Mediat ndërkombëtare ngrenë alarmin: Edi Rama është rreziku më i madh për BE-në

Presioni që Kryeministri shqiptar ka ushtruar ndaj Bashkimit Evropian për të filluar sa më shpejt negociatat e anëtarësimit nuk u ka shpëtuar “syrit” të mediave ndërkombëtare, që e kanë shpallur tashmë Ramën si kërcënim për vetë unionin.

“Europeaninterest.eu” ka shkruar një artikull të detajuar ku e konsideron Shqipërinë si një “xhungël”
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Meshkuj, nëse keni këto shenjat, urgjent tek mjeku! Rrezikoheni nga

Meshkuj, nëse keni këto shenjat, urgjent tek mjeku! Rrezikoheni nga …
Simptomat e kancerit prekin më tepër meshkujt se sa femrat, por gjetjet e hershme mund të parandalojnë sëmundjen.
Shenjat e kancerit janë të vështira për t’i vërejtur. Diarreja, humbja e peshës dhe dhimbja e shpinës mund të jenë shenja të kancerit të zorrëve. Shenjat tjera përfshijnë praninë e gjakut në urinë.

Hap reklamën / Vazhdo artikullin e “>plotë

Deputeti ndodhet tek i biri që po lufton me jetën, Balla i mori kartën dhe ?!Ja ku del emri i tij

Kreu i grupit parlamentar te PS, Taulant Balla u pa sot teksa merrte karta votimi nfa tavolinat e deputeteve te opozites.

Sipas procesverbalit të Kvendit, për procesin e votimit të sotëm, rezulton që pro Arta Markut, ka votuar edhe deputeti i Partisë Demokratike Anton Frroku i Kurbinit!
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Ndahet papritur nga jeta menaxheri i famshëm, familja shokon me deklaratën (foto)

Image result for Ndahet papritur nga jeta menaxheri i famshëm, familja shokon me deklaratën (foto)

Një emër i njohur i muzikës në tregun ndërkombëtar është ndarë papritur nga jeta. Sipas “The Sun” është ndarë nga jeta në moshën 40-vjeçare, Jordan Feldstein, i cili njihej si menaxheri muzikor i grupit “Maroon 5”.

Këtë lajm të hidhur e ka konfirmuar familja e tij, ndërsa habit me mesazhin që jep për të njohurit e tyre.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Sherr ne parlament, Taulant Balla i bie Boks Sali Berishes / VIDEO /


Tensione në Kuvendin e Shqipëris. Sali Berisha dhe Flamur Noka përplasen me punonjësit e Gardës në foltore çka bëri që drejtuesi i seancës Gramoz Ruçi të ndërpresë seancën.

Berisha tentoi të marrë fjalën pasi foli për procedurë Lulzim Basha i cili kërkoi që maxhoranca të tërhiqej nga nisma, ndërsa Taulant Balla foli gjithashtu për procedurë.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e “>plotë

Flet kushëriri i Arielës: S’do ketë hasmëri, ky muhabet mori fund

Pak ditë më parë kur u mbajt ceremonia mortore e Ariela Muratit, familja e Aldison Belulaj nuk u pranua në varrim dhe u tha se familjarët tani jetojnë me frikën se mund të fillojë hasmëria midis dy familjeve. Mirëpo në një intervistë për “News 24”, kushëriri i Arielës shprehet se kjo histori ka marrë fund.
Hap reklamën

Lexo artikullin të plotë

SKANDALOZE: JABLLANOVIC DUKE KËNDUAR, THËRRET PËR LUFTË TË RE NË KOSOVË (PAMJE)

Përmbajtja e tekstit është kërcënuese dhe ofenduese pasi që ish ministri i Qeverisë së Kosovës thërret për luftë të re në Kosovë. Jabllanovic shihet i ledhatuar nga gruaja e tij gjersa këndon me vargje nxitëse për luftë.I njëjti ka aplikuar në KQZ me Listën e tij Serbe për legjimitet përfaqësues, gjë e cila mbetet …
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Eni Çobani përlotet live, çfarë ndodhi në emisionin e Rudinës?

Eni Çobani ishte e ftuar sot në emisionin “Rudina” ku foli për herë të parë për dasmën meqënëse pak ditë më parë festoi 20-vjetorin e martesës dhe gjithashtu u transmetuan disa pamje ku juristja shfaqej me fustanin e bardhë. Në fund Çobani mori edhe një videomesazh nga i biri i cili shfaqej për herë të parë në ekran.

Hap reklamën

Lexo artikullin të plotë

Thaçi tregon si e detyruan dhe mashtruan ndërkombëtarët për Gjykatën Speciale

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se e kanë detyruar ndërkombëtarët që të themelohet Gjykata Speciale përmes Kuvendit të Kosovës,por thotë se për këtë gjykatë ai mban ende mendimin e njëjtë sikurse në vitin 2015. Thaçi, i cili kishte bërë të pamundurën që Gjykata Speciale të mandatohet në Kuvendin e Kosovës!
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë