Kronisti hebre:Skënderbeu u bë shumë i madh, dhe fama e tij mori dhenë

Nuk janë vetëm kronistët europian apo autorët e shumtë botëror që kanë shkruar në kronikat apo veprat e tyre mbi historinë e lavdishmë të Gjergj Kastriotit,janë edhe autorët hebre që i kushtojn një hapësirë të madhe periudhës së Gjergj Kastriotit, siç është mjeku dhe kronisti hebre Rabbi Joseph. Kështu studiuesi dhe autori i njohur shqiptar Gjon Keka gjatë hulumtimeve të tij mbi veprën e Gjergj Kastriotit.

Për të lexuar më shumë hap linkun/linqet më poshtë

53 thoughts on “Kronisti hebre:Skënderbeu u bë shumë i madh, dhe fama e tij mori dhenë”

  1. “Normally I don’t read article on blogs, however I wish to say that this write-up very compelled me to take a look at and do it! Your writing taste has been amazed me. Thank you, quite nice article.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.