Kjo është lulja që po trondit shkencën, çel vetëm kur këndohet ezani!

Kjo është lulja që po trondit shkencën, çel vetëm kur këndohet ezani!(video)

Në Azerbejxhan ekziston një lloj i lules e cila është quajtur Lulja e Ezanit.Ajo lulëzon vetëm kur thërret ezani. Shkenca ende nuk ka sqarim për këtë mrekulli, kurse ajo ka zgjuar interesin edhe të televizioneve më të mëdha botërore, siç është CNN.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Dolën për drekë, kthehen dhe e gjejnë shtëpinë të rrethuar me skela

Liz dhe Ken Thomson nga Derbyshire e Anglisë, që kanë dalë për të blerë disa gjëra dhe të hanë drekë në restorant, kanë mbetur të mahnitur kur kanë gjetur shtëpinë të rrethuar me skela.

Madje, në afërsi nuk ishte asnjë shenj e firmës punuese, teksa fqinjët nuk ishin interesuar se çfarë po ndodhte, transmeton Telegrafi.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

I vogli nga Vlora lind me sindromën e rrallë, ka nevojën tonë për të pasur një jetë normale


Një fëmijë i seksit mashkull tepër i veçantë ka ardhur në jetë në maternitetin e Vlorës më 6 maj. Të voglit nuk i është vënë ende emri nga familjarët, të cilët po luftojnë që ta bëjnë këtë vogëlush një fëmijë normal. Ai ka lindur me pjesën e buzës të deformuar.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Milaim Zeka qanë me lotë midis emisionit, arsyeja do iu prekë të gjithëve

Në emisionin Kojshia Show, këtë javë të ftuar ishin dy figura të njohura për publikun.

Milaim Zeka kandidat nga Nisma për Kosovën dhe Arben Gashi kandidat nga LDK-ja, ishin mysafirët e radhës të ftuar në këtë emision, transmeton Gazeta NewBorn.

Gjatë emisionit pati edhe momente emocionuese kur Milaim Zeka qanë për nënën e tij
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Teuta e emocionuar: Tara ti je mrekullia e jetës sime

Vajza e madhe e aktores Teuta Krasniqi, Tara, pati një ditë të rëndësishme të mërkurën. Ajo është në prag të përfundimit të klasës së parë dhe sigurisht, Festa e Abetares nuk mungoi.

Pas Bleros, edhe Teuta ka shprehur emocionet dhe kënaqësinë që i ka falur Tara me performancat që ka dhënë në festën e organizuar nga shkolla e saj.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë