Përse na urrejnë? Super-të pasurit e Amerikës marrin që prej vitit 2012 deri më tani pothuajse 70% të rritjes së pasurisë botërore


Që nga viti 2012 e deri më tani në vitit 2017, pasuria globale ka shënuar një rritje me 37.7 trilionë dollarë, ndërkohë pasuria e SHBA-së ka shënuar një rritje me 26 trilionë dollarë. Në këtë mënyrë, kryesisht për shkak të një tregu të fuqishëm të aksioneve, shteti ynë ka përftuar gati 70 për qind të fitimit të pasurisë globale
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Ja pse ky person konsiderohet si shefi më i mirë në botë. Shihni çfarë ju ka dhuruar punonjësve

Image result for Ja pse ky person konsiderohet si shefi më i mirë në botë. Shihni çfarë ju ka dhuruar punonjësve
Miliarderi indian ka befasuar stafin e tij duke u bërë dhuratën më speciale që ata kanë marrë ndonjëherë

Savji Dholakia është miliarderi indian zemërgjerë i cili ka vendosur të befasojë stafin e tij të dalluar, duke u dhuruar atyre 1,260 vetura të reja dhe 400 apartamente.

Ai ka thënë se synimi i tij është që të
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Thuaj JO nutella-s. Ajo është duke ju helmuar ju dhe fëmijët tuaj!

Për të mbrojtur fëmijët tanë nga ushqimet e dëmshme të OMGJ-ve, ne të gjithë duhet ti ndalojme te konsumojne ushqime te tilla .Këto ushqime reklamohen madje edhe si të shëndetshme.Njerëzit janë të bindur nga reklamat intensive që Nutella është e shëndetshme për fëmijët tanë, por e vërteta e hidhur është se ajo!
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

BABAI LIDH DHE RRAH ME ZORRË UJI FËMIJËN, TË QARAT E TIJ TË KËPUSIN SHPIRTIN (VIDEO+18)

Image result for BABAI LIDH DHE RRAH ME ZORRË UJI FËMIJËN, TË QARAT E TIJ TË KËPUSIN SHPIRTIN (VIDEO+18)
Kanë ngjallur mjaft reagime pamjet e publikuara së fundmi në rrjetet sociale ku një baba nga qyteti i Urfas në Turqi lidhi dhe më pas rrahu me zorrë uji djalin e tij tetë vjeçar.

Mësohet se i babai torturoi fëmijën me pretendimin se ai nuk sillej mirë duke ia lidhur duar dhe këmbë me
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

VIDEO/ Shikojeni se si luftonin bandat mes veti në Vlorë, 1997


Vlora ishte pika fillestare protestave në vitin 1997, shkas ishin bër humbja e kursimeve të tyre në skemat mashtruese piramidale, shkruan FMimages.net

Shpërthimi i betejave të përditshme në rrugë midis dy bandave, në qytetin e Vlorës tani ishte bër rutinë.

Në video shihen disa banda duke goditur me shqelma dy persona të shtrirë në tokë
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

E TMERRSHME :Me makina 400 mijë euroshe, djemtë e pasur shqiptarë ndezin Tiranën por festën ua prish policia


Një organizimi i madh është bërë nga “Rich Kids Tirana” në Bulevardin e Ri të kryeqytetit, ku kanë parakaluar makina lukzose si Lamborghini, Ferrari, Benz Amg 6.3, BMW, Audi r8 dhe shumë të tjera.Të rinjtë e pasur ishin mbledhur në një organizim të thirrur nga faqet e Instagram “RichKidsTirana”, “AutoTirana”, “Bmw_m3_Albania” dhe “Horse Power Albania”.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Kush do t’a fitonte Luftën e Tretë Botërore nëse ajo niste sot?

Image result for Kush do t'a fitonte Luftën e Tretë Botërore nëse ajo niste sot?
Struktura e aleancës së SHBA-ve në Paqësor është shumë më ndryshe sesa ajo në Evropë. Ka pasur disa shqetësime në lidhje me aleatët e SHBA-ve dhe angazhimin e tyre në Evropë.

SHBA-të nuk kanë ndonjë arsye për të hyrë në luftë me Rusinë, përveç sigurimit të integritetit të aleancës së NATO-s.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

KËGËTARJA SHQIPTARE ME TALLAVA GJERMANISHT PO ÇMEND RRJETIN. JA ÇFARE THONE GJERMANET (VIDEO)


Për një kohë shumë të shkurtër “këngëtarja” shqiptare nga Gjermania Tina Qeli, u bë senzacion nëpër rrjete sociale, transmeton Kosova Republikë. Ajo me këngën e saj që e ka bërë në bashkpunim me Ton1Y ka marrë si lavdata ashtu edhe kritika, por kjo video tashmë është shndrruar në virale ku ka pasur komente
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Dita kur Izraeli sulmoi Amerikën


Në vitin 1967, në kulmin e konfliktit gjashtëditor arabo-izraelit, Forcat Ajrore izraelite filluan një sulm të paprovokuar mbi USS Liberty, një anije spiune e marinës amerikane e cila ishte duke monitoruar konfliktin nga ujërat ndërkombëtare në Mesdhe.

Aeroplanët luftarakë izraelitë kishin goditur anijen me raketa dhe mjete tjera, para se tri anije izraelite kishin filluar
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë