Kjo shtëpi nuk po e lejon bossin e Chelseat të ndërtojë stadiumin më modern në botë

Duket e çuditshme, por pronari i ekipit të njohur anglez të Chelseat, Roman Abramoviç po përballet me një problem shumë të koklavitur. Manjati rus ësjhtë hedhur në gjyq nga një familje londineze e cila jeton afër stadiumit “Stamford Bridge”.

Abramoviç ka planifikuar të ndërtojë një super impiant modern mbi atë aktualin dhe pritet që ky investim të arrijë shifrën 1 miliardë paund.Gjithsesi, me këtë plan..
Lexo lajmin e plotë duke klikuar në Link👇

Link