Ky është qyteti i ëndrrave në Europë; rroga 1200 Euro, qiraja 15 Euro, s’ka papunësi, as krim dhe as polici

Marinaleda është një qytet i vogël në Andaluzi, në pjesën jugore të Spanjës, me një sipërfaqe prej 25 km katrorë dhe me rreth 2.700 banorë.Qyteti ta ndërton shtëpinë, nuk ka të papunë, rrogat janë 1.200 euro, stërvitje pa pagesë në të gjitha stadiumet dhe vendet për rekreacion dhe sport, nuk ka polici, interneti është pa pagesë në gjithë qytetin.


Për të lexuar më shumë hap linkun/linqet më poshtë

8 thoughts on “Ky është qyteti i ëndrrave në Europë; rroga 1200 Euro, qiraja 15 Euro, s’ka papunësi, as krim dhe as polici”

  1. Useful information for all Great amazing things here. I am very glad to see your article. Thank you so much and i am looking ahead to contact you. Will you please drop me a e-mail?

  2. My brother recommended I might like this blog. He was totally right. This post truly made my day. You can not imagine just how much time I had spent for this info! Thanks!

  3. It is really a nice and helpful piece of info. I am glad that you shared this useful information with us. Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.

Leave a Reply

Your email address will not be published.