Momenti që të copëton shpirtin: Të dua shumë ndaj po të lë të shkosh…18-vjeçarja jep fëmijën për…

Ne videon me poshtë është momenti shpirtcopëtues kur një nënë e re ndodhet ne momentet e fundit me djalin e saj të porsalindur,me te cilin do te ndahet pasi ka vendosur ta japë për adoptim.

Sot 21 vjeç,Hannah Mongie,nga Utah,SHBA ishte 18 vjeç kur ngeli shtatzënë papritur me të dashurin..
Hap reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Miksoni 1 limon me 1 lugë vaj ulliri dhe përdoreni deri në fund te jetes tuaj!

Kjo përzierje e fuqishme me keto 2 përbërës do t’ju ndihmojë të pastroni trupin tuaj nga të gjitha toksinat e dëmshme. Do të ndiheni të freskët dhe plot energji!

Shumë njerëz në mbarë botën e përdorin këtë përzierje që nga kohërat e lashta. Po, ata e kanë përdorur atë për…
Hap reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Ky është Azemi që e vrau serbin Dushanin në kohën e Jugosllavisë, sepse ia kishte vrarë gjyshin!

Azem Makolli –Hertica pas 57 viteve fotografohet ne vendin ku e vrau serbin zullumqar Dushanin nga Turuqica.

Perderisa Selman Kadria kendohet ne kenge, dhe pak kush mundet ta kujton si ngjarje te vertet,Azem Makolli i cili veproi po thuajse ne menyrë te njejtë është ende i gjallë.
Hap reklamën

Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Duke thënë se jam shqiptar . kryeministri Zaev e tha të vërtetën e madhe

” Unë nuk di të flas në gjuhën shqipe pasi gjuhën shqipe nuk e kan gjuhë amë, por gjuhën e stër-stër-stër gjyshërve, por nuk është me rëndësi njeriu si flet,por si ndjehet.Unë ndjehem shqiptar ortodoks .” përfundon kryeministi Zaev.Pra ?

Është e vërtetë se Radmila Sheqerinska për nga gjyshja është një shqiptare ortodokse?
Hap Artikullin

Hap artikulline plote

Një “provokacija” që e nxorri zhveshur Edi Ramën

Gazetari Mustafa Nano, në emisionin e tij më të ri “Provokacija” në AbcNews,kishte zgjedhur ta pyeste kryeministrin Rama për paraqitjen e tij të herëpashershme me disa veshje atipike në vend të kostumit formal të kreut të një qeverie.

Nano tentoi të penetronte në botën e brendshme të Edi Ramës,për të kuptuar.
Hap Artikullin

Hap artikulline plote

Haradinaj ‘detyron’ ministrin turk për ta vendosur flamurin kombëtar

Një autorizim i lëshuar nga kryeministria dhe i nënshkruar nga Ramush Haradinaj jep autorizim për heqjen e flamurit shtetëror dhe vendosjen e flamurit kombëtar te rrethi në hyrje të Prishtinës.

Por, interesantja qëndron në faktin se flamurin kombëtar shqiptar do ta vendos një ministër turk i Qeverisë së Kosovës.
Hap Artikullin

Hap artikullin e plote

“Luftë” në ajër/ Avionët turq ndjekin ministrin grek: Largohu urgjentisht!

Pas një sërë incidentesh mes anijeve luftarake në ishujt Egje, tensionet mes Greqisë dhe Turqisë janë përshkallëzuar edhe më tej ditën e sotme.Kësaj radhë përplasja ka ndodhur në ajër dhe situata ka shkuar deri në kërcënime të hapura mes dy palëve

Mediat greke raportojnë së avionët luftarakë turq kanë ndjekur.
Hap Artikullin

Hap artikullin e plote

“Rajani është realizimi i çdo ëndrre të jetës tonë”, fjalë rrënqethëse të nënës që humbi të gjithë familjen

“Rayan Preka eshte realizimi i cdo endrre te jetes tone”.Janë këto fjalët rrënqethëse të nënës fatkeqe që humbi tre fëmijët dhe burrin në aksident, e që po bëjnë xhiron e rrjetit.

Fjalë të ëmbla me të cilat Evis Preka “llastonte” të birin e saj,i cili ishte vetëm 9 muajsh kur aksidenti.
Hap Artikullin

Hap artikullin e plote