Hoqi tapetat nga muret e shtëpisë, zbuloi diçka të fshehur për 50 vjet: Dhe mesazhi ishte vetëm për të! (Video)

Është qesharake se si mund të jetosh në një shtëpi për vite dhe ende të zbulosh gjëra të reja rreth saj.Kjo, siç shkruajnë mediat e huaja,përcjell Telegrafi, i ka ndodhur Donna Hurryt,e cila e kishte dashur gjithmonë shtëpinë e saj në Charlottetown të Kanadasë,por kohët e fundit ajo zbuloi një sekret.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Rrëfimi i përlotur i Xherdan Shaqirit: Si e pashë duke u djegur shtëpinë gjatë luftës


Xherdan Shaqiri ka rrëfyer për mediat zvicerane se si ka ardhur deri te futbolli, duke shtuar se është gjëja me e mirë që i ka ndodhur në jetë.Ish-mesfushori i Bayern Munchen dhe Interit, që tani aktivizohet në Premierligë te Stoke City, ka thënë se është rritur me futbollin dhe do të vazhdojë deri në
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Flet shoku i ngushtë i Arielës: Ata takoheshin gjithmonë, ja cfarë ndodhi ditën e fundit që i pamë bashkë

Detaje të tjera kanë dalë në lidhje me tragjedinë e ndodhur ditën e sotme në Tiranë, ku një 23-vjeçar qëlloi me armë një vajzë dhe më pas veten e tij në kokë.Aldosen Beluli dhe e ndjera 21-vjeçare, Ariela Murati, janë njohur në gjimnazin e fshatit Zharrëz, në bashkinë e Patosit. Ariela studionte në këtë
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Dalin përgjimet e politikanëve serbë pas vrasjes së Ivanoviqit, ata përmendin emra (Video)

Dalin përgjimet e politikanëve serbë pas vrasjes së Ivanoviqit, ata përmendin emra (Video)

Pak orë pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, bashkëpunëtorët e tij dhe politikanë serbë në Kosovë dhe Beograd përjashtonin opsionin që prapa vrasjes qëndrojnë shqiptarët. Ata dyshojnë se vrasjen e ka kryer mafia serbe në krye me Milan Radojiçiq, derisa organizimin e ka bërë shteti serb.Kjo dëshmohet në një bisedë telefonike mes një kryetari të …
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Çfarë ndodh nëse ju pini ujë me mjaltë me stomakun bosh?

Ndoshta ju keni dëgjuar ndonjëherë për përfitimet e të ngrënit mjaltë,por ju a e dini se çfarë ndodh nëse ju pini ujë me mjaltë me trupin tuaj?Si duhet përgatitur:Vendos një lugë çaji mjaltë në një gotë me ujë të vakët dhe përzieje mirë.Mjalti do të shkrihet me ujin, e cila sjell shumë përfitime shëndetësore.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

‘Stupcat’ u paguan 150 mijë euro nga RTK? Reagon Mentor Shala

Image result for ‘Stupcat’ u paguan 150 mijë euro nga RTK? Reagon Mentor Shala

‘Stupcat’ për Vitin e Ri ishin në RTK. Ata transmetuan një program të larmishëm. Sipas burimeve jo zyrtare të KTV-së thuhej se aktorët e njohur të humorit u paguan 150 mijë euro nga RTK-ja. Drejori Mentor Shala ka reaguar përmes një postimi në Facebook duke e mohuar këtë gjë. Shikoni intervistën e tij dhënë për …
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Patentat ndryshojnë përsëri, ja cilët do të jenë elementet që do të shtohen…

Disa ditë më parë u përhap lajmi se do të ketë patenta të reja por bëhet fjalë vetëm për shtimin e disa elementeve të sigurisë sipas kritereve të sigurisë të vendosura nga BE.Kështu,të gjithë ata që do ta marrin për herë të parë,por edhe atyre që u duhet ta rinovojnë atë,patenta do të ketë disa ndryshime..

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Çmimi i cigareve u rrit por, por zbuloni çfarë cilësie hyn në Shqipëri


Në githë tregun shqiptar çmimi i cigareve është rritur ndjeshëm.Konkretisht, çmimi i cigareve është rritur duke nisur nga mbi 2 qind lek të vjetra për paketë.Rritja aktuale e çmimit të cigareve vjen si pasojë e rritjes së akcizës. E cila në fakt, ka hyrë në fuqi bashkë me ndryshime të tjera taksash në paketën e
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Mirupafshim spermatozoidë! Kjo është mënyra se si njerëzit vrasin spermën e tyre – A e ke ditur ?

Mirupafshim spermatozoidë! Kjo është mënyra se si njerëzit vrasin spermën e tyre – A e ke ditur ?
Mirupafshim spermatozoidë! Kjo është mënyra se si njerëzit vrasin spermën e tyre.Nga rritja e peshës trupore në pirjen e duhanit deri te pirja e alkoolit, Ja se kush e dëmton cilësinë e spermës! Kur ka probleme me konceptin 50% me 50%, mundët problemi te jetë nga burri apo grua. Kur burrat janë pyetje për marrjen e
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë