ESKLUZIVE: Gjykata Speciale nesër nis punën, ky është politikani i pare qe pritet te arrestohet.

Gjykata Speciale për krime të pretenduara të luftës në Kosovë, që nga dita e nesërme pritet të nis punën e saj, pas miratimit të rregullores së Procedurës dhe të Provave, e cila u bë javën e kaluar.

Gjykata Speciale në një përgjigje për Indeksonline, ka thënë se tani janë duke pritur që të arrijnë aktakuzat e para nga Prokuroria Speciale.
Lexo lajmin e plotë duke klikuar në Link👇

Link