Banorët e këtij fshati natën nuk flenë ndërsa ditën nuk dalin nga shtëpia, arsyeja e tmerrshme

Gjarpërinjtë nepërka janë kthyer në makth dhe në “ëndrrën e frikshme” të një fshati në verilindje të Turqisë.Banorët, të frikësuar nga prania e shpeshtë e gjarpërinjve helmues, që sipas tyre arrijnë deri në tre metra të gjatë, kanë kërkuar nga shteti që të marrë masa.Agjencia shtetërore e lajmeve “Anadolu Agency”
Hap reklamën

Lexo artikullin të plotë

Të përlotur dhe me nderime të mëdha, kështu përcillet për në banesën e fundit qeni që i shërbeu policisë

Ky qen i policisë pranoi përshëndetjet e fundit si një hero kur oficerët u mblodhën në Arkansasin qendror për ti dhënë lamtumirën e tyre përfundimtare. Pajti (PY’-tee) kishte shërbyer si oficer i njësisë K-9 që nga viti 2013 në Lonoke County, rreth 20 milje (30 kilometra) në lindje të Little Rock. Por disa muaj më parë!

Hap reklamën

Lexo artikullin të plotë

Ajo se çfar e vrau këtë njeri, shum prej nesh e piejmë çdo ditë!

Dean Wharmby ishte një aparat gjimnastikor profesionist që jetonte një jetë jo të shëndetshme sipas shumë njerëzve. Ai do të duhet të konsumojë vazhdimisht të paktën 10.000 kalori për të mbajtur masën e muskujve; kjo përfshinte ushqim të shumtë të ushqimit të shpejtë. Por ajo që vrau këtë njeri që pimë çdo ditë.Pijet energjetike janë …
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Copëtohen Turqia, Arabia dhe Iraku: Kjo është harta që po trondit botën (FOTO LAJM)


Konflikti në Lindjen e Mesme dhe sidomos ai në Siri kanë rikthyer në vëmendjen e mediave dhe publikut një hartë të planit për rindarjen e shteteve në këtë rajon.I quajtur “Plani i Madh për Lindjen e Mesme” ai parashikon ndarjen e Irakut në dy pjesë. Njëra pjesë do të quhet Irakut Sunit dhe tjetra …
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Harrojeni depilimin dhe rruajtjen: Kjo është receta qe largon qimet e trupit përgjithmonë

Edhe pse mënyrat më të zakonshme për të larguar qimet e trupit janë depilimi apo rruajtja, ato zakonisht kanë efekte anësore si shenjat, skuqjet etj.

Besoni apo jo, ekziston një metodë tjetër më efikase se rruajtja e depilimi. Metoda është pa dhimbje dhe do t’iu ndihmojë t’i hiqni qafe qimet!
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Babai i merr nënshtetësinë e SHBA-së, Bleona Qereti: Nëna ime sonte do të flejë me një qytetar amerikan (Foto)

Lajmi i fundit “AlbaFun”
Babai i merr nënshtetësinë e SHBA-së, Bleona Qereti: Nëna ime sonte do të flejë me një qytetar amerikan (Foto)
Belona Qeereti është mjaft aktive kohët e fundit në rrjetet social. Ajo kohët e fundit po sjell fotografi në retrospektivë teksa po e shohim në poza të ndryshme.

Por, gjatë ditës së sotme këngëtarja jonë ka publikuar disa imazhe familjare!
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Mediat ndërkombëtare ngrenë alarmin: Edi Rama është rreziku më i madh për BE-në

Presioni që Kryeministri shqiptar ka ushtruar ndaj Bashkimit Evropian për të filluar sa më shpejt negociatat e anëtarësimit nuk u ka shpëtuar “syrit” të mediave ndërkombëtare, që e kanë shpallur tashmë Ramën si kërcënim për vetë unionin.

“Europeaninterest.eu” ka shkruar një artikull të detajuar ku e konsideron Shqipërinë si një “xhungël”
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Meshkuj, nëse keni këto shenjat, urgjent tek mjeku! Rrezikoheni nga

Meshkuj, nëse keni këto shenjat, urgjent tek mjeku! Rrezikoheni nga …
Simptomat e kancerit prekin më tepër meshkujt se sa femrat, por gjetjet e hershme mund të parandalojnë sëmundjen.
Shenjat e kancerit janë të vështira për t’i vërejtur. Diarreja, humbja e peshës dhe dhimbja e shpinës mund të jenë shenja të kancerit të zorrëve. Shenjat tjera përfshijnë praninë e gjakut në urinë.

Hap reklamën / Vazhdo artikullin e “>plotë

Deputeti ndodhet tek i biri që po lufton me jetën, Balla i mori kartën dhe ?!Ja ku del emri i tij

Kreu i grupit parlamentar te PS, Taulant Balla u pa sot teksa merrte karta votimi nfa tavolinat e deputeteve te opozites.

Sipas procesverbalit të Kvendit, për procesin e votimit të sotëm, rezulton që pro Arta Markut, ka votuar edhe deputeti i Partisë Demokratike Anton Frroku i Kurbinit!
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë