Kush e thotë këtë lutje, çfardo që ti kërkoje Allahut do të përgigjet lutja e tij pas saj.

Kush e thotë këtë lutje, çfardo që ti kërkoje Allahut do të përgigjet lutja e tij pas saj !’Allahume ente Khalekteni we ente tehdini, we ente tut’imuni we ente teskijni, we ente tumijtuni we ente tuhjini”.
Ka thene I dergari a.s se kush thote ne mengjes dhe ne mbremje:
“O Zoti im Ti me ke krijuar dhe Ti me udhezon, Ti me ushqen dhe Ti me jep per te pire, Ti ma merr shpirtin dhe Ti me ringjalle”.

Për të lexuar më shumë hap linkun/linqet më poshtë

3 stinë brenda tetorit, moti s’ndalon së surprizuari. Ja çfarë parashikohet në ditët e ardhshme

3 stinë brenda tetorit, moti s’ndalon së surprizuari. Ja çfarë parashikohet në ditët e ardhshmeD. Cani
Jemi në muajin tetor dhe zyrtarisht po shkojmë në mesin e vjeshtës, por duket se jemi duke “përjetuar” tre stinë.

Luhatje temperaturash që sollën në zonat malore reshje bore dhe gradualisht arritën kulmin me rritjen e tyre, duke shkuar në të paktën 30 gradë.

Lexo po ashtu: Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Kura që befasoi mjekun, ja si e shëroi kjo vajzë kancerin e mitrës

Ana, u diganostikua me kancer në mitër, por ajo nuk u dorëzua.
Ajo kishte dëgjuar për një kurë natyrale e cila shkatërronte qelizat kancerogjene, dhe duke qenë se nuk kishte asgjë për të humbur, vendosi ta provonte. Pasi e përdori këtë ilaç natyral të përgatitur vetë në shtëpi për disa kohë, shkoi për kontroll mjekësor tek mjeku u saj.

Image result for Kura që befasoi mjekun, ja si e shëroi kjo vajzë kancerin e mitrës
Për të lexuar më shumë hap linkun/linqet më poshtë

Ky ilaç i ka shokuar dhe mjekët: Kjo masë rigjallëron eshtrat dhe nyjat

Shumë persona vuajnë nga problemet e shumta me eshtrat dhe nyjat. Dikujt mukoza i kërcet eshtrat, dikujt i shkaktojnë dhimbje, po ashtu dhe nyjat. Këtu ju paraqesim një ilaç natyral, i cili ndikon në zgjidhjen e këtyre problemeve.
Është i thjeshtë për ta përgatitur, e më mirë të përdorni një ilaç si ky sesa të përdorni preparate të shtrenjta.
Image result for Ky ilaç i ka shokuar dhe mjekët: Kjo masë rigjallëron eshtrat dhe nyjat
Për të lexuar më shumë hap linkun/linqet më poshtë

Publikohet fotoja/ Ylli Baka duke ngrënë drekë me Habilajt në Dhërmi

Dosja e Habilajve është padyshim çështja më “e nxehtë” e ditëve të fundit pas përmendjes së emrit të ish-Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri në përgjimet e grupit kriminal.

Pasi emri më i lakuar i ditëve të fundit ishte ai i Tahirit, ditën e sotme është zbardhur një tjetër pjesë e përgjimeve të dosjes dhe aty është përmendur edhe këngëtari shqiptar Ylli Baka.

Lexo po ashtu: Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

SKANDALOZE: Gadafi detyroi Ibrahim Rugovën të vallëzonte para tij

Për ironinë e të gjithëve, pas Marrëveshjes së Dejtonit, kur shqiptarët në Kosovë nisi t’i mbërthente zhgënjimi i madh, ndodhi një ngjarje e pazakontë.

Diktatori i Libisë, Muamar Gadafi, përmes telefaksit të Qendrës për Informim të Kosovës, nisi t’i dërgonte letra presidentit Rugova.

Për të lexuar më shumë hap linkun/linqet më poshtë

Lajm i mirë/ Ky është shteti që sapo hoqi vizat me Shqipërinë, si mund të aplikoni nga interneti

Rreth 25 shtete të ndryshme, përfshirë edhe Shqipërinë mund të udhëtojnë tashmë me vizë elektronike të pa sponsorizuar drejt shtetit të Omanit.

Kjo përpjekje bëhet nga shteti i Omanit, në mënyrë që të rrisë turizmin në vend, pasi ky shtet ka një vijë bregdetare të mrekullueshme.

Lexo po ashtu: Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

KQZ-ja: Ja kush e fiton Prishtinën- Rezultat i ri nga ai që kishim deri më tani

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka filluar publikimin e rezultateve për gjitha qytetet e vendit, shkruan Gazeta NewBorn.

Lëvizja Vetëvendosje, del e para por jo me pritjet që ishin në opinion, e pasuar nga LDK-ja e cila ka sjellur befasi me një ngritje të dukshme të votave.

Për të lexuar më shumë hap linkun/linqet më poshtë

Shqiptari grabit të moshuarin, i futet në shtëpi dhe i merr 100 mijë euro

Shqiptari grabit të moshuarin, i futet në shtëpi dhe i merr 100 mijë euro. Një tregtar 73-vjeçar italian është grabitur në mënyrën më mizore të mundshme, dhe autor është një shqiptar dhe një grua rumune.

Në pranga ka përfunduar një 34 vjeçar nga Shqipëria me iniciale X.L. i cili sipas mediave italiane nuk ka një vendbanim të caktuar.

Lexo po ashtu: Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

E dhimbshme! Gjendet trupi i pajetë i një personi

E dhimbshme! Gjendet trupi i pajetë i një personi
Gjendet një person i pajetë në kryeqytetin kosovar të Prishtinës.

Mësohet se trupi i pajetë i një personi të gjinisë mashkullore është gjetur në lagjen Dardania në kryeqytet.
Policia vendase e cilëson si vdekje të dyshimtë rastin në fjalë.

Lexo po ashtu: Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione