VIDEO/ Izet Haxhia mesazh të fortë Berishës para ekstradimit, nxjerr pamjet e rralla: Burgu është për burrat o mi halesh, ja ç’kam bërë për ty

Izet Haxhia para se të ekstradohet në Shqipëri,ka adresuar një mesazh të fortë ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha.Përmes një video të vitit 1992,Haxhia rendit një sërë akuzash ndaj ish-liderit të demokratëve të cilin e mbronte si bodigard.

Ai e cilëson Berishën si një spiun dhe tradhëtar i cili vrau shpresën e shqiptarëve.
Largo reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Tërheqja e Llallës nga drejtësia, Zëri i Amerikës: Pushon kontrollin e tij nga Vetting-u

Në Shqipëri, ish Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla ka njoftuar Presidentin e Republikës, Ilir Meta, në cilësinë e Kryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë.

Se ka hequr dorë nga e drejta për të qenë pjesë e sistemit të Drejtësisë shqiptare.Ligji parashikon që pas përfundimit të detyrës.
Hap Reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Tërheqja e Llallës nga drejtësia, Zëri i Amerikës: Pushon kontrollin e tij nga Vetting-u

Në Shqipëri,ish Prokurori i Përgjithshëm,Adriatik Llalla ka njoftuar Presidentin e Republikës, Ilir Meta, në cilësinë e Kryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë.

Se ka hequr dorë nga e drejta për të qenë pjesë e sistemit të Drejtësisë shqiptare.Ligji parashikon që pas përfundimit të detyrës.
Kliko kutinë e mëposhtme dhe hap lajmin e plotë

Atentati ndaj Lulzim Kullës, të arrestuarit habisin gjykatën, prokuroria nxjerr provat

Tre personat e dyshuar si autorë të atentatit me eksploziv ndaj Lulzim Kullës më 13 janar në lagjen “Rus” në Shkodër,mohojnë të jetë të përfshirë në këtë ngjarje.

Dy autorët e dyshuar thane ne gjykate se nuk kanë qenë kurrë në Shkodër,ndërsa i treti i akuzuar.
Kliko kutinë e mëposhtme dhe hap lajmin e plotë

Aktori i njohur në zi, i vdes nga kanceri djali i vogël

Djali i aktorit dhe komedianit të famshëm,ka ndërruar jetë në moshën 2-vjeçare,si pasojë e një sëmundjeje të rëndë.Ka qenë vetë artisti Rob Delaney,ai që ka bërë publik lajmin përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Unë do të përpiqem që të mos çmendem nga pikëllimi.Kaluam kaq shumë aventura..
Kliko kutinë e mëposhtme dhe hap lajmin e plotë

VIDEO/ “Lana e Dytë Demokratikase”, Rama: Transformim spektakolar

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që t’i urojë një të dielë të qetë që të gjithë shqiptarëve me pamjet e punës për transfrominin e lumit Gjanica në Fier.“MIRËMËNGJES 😃

Dhe me këtë moment të fundit të pastrimit të “Lanës së Dytë Demokratikase” (lumit Gjanica që përshkon qytetin e Fierit).
Kliko kutinë e mëposhtme dhe hap lajmin e plotë

Kishte dy vite që dëgjonte zhurma të frikshme nga muret e shtëpisë, tmerrohet nga ajo që gjen

Cherissa Mulzac kishte dy vite që dëgjonte zhurma që vinin nga muret e shtëpisë, por nuk ia merrte mendja se aty ishin rreth 35 mijë bletë.Ishte tronditje e madje.

Unë mendoj se bletët kanë qëndruar aty për dy vite pa dijeninë e saj, ndërsa javën e kaluar ishin 35 mijë..
Kliko kutinë e mëposhtme dhe hap lajmin e plotë

A është kjo telenovela që do mbërthej shqiptarët pas ekranit? Erdogan jep ‘ultimatum’: Të përkthehet nga e gjithë bota…

Presidenti Erdogan mbajti një fjalim në programin “Përkujtimi i Sulltan Abdulhamitit në 100-vjetorin e vdekjes” të zhvilluar në Pallatin Yildiz në Stamboll.Presidenti Rexhep Tajip Erdogan (Recep Tayyip Erdogan).

Tha se telenovela “Payitaht Abdulhamid”, që transmetohet në kanalin TRT 1 të Radio Televizionit Turke dhe pëlqehet shumë nga teleshikuesit.
Hap Reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Sëmundja vdekjeprurëse që prek ata që vuajnë nga artriti

Ekspertët paralajmërojnë se personat që vuajnë nga artriti, janë më të rrezikuar të preken nga një sëmundje vdekjeprurëse e mushkërive.

400 mijë njerëz me artrit reumatoid në Britani dhe 50 milionë amerikanë janë gati 50% më të rrezikuar që të përfundojnë me sëmundjen pul monare obstruktive kronike (SPOK).

Kliko kutinë e mëposhtme dhe hap lajmin e plotë