Talenti shqiptar merr nënshtetësinë, do t’i bashkohet kombëtares kuqezi

Kombëtarja shqiptare është përforcuar sot me një talent të ri. Shteti shqiptar ka bërë të mundur dhënien e shtetësisë shqiptare për futbollistin nga Kosova, Egli Kaja.

Futbollisti 20-vjeçar, i cili është në pronësi të skuadrës angleze Wimbledon, do të pajiset me pasaportë shqiptare dhe pritet të jetë i gatshëm për ndeshjen..
Vazhdo lajmin e plotë