviacion : 3.318 avionë; 6.417 helikopterë.1.KinaUshtarë : 7.054.000.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

12 thoughts on “5 shtetet të armatosura deri në dhëmb për Luftën e Tretë Botërore”

  1. Looking forward to reading more. Great article.Thanks Again. Great.

  2. You have made some really good points there. I looked on the net for additional information about the issue and found most people will go along with your views on this website.

  3. There is certainly a lot to learn about this topic. I really like all the points you made.

  4. Looking forward to reading more. Great blog article.Really thank you! Will read on

Leave a Reply

Your email address will not be published.