Rrëfehet nëna e këngëtares së njohur: Si më rrahu vajza ime dhe më mori gjithçka

Ishte një nga lajmet që pati shkundur themelet e shoqërisë tradicionale pranverën e shkuar, madje kishte nga ata që nuk e besonin të ishte i vërtetë derisa policia mori masa konkrete për të mbrojtur të moshuarën Zhane Zari nga dhuna e vajzës së saj, këngëtarja e njohur e jazz-it Eda Zari. Policia dhe organet e drejtësisë shqiptare ka lëshuar një urdhër mbrojtjeje!


Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

Shqiptarja ofron vende pune në Gjermani, ja cilat janë kushtet që duhet të plotesoni

Shqiptarët e kudondodhur janë me sy e veshë nga Shqipëria, ato në një mënyrë apo tjetër e japin ndihmën për kombin e tyre, i tillë ishte dhe mesazhi që erdhi në redaksinë e Shqiperiaime ku një shqiptare që banon në Gjermani kërkon me anë të një lajmërimi për të punësuar të paktën 30 shqiptarë me profesion elektricist.


Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

Lini një gotë me ujë, uthull dhe kripë në cep të dhomës, do të befasoheni të nesërmen

Në shumë tradita lindore, besohej se në shtëpi shpesh krijohej një energji negative, e cila pengonte harmoninë dhe mbarëvajtjen e gjërave.

Fise të lashta kishin gjetur një mënyrë të thjeshtë dhe efikase për të larguar këto energji negative dhe për t’i kthyer shtëpisë apo ambientit ku jetonin, harmoni dhe ajër të pastër.

Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

Në Shkodër, gruaja më e vjetër në historinë e njerëzimit. Zbuloni sekretin e jetëgjatësisë së saj..

Ajo duhet të jetë gruaja më e vjetër në historinë e njerëzimit, sipas mjekëve të spitalit të Shkodrës.
Ekzistenca e kësaj “dekanie” të njerëzimit është shpallur nga Yahoo. Ajo qëndron në spitalin e Shkodrës për shkak të problemeve të frymëmarrjes. Ishin mjekët që e trajtonin ata të cilët konfirmuan edhe moshën e saj.


Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

Ja çfarë ndodh me flokët tuaj nëse hidhni pak kripë në shampo

NËSE KENI FLOKË TË YNDYRSHËM, QË BËHEN PËR T’U LARË BRENDA DITËS, PROVOJENI KËTË TRUK! SHTONI PAK KRIPË TË TRASHË NË SHAMPON E ZAKONSHME TË FLOKËVE (NUK ËSHTË E NEVOJSHME TË BLINI NJË ENKAS PËR YNDYRËN) DHE LAJINI FLOKËT NJËSOJ SIÇ BËNI GJITHMONË.

Kaloni më pas balsamin dhe shpëlajini. Do ta shihni menjëherë ndryshimin! Ç’është më e rëndësishmja!

Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

Ja si të ndaloni rritjen e qimeve nën lëkurë përmes mënyrave natyrale

ELIMINIMI I QIMEVE QË RRITEN NËN LËKURË ËSHTË NJË PROBLEM QË JU NDODH THUAJSE TË GJITHËVE DHE MBI TË GJITHA ËSHTË NJË PROBLEM QË NUK MUND TË ELIMINOHET LEHTË. QIMET E RRITURA NËN LËKURË MUND TË SHKAKTOJNË INFEKSIONE DHE SKUQJE TË ZONËS KU KANË DALË. JA NJË MËNYRË ALTERNATIVE PËR T’I ELIMINUAR ATO: Përbërësit: 1 lugë gjelle mjaltë i papërpunuar


Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

Zbulohet tuneli i fshehtë në ish-zyrën e Tahirit, ja ku të çon dera sekrete në tualetin e tij

asuesi i Samir Tahirit, në postin e ministrit të Brendshëm , Fatmir Xhafa, ka mbetur i habitur me atë që ka zbuluar në tualetin e zyrës së tij, ish-zyrës së Tahirit.

Ministria e Brendshme e rikonstruktuar nga Tahiri, ka ofruar “surpriza” për pasuesin e tij. Tahiri ishte kujdesur që tualeti i zyrës së tij të rinovuar, të lidhej me tunelet e Ministrisë së Brendshme.
Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

Amerika “trondit” Serbinë me këtë super lajm për shqiptarët

Eksperti i çështjeve ballkanike, David Phillips, thotë se Rusia po përpiqet ta fusë Ballkanin brenda sferës së saj të influencës, prandaj Shtetet e Bashkuara duhet ta shtojnë angazhimin e tyre në këtë rajon, ku ende ka vende me demokraci të brishtë. Phillips është Drejtor i Programit për Paqen dhe të Drejtat në Universitetin Columbia të New Yorkut!


Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

Hakerat sulmojnë NASAN, fotot që kanë publikuar po tronditin botën

Hakerat kanë sulmuar sistemin e NASA-s dhe më pas kanë publikuar disa foto që i janë mbajtur të fshehta njerëzimit.

Fotot në fjalë tregojnë dukuri, të cilat askush nuk i ka imagjinuar duke filluar këtu që nga ekzistenca e UFO- ve, Trekëndëshi i Bermudës dhe kocka shumë gjigande.


Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

Zbardhni dhëmbët brenda ditës përmes këtij përbërësi

Çdokush dëshiron që buzëqeshja e tij të jetë e përsosur.

Megjithatë, mbajtja e tyre nuk është e lehtë aq sa duket. Ne nuk jemi duke u kujdesur për dhëmbët ashtu siç duhet, dhe përdorimi i përhershëm i pastave komerciale është vetëm duke shtuar më shumë karburant në zjarr.

Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link