KUSH ËSHTË BIZNESMENI SHQIPTARO-AMERIKAN QË SHTROI DARKË PËR RAMËN NË NEW YORK? (FOTO)


Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij zyrtare në New York, ka darkuar edhe me një prej biznesmenëve më të suksesshëm me origjinë shqiptare në SHBA. Bëhet fjalë për Richard Lukaj, shqiptarin me origjinë nga Kosova, i cili është drejtor i lartë menaxhues i “Bank Street Group” dhe këshilltar i bordit kombëtar të “Qendra …
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Qytetarët ankohen se po paguajnë bileta në autobusët e trafikut urban në Prishtinë

Me planin për moslejim të hyrjes së veturave në disa pjesë të kryeqytetit pas ndotjes së ajrit, është thënë nga komuna e Prishtinës dhe Ministria e Ambientit se transporti publik do të jetë pa pagesë.Por ka qytetarë që janë ankuar, duke dërguar edhe fotografi në redaksi që thonë se kanë paguar biletë.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Pamje dramatike: Serbi vret një shqiptar para kamerave në Pragë, 1999


PRAGE 1999 – Rreth 200 veta, kryesisht shqiptarë nga Kosova, po protestonin për përfundimin e luftës në Kosovë.Ata papritur sulmohen nga një turmë e serbëve dhe situata eskalon në përleshje mes shqiptarëve dhe serbëve.Papritur dhe në menyrë tinzare një serb qëllon për vdekje një shqiptar para kamerave. Ngjarja kishte bër bujë të madhe në Çeki. Policia çeke …
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

BE “i jep afat” Serbisë rreth Kosovës, bëhet fjalë për vitin 2019

BE “i jep afat” Serbisë rreth Kosovës, bëhet fjalë për vitin 2019

Një normalizim gjithëpërfshirës i marrëdhënieve ndërmjet Serbisë dhe Kosovës, në formën e një traktati ligjërisht të detyrueshëm, është “urgjent” për BE-në, sipas një versioni pune të Strategjisë së Zgjerimit të BE.Kështu së paku shkruan “Vecernje Novosti”, i cili medium thotë se kishte qasje në dokumentin që zyrtarisht është menduar të paraqitet në shkurt.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Meda e merr nënën dhe gruan në skijim, gjithë vëmendja te grimi i tepërt i Lules

Related image
Meda po tregohet një djalë dhe bashkëshort i mirë. Ai e ka larguar familjen e tij nga ndotja e ajrit në Prishtinë duke u zhvendosur në Prevallë. Kënëgëtari i famshëm ka kaluar një ditë të bukur duke e shijuar një kombinim të borës me diell, e që një kombimin i tillë është çlodhës për …
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Kidnapohet vajza e vogël në mes të ditës, FBI publikon pamjet rrëqethëse (Video)

Kidnapohet vajza e vogël në mes të ditës, FBI publikon pamjet rrëqethëse (Video)

FBI-ja ka publikuar një video rrëqethëse që është filmuar gjatë dhjetorit të vitit të kaluar në një qytezë në Chicago, ku shihet se si kidnapohet një fëmijë në mes të rrugës gjatë ditës.Incidenti ka ndodhur gjatë 20 dhjetorit rreth orës 15:30 sipas kohë lokale të Kalumet City, rreth 50 kilometra në jug të Chicagos. Ndërsa hetuesit nuk e kanë zbuluar identitetin e viktimës.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Me dokument të falsifikuar tentoi të kalojë nëpër Maqedoni

Me dokument të falsifikuar tentoi të kalojë nëpër Maqedoni

Maqedonia është bërë rrugë kalimi i personave nga Shqipëria që përdorin dokumente falsifikimi për t’u nisur drejt Bashkimit Evropian.Pas rasteve të mëhershme, një i tillë ka ndodhur edhe në ditën e djeshme, njofton Ministria e Punve të Brendshme.Rasti ka ndodhur në Aeroportin “Leka i Madh” në Shkup, kur shtetasi shqiptar D.B (33) nga Durrësi.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Shyhretja ‘shpërthen’ për ajrin e ndotur, ja në cilin vend ka shkuar për ‘evakuim’

Shyhrete Behluli si shumica e qytetarëve të tjerë që jetojnë në Prishtinë ka shprehur revoltën e saj për gjendjen e ajrit në këtë qytet. Shyhretja e cila edhe revoltën e shpreh me buzëqeshje, edhe këtë herë e bën të njëjtën, përcjell ORAinfo. Ajo ka zgjedhur Brezovicën si vend për ‘evakuim’ për t’i tejkaluar disa nga ditët!

Hap reklamën

Lexo artikullin të plotë

Fjolla e veshë vajzën si veten, vogëlushja të shkrinë… Kaq e ëmbël është ajo

Biondinë e vogël dhe me sytë blu, u bë e përfolur që nga lindja e saj. Emri i saj është shumë karakteristik, një vogëlushe plot energji por njëkohësisht të shkrinë me ëmbëlsinë që ka. Fjolla atë nuk e ndanë nga vetja, ndërkaq sonte e ka marrë edhe në darkë, në të cilën ajo vërtetë duket më bukur!

Hap reklamën

Lexo artikullin të plotë