LAJM I MADH: Jemi shqipëtar nga Argentina dhe kemi dokumentacion që do ta ndryshojnë historinë tonë!

Nëse në vitin 1914 emigrimi evropian arriti piken më të lartë në historinë e Argjentinës, llogaritet se 1,760.000 persona kanë hyrë brenda kufijve të shtetit në periudhën 1901-1910 (Devo­to, Fernando J, Historia de la inmigración en la Argentina, Bs. As, Sudamericana, 2003, f. 162), nuk duket e vështirë të pranojmë se shqiptarët pak kanë ndikuar në atë shifër!

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

10 thoughts on “LAJM I MADH: Jemi shqipëtar nga Argentina dhe kemi dokumentacion që do ta ndryshojnë historinë tonë!”

  1. There is definately a lot to find out about this topic. I really like all the points you made.

  2. Thanks for sharing, this is a fantastic article post.Really looking forward to read more. Keep writing.

  3. There is noticeably a bundle to understand about this. I suppose you have made certain nice points in functions also.

  4. This particular blog is without a doubt awesome additionally informative. I have picked up a lot of helpful tips out of this source. I ad love to come back again soon. Thanks a lot!

  5. There as noticeably a bundle to find out about this. I assume you made certain nice factors in features also.

Leave a Reply

Your email address will not be published.