Këto janë 3 lloje të njerëzve që Allahu sdo ti shoh Ditën e Kijametit, KUJDES!

I Derguari i ALLAHUT sal-Allahu alihi ve selem ka thënë:

3 lloje njerëzish Allahu as nuk do ti shohe Ditën e Kijametit, as nuk do ti pastrojë ata(nga gjynahet) dhe ata do te kenë ndëshkim të dhimbshëm. (Ata jane):
1.Një njeri që ka ujë të tepërt në pronën e tij rrugës dhe ua ndalon atë udhëtarve.
Image result for 3 Lloje njerëzish Allahu nuk do ti shohë Ditën e Kiametit

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Një njeri që ka ujë të tepërt në pronën e tij rrugës dhe ua ndalon atë udhëtarve.

2.Një njeri që i ka dhënë besën (për të qëndruar besnik) një drejtuesi, vetëm për përfitime dynjaje. Kështu, nëse drejtuesi i jep atij gjë, atëherë kënaqet dhe, në qoftë se nuk i jep gjë, atëherë zemërohet.

3.Një njeri që e nxjerr për shitje mallin e tij pas namazit të ikindies (pasdite vonë) dhe betohet (rrejshëm): Për Allahu, përveq të Cilit nuk ka Zot tjetër(që meriton të adhurohet)! Më kanë dhënë kaq e aq(para) për mallin tim, dhe blersi e beson.

Pastaj Pejgamberi sal-Allhu alhi ve selem këndoi këtë ajet:

Vërtet, ata që shkëmbyen për një vlerë fare të vogël, premtimin e dhënë ALLAHUT dhe betimet e tyre.

(Kuran, 3:77)

15 thoughts on “Këto janë 3 lloje të njerëzve që Allahu sdo ti shoh Ditën e Kijametit, KUJDES!”

  1. The web’s finest free fuck site where nothing but quality porn videos are presented in plenty. Get the most exciting free fuck videos of horny babes that can’t spend a day without hardcore sex. Our site is loaded with cock stiffening fuck videos that will keep you horny for a long time. Here is your ravishing source of the world’s …

  2. Wow! This can be one particular of the most helpful blogs We ave ever arrive across on this subject. Basically Magnificent. I am also an expert in this topic so I can understand your hard work.

  3. This is really interesting, You are a very skilled blogger. I have joined your rss feed and look forward to seeking more of your fantastic post. Also, I ave shared your website in my social networks!

  4. It as in reality a great and helpful piece of info. I am happy that you just shared this useful tidbit with us. Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

Leave a Reply

Your email address will not be published.