Me dokument të falsifikuar tentoi të kalojë nëpër Maqedoni

Me dokument të falsifikuar tentoi të kalojë nëpër Maqedoni

Maqedonia është bërë rrugë kalimi i personave nga Shqipëria që përdorin dokumente falsifikimi për t’u nisur drejt Bashkimit Evropian.Pas rasteve të mëhershme, një i tillë ka ndodhur edhe në ditën e djeshme, njofton Ministria e Punve të Brendshme.Rasti ka ndodhur në Aeroportin “Leka i Madh” në Shkup, kur shtetasi shqiptar D.B (33) nga Durrësi.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Shyhretja ‘shpërthen’ për ajrin e ndotur, ja në cilin vend ka shkuar për ‘evakuim’

Shyhrete Behluli si shumica e qytetarëve të tjerë që jetojnë në Prishtinë ka shprehur revoltën e saj për gjendjen e ajrit në këtë qytet. Shyhretja e cila edhe revoltën e shpreh me buzëqeshje, edhe këtë herë e bën të njëjtën, përcjell ORAinfo. Ajo ka zgjedhur Brezovicën si vend për ‘evakuim’ për t’i tejkaluar disa nga ditët!

Hap reklamën

Lexo artikullin të plotë

Fjolla e veshë vajzën si veten, vogëlushja të shkrinë… Kaq e ëmbël është ajo

Biondinë e vogël dhe me sytë blu, u bë e përfolur që nga lindja e saj. Emri i saj është shumë karakteristik, një vogëlushe plot energji por njëkohësisht të shkrinë me ëmbëlsinë që ka. Fjolla atë nuk e ndanë nga vetja, ndërkaq sonte e ka marrë edhe në darkë, në të cilën ajo vërtetë duket më bukur!

Hap reklamën

Lexo artikullin të plotë

Shkencëtarët italianë: Tumori mund ‘të fiket’ njësoj si një kompjuter

Shkencëtarët italianë: Tumori mund 'të fiket' njësoj si një kompjuter
Tumori mund ”të fiket” ose ”ndizet” njësoj si një kompjuter, kjo falë bllokuesve të rinj molekularë që, duke vepruar mbi shumë shënjestra njëkohësisht, modifikojnë ”kartën e identitetit” të shkruar mbi ADN-në e qelizave tumoriale, duke i bërë të kthehen në normale ose duke i shtyrë drejt vetëvrasjes, sipas testeve të para laboratorike të publikuar në revistën “Nature Communications” nga Universiteti i Pavias dhe ai i “La Sapienza” në Romë, në bashkëpunim me atë amerikan “Johns Hopkins University” dhe “Boston University”.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

“Rama po rikthen perandorinë Otomane në Shqipëri”


Në Komisionin e Ekonomisë kanë plasur debatet në lidhje me ndërtimin e aeroportit të Vlorës.Deputeti Dashmir Shehi me tone të ashpra u shpreh kundër ndërtimit dhe investimeve turke në Shqipëri.”Kromin e ka marrë turku, shkollat i kishte turku dhe aeroportin turku, BKT turku. Unë nuk jam dakord të zgjerohen më investitorët turk, ju duhet
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Tollovi tek “Bill Clinton” mos gaboni të hyni në Prishtinë

Kanë filluar tollovitë në trafk tek pika në rrugën “Bill Clinton” ku po bëhet ndalja e automjeteve.
Në këtë rrugë do të lejohen të kalojnë automjetet e transportit publik, emergjenca, Policia e Kosovës, FSK-së, KFOR-it, EUELX-it, Drejtoria e Inspektoratit, taksitë e licencuara, automjetet për bartjen e personave me aftësi të veçanta, të cilat bartin shenjë identifikuese.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Haradinaj: Politikanët i marrin vizat, mos ua mbani dertin

Image result for ramush haradinaj

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në konferencën e mbajtur për gazetarë pas mbledhjes së Qeverisë tha se vizita e kryeministrit të Malit të Zi në Kosovë është nder që i bëhet vendit, por sipas tij, nuk ka shumë hapësirë diskutimi për Demarkacionin.Haradinaj ka folur edhe rreth raportimit në media se i është refuzuar edhe viza për Britani të Madhe,pastaj ka folur edhe Gjykatën Speciale.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Shkurta pas kaq kohësh vesh dallamën më interesante që keni parë

Shkurte Fejza si askush tjetër iu ka qëndruar besnike veshjeve tradicionale për vite me rradhë në skenë. Ajo ka sjellë gjithmonë versione interesante por me bazë tradicionale ne fustanet dhe kostumet e saj, përcjell ORAinfo. Duke ia përshtatur veshjen tematikës së këngës, Shkurta ka qenë mjaft e kompletuar në videoklipet e saj duke bërë që artin!
Hap reklamën

Lexo artikullin të plotë