Godet Lulja e Medes: Meda me tha se kjo këngëtare është shumë e “lazdruar” nuk me lejon të pi kafe me të

Lulja gruja e Medes ka bere një deklarate interesante ne lidhje se me kënd nuk e lejon burri i saj te ketë shoqëri, e ajo është një këngëtare e njohur.

“Atij nuk i pëlqen qe unë te shoqërohem me shumë këngëtare nga estrada jone, por me se shumti i pengon qe une te kem kontakte me Tunen”
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

NDODHI para disa minutave: Ferati, vret gruan e tij vetem pse ajo

Një krim i rëndë ka ndodhur ne mengjesin e sotme në një familje shqiptare në Itali. Një grua 52 vjeçe është qëlluar për vdekje me thikë nga burri i saj. Krimi ka ndodhur në Varese, në një familje emigrantësh shqiptarë.

Viktimë e kësaj ngjarje ka mbetur Diana C 52 vjeçe, ndërsa në pranga është vendosur burri i saj, Ferat K, 62 vjeç. Ky i fundit mësohet se e ka pranuar krimin.
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Hoxhë Fatmir Latifi: Turku e ruajti Shqiptarinë, ska pas Shqiptarë ktu”

Sharlatami i xhamisë së Shipolit në Mitrovicë Fatmir Latifi është “çmendë” prej kohësh! Si gjithmon që ia fut kot, kësaj radhe ka kalur çdo kufi, duke thënë se “shqiptarinë e ka ruajtur turku”, çmenduri.

“Sepse ne shqiptarinë e kemi ruajtur prej tyre, vllazën kjo është e vërtet, mos na kallzojnë këta histori të qubrollaviqave, rankoviqave t’përkthyeme nga Enver Hoxha. Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Trondit Liljana Hoxha: Enver Hoxhën e helmuan dhe mjeku u zhduk, ja roli i vjehrrës Nexhmije

Të gjithë e dimë që vdekja e Enver Hoxhës është ende një mister pasi ajo u fsheh për tre ditë dhe nuk dihet ende se cilat ishin shkaqet.

Mirëpo, për këtë ka folur bashkëshortja e birit të Hoxhës, Liliana Hoxha, e cila ka dhënë një deklaratë të fortë se Hoxha u helmua nga një mjek.
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Kur u çlirua Shqipëria, në 28 apo 29? Beqir Meta zbulon paktin e historianëve për datën

Gjithnje ka pasur dhe vijon te kete debat per daten e sakte se kur u clirua Shqiperia, ne 28 apo ne 29 Nentor? Kur iku gjermani i fundit nga Shqiperia?

Drejtori i Institutit të Historisë, akademiku Beqir Meta thote se të gjithë historianët bien dakord që gjermanët janë larguar natën e 28 nëntorit, duke u gdhirë 29.
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Kështu e “kallin” atmosferën Shyhrete Behluli me rejën e Afrim Muçiqit

Shyhrete Behluli duket se i ka në qejf ahengjet e ndryshme, shkruan “Kosovarja”. Që nga martesa e djalit të saj shumë është përfolur nëpër mediet rozë, nusja e saj Learta. Një nuse me një pamje shumë të mirë.

Por, sonte Leartën do ta lëmë që të pushoj pak, ne do të merremi me vjehrrën e saj Shyhreten dhe me rejën e këngëtarit Afrim Muçiqi. Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Të premten mund t’i mbytet shtëpia nga përmbytjet, dëshmia e frikshme e fierakut

Nëse parashikimet e sinoptikanëve dalin të vërteta, atëherë të premten shtëpia e Panajotit do të përmbytet. Panajoti eshte banor në fshatin Ferras të Fierit, një zonë që Vjosa e përmbyt kur del nga shtrati dhe per kete qytet IGJEUM dhe Emergjencat Civile kane paralajmeruar permbytje nga data 30 nentor deri ne 4 dhjetor.
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Ndodh mrekullia: Mjeket i dhanë vetëm 2 muaj jete, por zbulon BIMEN qe e shëron nga kanceri.

Ky është rrëfimi për një person që kishte hapur zemrën për të folur rreth sëmundjes së tij të rëndë. Ndërsa shërimi i tij u dha shpresë njerëzve dhe më poshtë mund të zbuloni se pse.

Në vitin 2002, mjekët kishin konstatuar një tumor beninj në trurin e tij, me një madhësi prej 5.5 centimetra. Mirëpo, pas operacionit, kanë kaluar vetëm dy vite dhe tumori ishte kthyer përsëri.” Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Veprimi i saj mahniti mijëra persona, sot nëna e re ndan lajmin e dhimbshëm

Pak muaj me pare ne mediat e huaja por edhe ato shqiptare qe e raportuan si kuriozitet, u perhap nje lajm per Emily Mueller, 33 vjeçaren nga Akron i Jugut, qe u bë viral në mediat sociale me xhirimin e saj të lindjes me bletë.

Por Emily, e cila priste fëmijën e saj të tretë, ka bere me dije lajmin shkatërrues se foshnja ishte e vdekur. Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Sinoptikanët grekë në alarm: Do goditet Shqipëria, reshjet do jenë sa

Pas alarmit te sinoptikaneve shqiptare, eshte meteorologu i njohur Sakis Arnautoglou i cili thote se sasia e reshjeve të shiut që do të bien nga e enjtja deri të dielën në mbrëmje do të jetë e barabartë me gjithë reshjet që bien në Shqipëri për gjysmë viti.

E thënë në shifra do të kemi në shumë zona 500 litra ujë shiu në një metër katror.Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link