Pse qeshi ky njeri gjatë ekzekutimit me varje

Ky është Hamza Bendelladj. Ai ka hakuar 217 banka duke përfituar 400 milion dollar. Të gjitha këto para ai i dhuroi për Afrikën dhe Palestinën. Bendelladj u ekzekutua duke qeshur.

“Unë nuk ndihem fajtor për ndonjë krim”, kishte thënë ai, para ekzekutimit vitin e kaluar. Hamza, i cili është konsideruar edhe si “hero i myslimanëve”
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Është vetëm 10 vjeçar, por peshon 200 kg

Njihuni me Arya, djaloshin 10 vjeçar indonezian, por që peshon më shumë se 190 kg. E ëma Rokayah, 36, dhe i ati Ade Somantri, 45, thonë se djali i tyre konsumonte pesë vakte në ditë, dhe sërish ankohej se kishte uri, shkruan Daily Mail, përcjell Klan Kosova. Të tronditur doktorët i propozuan Aryas të ndiqte një dietë!
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Dy motra binjake janë martuar me dy vëllezër binjakë – E pabesueshme si duken fëmijët e tyre!

Dy vëllezër binjakë identikë Craig dhe Mark Sanders u njohën në vitin 1998 me dy motra gjithashtu binjake nga e njëjta vezë, Diane dhe Darlene Nettermeier. Çiftet dolën për një kohë të shkurtër midis tyre dhe më pas vendosën të martoheshin.

Pas një viti, Diane dhe Craig lindën binjakë identikë. Sipas statistikave!
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Tmerrohen edhe dentistët/ E pabesueshme çfarë i ka nxjerrë nga goja fëmijës kjo nënë nga Tirana

Kjo nuk është diçka që mund ta shikoni çdo ditë. Ajo që ka ndodhur është shumë e thjeshtë, edhe pse disi e pështirë.

Ky djalë i vogël në moshë nga Tirana ka qejf të hajë thonjtë dhe ato i janë futur në pjesën e krijuar si xhep mes dhëmbëve të qumështit dhe atyre që janë duke dalë.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Pija “magjike” me 4 përbërës që pastron mushkëritë sado vite të keni pirë duhan

Të gjithë janë të njohur me rreziqet që vijnë nga pirja e duhanit, e sërisht vazhdojnë të tymosin duke pretenduar se ajo cigare i qetëson.

Nëse prej disa vitesh me rradhë jeni duhanpirës, dëmi që i keni bërë rrugëve respiratore ëstë shumë i madh, por jo i pakhyeshëm. Katrani që ka mbulua cipën e mushkërive!
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Banjo juaj nuk ka qenë kurrë kaq e pastër. E gjitha qe ju nevojitet eshte vetem ky produkt!

Banjo është vendi më i keq në shtëpi për t’u pastruar. A e dini se cila është ëndrra e secilës grua? Të gjitha gratë dëshirojnë të kenë një shtëpi të bukur dhe të pastër, veçanërisht banjot e tyre. Dhe kjo është arsyeja kryesore pse të gjitha gratë gjithmonë blejnë dhe përdorin produkte të ndryshme pastrimi të shtrenjta!
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Receta e gruas para se të lindte bebin: Ja si të përgatisni vetë mjekimin natyror për shërimet e plagëve pas lindjes!

Gratë kalojne një nga përvojat më të dhimbshme në jetën e tyre kur sjellin femijet e tyre ne jete.Por dhimbja nuk përfundon pasi ato lindin foshnjën e tyre. Dhimbjet mund të zgjasin deri në gjashtë javë për t’u shëruar plotësisht ,ka dhe nga ato gra te cilat kane nevoje edhe per ilace per nje ose dy jave.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Simptomat e meningitit që çdo prind duhet të dijë si t`i dallojë

Meningiti shkakton dhimbje koke dhe temperaturë të lartë,dhe shpeshhere simptomat e saj i ngaterrojme me ato te gripit dhe per shkak të ketij supozimi, nuk mund të trajtohet me kujdesin e duhur.

Ai shkaktohet nga një infeksion bakterial ose virusal, dhe nëse nuk trajtohet mund të bëhet kërcënues për jetën nëse nuk merren antibiotikët e duhur.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë