Pacolli takim me De Biazin: Mu duk i interesuar për të qenë trajner i Kosovë

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behxhet Pacolli është takuar sot me ish-trajnierin e Komëtares Shqiptare, Gianni De Biasi nga ku sipas tij ka lënë të kuptohet se ëhstë i interesuar për të marrë drejtimin e kombëtares së Kosovës.

Pacolli nëpërmjet një postimi në rrjetete sociale ka shkruar se është takuar me heroin e shqiptarëve.
Hap reklamën

Lexo artikullin të plotë

Arrestohet “daja” nga Fieri, bosi i prostitutave në Itali ku paratë rridhnin ‘lumë’, ja si i mashtronte vajzat

Image result for arrestohet daja
Një vajzë fitonte rreth 500 euro në natë, që i bie rreth 12 mijë euro në muaj.

I mjaftonte të menaxhonte tre vajza për të arritur një fitim prej 40 mijë eurosh në muaj.

Mund të mendoni se bëhet fjalë për ndonjë biznes të madh, por në fakt s’është gjë tjetër veçse prostitucion i pastër.
Hap reklamën

Lexo artikullin të plotë

Vdekja tragjike e Florenc Beqirajt ne France, ja çfare po ndodh me familjen e tij

1 muaj pas ngjarjes së rëndë që tronditi opionionin mbare, tashme ne familjen Beqiraj ka rene heshtja dhe dhimbja per humbjen e djalit forcohet edhe me shume nga inekzistenca e institucioneve shteterore.

Reaguan vetem ne ditet e para, ndersa sot kane zgjedhur te heshtin, e madje pa frike mund te thuhet se e kane!
Hap reklamën

Lexo artikullin të plotë

Nëpër kryeqytet me makinë 500 mijë euroshe, kush është djali i biznesmenit shqiptar që po “ngre peshë” Tiranën?


Andi Geci është i biri i biznesmenit të fuqishëm Rame Geci.
I ati i cili shënon një pasuri prej 100 milion dollarësh është pronari i 15-katëshit dhe firmës së ndërtimit “Geci” sh.p.k.Ai njihet si shqiptari i katërt më i pasur në vend dhe pasuria e tij është një “perandori”.Geci Junior ka në pronësi një automjet …
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Dhendrri ndalon dasmen / zemra ime i perket dikujt tjeter .Deklarata e papritur i perloti te gjithe

Stina e verës padyshim mund të quhet edhe si ‘stinë e dasmave’. Ahengjet familjare në trevat kudo që ka shqiptarë zakonisht përzgjedhen të bëhen në këtë stinë për arsye të shumta.Një prej kryesorëve është se mërgimtarët kthehen për pushime në vendlindjet e tyre dhe më pas në dasma takohen me të afërmit!

Hap reklamën

Lexo artikullin të plotë

Banorët e këtij fshati natën nuk flenë ndërsa ditën nuk dalin nga shtëpia, arsyeja e tmerrshme

Gjarpërinjtë nepërka janë kthyer në makth dhe në “ëndrrën e frikshme” të një fshati në verilindje të Turqisë.Banorët, të frikësuar nga prania e shpeshtë e gjarpërinjve helmues, që sipas tyre arrijnë deri në tre metra të gjatë, kanë kërkuar nga shteti që të marrë masa.Agjencia shtetërore e lajmeve “Anadolu Agency”
Hap reklamën

Lexo artikullin të plotë

Të përlotur dhe me nderime të mëdha, kështu përcillet për në banesën e fundit qeni që i shërbeu policisë

Ky qen i policisë pranoi përshëndetjet e fundit si një hero kur oficerët u mblodhën në Arkansasin qendror për ti dhënë lamtumirën e tyre përfundimtare. Pajti (PY’-tee) kishte shërbyer si oficer i njësisë K-9 që nga viti 2013 në Lonoke County, rreth 20 milje (30 kilometra) në lindje të Little Rock. Por disa muaj më parë!

Hap reklamën

Lexo artikullin të plotë

Ajo se çfar e vrau këtë njeri, shum prej nesh e piejmë çdo ditë!

Dean Wharmby ishte një aparat gjimnastikor profesionist që jetonte një jetë jo të shëndetshme sipas shumë njerëzve. Ai do të duhet të konsumojë vazhdimisht të paktën 10.000 kalori për të mbajtur masën e muskujve; kjo përfshinte ushqim të shumtë të ushqimit të shpejtë. Por ajo që vrau këtë njeri që pimë çdo ditë.Pijet energjetike janë …
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Copëtohen Turqia, Arabia dhe Iraku: Kjo është harta që po trondit botën (FOTO LAJM)


Konflikti në Lindjen e Mesme dhe sidomos ai në Siri kanë rikthyer në vëmendjen e mediave dhe publikut një hartë të planit për rindarjen e shteteve në këtë rajon.I quajtur “Plani i Madh për Lindjen e Mesme” ai parashikon ndarjen e Irakut në dy pjesë. Njëra pjesë do të quhet Irakut Sunit dhe tjetra …
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë