Kush janë 50 zyrtarët që pritet të arrestohen këtë javë ! Pritet të dridhet vendi

Image result for Kush janë 50 zyrtarët që pritet të arrestohen këtë javë ! Pritet të dridhet vendi

“Janë mbi 50 urdhër arreste të firmosur nga gjykata për zyrtarë dhe ish-zyrtarë të nivelit të lartë në zonën bregdetare në jug të Shqipërisë që priten të ekzekutohen neser ( sot)”.

Edhe Drejtori i Aluiznit,Artan Lame i ftuar deklaroi se “arrestimet e fundit në Spille..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Nuk punon asnjë ditë dhe ka 8 fëmijë, ja sa cila është shuma marramendëse që merr ajo çdo muaj nga shteti

Kur nëna e tetë femijeve, Marie Buchan, u pa në pasqyrë një ditë, vendosi menjehere se ajo ishte “shumë e bukur” për të bere një punë të vërtetë.

Në vend të kësaj, ajo donte të vazhdonte të merrte rreth 30,000 dollarë përfitime nga qeveria britanike..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Nuk do ta besoni çfarë i ndodh organizimit tuaj kur pini çaj “Rusi”

Nëse shpesh pini çaj,ka shumë mundësi që të keni një imagjinatë shumë të harlisur,duke ju bërë një person më kreativ sesa njerëzit që e shmangin këtë pije të ngrohtë.

Botohen rezultatet e hulumtimit për çajin e zi.Një ekip psikologësh në Universitetin e Pekinit botuan rezultatet e hulumtimit..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Futi qepë në çorape, e habitshme çfarë i ndodhi trupit të saj!

Qepët janë shumë të mira për të thithur toksinat në trup dhe kanë veti antibakteriale.Nëse vendosni qepë në çorape ndërkohë që flini,ju do të:1.Hiqni helmet nga trupi-Qepët përmbajnë përbërje squfuri,të cilat janë përgjegjëse për erën e fortë të saj.

Për më tepër,këto përbërje heqin helmet nga trupi..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Sinjalet që trupi dërgon, për t’ju thënë se nuk keni shëndet të mirë. Mos i injoroni!

Trupi i njeriut është një sistem kompleks dhe çdo ndryshim i mundshëm tregon se duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje.

Ne kemi përmbledhur “sinjalet” më të rëndësishme që trupi juaj ju dërgon sa herë që diçka nuk funksionon ashtu siç duhet!Sigurohuni që të mos injoroni asnjë prej tyre..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Gjendet pas 4 vjetëve aeroplani i zhdukur me 239 udhëtarë!

Zbulohet aeroplani i zhdukur MH370,është i goditur me plot plumba? Aeroplani i zhdukur me pasagjerë MH370, është gjurmuar në Google Earth dhe duket se pjesët e tij janë të shpuara nga plumbat.

Fluturakja me 239 udhëtarë ishte zhdukur në linjën e fluturimit Kuala Lumpur-Pekin,më 8 mars të vitit 2014,mbi Oqeanin Indian..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin eplote

‘Shokon’ Frrok Çupi: Babai i kryeprokurores, punonjës i Bashkisë Lezhë

Kur i vunë prangat sot në mëngjes kryetarit të Bashkisë së Lezhës,Fran Frroku,dikush i pëshpëriti në vesh:“Kemi urdhër nga Arta Marku të të arrestojmë…”.

Si Frani edhe Arta janë rritur në Lezhë; madje me sa mbaj mend- babai i Artës (Prokurore e Përgjithshme) është akoma inxhinier…
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Plaku 182 vjeç tregon sekretin e ushqimit, ai ka ngrënë diçka që kurrë nuk do e hanim!…

Mahashta Murasi nga qyteti i Bangalore i Indisë Veriore,sipas Librit Botëror të Rekordeve,ai është njeriu më i vjetër në planet.Ai e ka dëshmuar këtë edhe në rastin kur ka vdekur nipi i nipit të tij.

Indiani i lindur në vitin 1835,ka tërhequr vëmendjen e gjithë njerëzve në botë..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Rikthehet fuqishëm në skenë ish-shefi i FBI: tani amerikanët do të mësojnë të vërtetën për Trump

Ka një përplasje totale tashmë ndërmjet Donald Trump dhe FBI-së.Dy krerët e agjencisë më të fuqishme të SHBA-së i kanë dorëzuar Prokurorit special.

Robert Mueller një dosje të plotë të takimeve të krerëve të kësaj organizate me Presidentin Donald Trump ku ky i fundit ka kërkuar mbylljen..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote