Kroacia gjunjëzon Serbinë, presidentja kroate pushton zemrat e tifozëve (Foto)

Kroacia gjunjëzon Serbinë, presidentja kroate pushton zemrat e tifozëve (Foto)

Se sa modeste është kryetarja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic ka treguar edhe një ndeshje sportive. Përfaqësuesja e kroate e hendbollit ka arritur të mposht kombëtaren serbe me rezultat 32-22.

Presidentja kroate, Grabar-Kitarovic kishte zgjedhur që të ndjek takimin për së afërmi si një tifoze dhe jo si person VIP.Ajo pas takimit ku Kroacia e dërmoi Serbinë ka zbuluar arsyen pse e ka bërë një veprim të tillë..
Lexo lajmin e plotë duke klikuar në Link👇

Link