VIDEO/ Shikojeni se si luftonin bandat mes veti në Vlorë, 1997


Vlora ishte pika fillestare protestave në vitin 1997, shkas ishin bër humbja e kursimeve të tyre në skemat mashtruese piramidale, shkruan FMimages.net

Shpërthimi i betejave të përditshme në rrugë midis dy bandave, në qytetin e Vlorës tani ishte bër rutinë.

Në video shihen disa banda duke goditur me shqelma dy persona të shtrirë në tokë
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

E TMERRSHME :Me makina 400 mijë euroshe, djemtë e pasur shqiptarë ndezin Tiranën por festën ua prish policia


Një organizimi i madh është bërë nga “Rich Kids Tirana” në Bulevardin e Ri të kryeqytetit, ku kanë parakaluar makina lukzose si Lamborghini, Ferrari, Benz Amg 6.3, BMW, Audi r8 dhe shumë të tjera.Të rinjtë e pasur ishin mbledhur në një organizim të thirrur nga faqet e Instagram “RichKidsTirana”, “AutoTirana”, “Bmw_m3_Albania” dhe “Horse Power Albania”.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Kush do t’a fitonte Luftën e Tretë Botërore nëse ajo niste sot?

Image result for Kush do t'a fitonte Luftën e Tretë Botërore nëse ajo niste sot?
Struktura e aleancës së SHBA-ve në Paqësor është shumë më ndryshe sesa ajo në Evropë. Ka pasur disa shqetësime në lidhje me aleatët e SHBA-ve dhe angazhimin e tyre në Evropë.

SHBA-të nuk kanë ndonjë arsye për të hyrë në luftë me Rusinë, përveç sigurimit të integritetit të aleancës së NATO-s.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

KËGËTARJA SHQIPTARE ME TALLAVA GJERMANISHT PO ÇMEND RRJETIN. JA ÇFARE THONE GJERMANET (VIDEO)


Për një kohë shumë të shkurtër “këngëtarja” shqiptare nga Gjermania Tina Qeli, u bë senzacion nëpër rrjete sociale, transmeton Kosova Republikë. Ajo me këngën e saj që e ka bërë në bashkpunim me Ton1Y ka marrë si lavdata ashtu edhe kritika, por kjo video tashmë është shndrruar në virale ku ka pasur komente
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Dita kur Izraeli sulmoi Amerikën


Në vitin 1967, në kulmin e konfliktit gjashtëditor arabo-izraelit, Forcat Ajrore izraelite filluan një sulm të paprovokuar mbi USS Liberty, një anije spiune e marinës amerikane e cila ishte duke monitoruar konfliktin nga ujërat ndërkombëtare në Mesdhe.

Aeroplanët luftarakë izraelitë kishin goditur anijen me raketa dhe mjete tjera, para se tri anije izraelite kishin filluar
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

E pabesueshme: Zgjohet nga koma pas aksidentit të tmerrshëm, por ajo që thotë i çudit të gjithë!


Një prezantues i BBC i cili për pak sa nuk ka vdekur në një aksident “horror” siç e ka cilësuar ai aksidentin me biçikletë, është zgjuar nga koma. Por dëmtimi masiv nga ky aksident, la shumë pasoja tek ai.Pasi është zgjuar nga koma ai mendonte se kishte qenë në vitin 1952 dhe se ishte një shofer garash me makinë në Amerikë.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Deputeti izraelit- nënës palestineze: Djali yt është qen, ju jeni të padëshiruar!


Një anëtar i parlamentit izraelit u ngrit në një autobus nga Rripi i Gazës dhe ka sulmuar një grua palestineze, e cila po shkonte të vizitonte djalin e saj të burgosur nga forcat izraelite.

Ai i është drejtuar nënës me fjalë fyese, duke i thënë se djali i saj i burgosur ishte “qen”, “insekt” dhe “terrorist”
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Realizoi një selfie dhe e hodhi në Facebook, miqtë e djalit zbuluan detajin drithërues në foto


Në të njëjtën situatë si në një film horror, Niall Day u befasua kur miqtë e tij i komentuan në foton që kishte vendosur në Facebook se prapa tij ishte një fantazmë.Imazhi i çuditshëm, i marrë në shtëpinë e tij në Preston, Lancashire, Angli, tregon Niall në plan të parë teksa ka realizuar një foto para pasqyrës.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë