‘Do vdes i qetë, pasi masakrova shqiptarët, gjuha e tyre nuk do flitet më’. Mizoritë e gjeneralit grek mbi çamët

“Vdes i qetë se bëra ate që doja. Pas lashë rrëke gjaku, tym, blozë, gërmadha; ulurima fëmijësh, nuse dhe gra nudo, që futeshin në furrat e ndezura, që të mos pillnin më shqiptarë… burra të varur, shpuar me bajonetë, gjuha shqipe nuk do të flitet më në tokën helene. Kjo më kënaq mua, ashtu siç kënaq tërë shpirtrat helenë !”.
Fjalët e tij të fundit, ishin po aq të tmerrshme sa edhe masakrat e tij kundër shqiptarëve.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

9 thoughts on “‘Do vdes i qetë, pasi masakrova shqiptarët, gjuha e tyre nuk do flitet më’. Mizoritë e gjeneralit grek mbi çamët”

 1. Write more, thats all I have to say. Literally, it seems aas though
  you relied oon the video to make your point.
  You learly know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos to your weblg when you could be giving us sokething enlightening to read?

 2. If you would like to improve your familiarity
  only keep viseiting this web page and be updated with the most
  up-to-date news posted here.

 3. brand viagra online
  viagra cialis or levitra reviews
  cost of generic viagra by teva pharmaceuticals
  viagra natural para mujeres recetas

 4. can i buy generic viagra at walmart
  viagra girl commercial blue dress
  generic viagra cost cvs
  cialis vs viagra vs levitra dosage review

Leave a Reply

Your email address will not be published.