Media gjermane: Kërkohet edhe njëherë ndërhyrja amerikane për të përforcuar Europën në Ballkan

Pas arrestimit të Marko Gjuriq është tensionuar situata në Kosovë. Është koha për të marrë vendim Bashkimi Europian, shkruan fillimisht media gjermane “taz.de”.

Konflikti mes serbëve dhe shqiptarëve në Kosovë prek politikën botërore. Në kohën kur pala serbe kërkon ndihmë te presidenti rus Vladimir Putin, duhet të marrin pozitë..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

PROFIL: Ndahet papritur nga jeta agjenti shqiptar i FBI-së, ja operacioni i fundit ku mori pjesë

Një agjent shqiptar i FBI,është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur.Mësohet se Hamdi Kosturi,39 vjeç,ka ndërrruar jetë një javë më parë në Tiranë si pasojë e një ataku kardiak dhe problemeve në mushkëri.

Edhe pse me vite të tëra në karrierë në Policinë e Shtetit dhe kualifikime ndërkombëtare..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Në gjendje kritike aktori i dashur për të gjithë, shtrohet urgjentisht në spital

Në gjendje kritike aktori i dashur për të gjithë, shtrohet urgjentisht në spital

Ai është një ndër aktoret më të famshëm në botë dhe me fansa të shumtë në çdo cep të globit. Arnold Schwarzenegger është shtruar urgjentisht në një spital të Kalifornisë së SHBA-ve.

Aktori i është nënshtruar një ndërhyrje të hapur kirurgjike në zemër pas një procedure të zëvendësimi të dështuar të valvulave.
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Ushtria amerikane prezanton teknologjinë e re të këmbësorisë (FOTO)

Trupat Detare amerikane mbajtën një stërvitje simulimi të betejës për të provuar teknologjinë e re të luftës urbane.

Eksperimentimi i armeve të reja u zhvillua nga 15 deri më 25 mars në kampin Pendelton në Kaliforni jugore, raporton The Sun, transmeton Indeksonline.Rreth testimit kanë marrë pjesë rreth 180 anëtarë të trupave.
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Historia e tij përloti shumë njerëz, zbulohet skandali pas surprizës së Tahirit për policin që doli në pension

Një situatë e dhimbshme deri në shpirt,historia e një një polici të thjeshtë rrugor në Tiranë,i cili përloti shumë qytetarë.

Ai quhet Xhemili Haluli me origjinë nga Gjirokastra,dhe për 45 vitet që kishte mbushur në Policinë e Shtetit,për daljen e tij në pension u organizua edhe nje show në fund maj të vitit 2016..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Historia e tij përloti shumë njerëz, zbulohet skandali pas surprizës së Tahirit për policin që doli në pension

Një situatë e dhimbshme deri në shpirt,historia e një një polici të thjeshtë rrugor në Tiranë,i cili përloti shumë qytetarë.

Ai quhet Xhemili Haluli me origjinë nga Gjirokastra,dhe për 45 vitet që kishte mbushur në Policinë e Shtetit,për daljen e tij në pension u organizua edhe nje show në fund maj të vitit 2016.
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

E quajtën “përbindësh” për shkak të syve të veçantë, kjo e vërtetë e 8-vjeçarit po “çmend” botën

Abushe është djaloshi 8-vjeçar nga Etiopia,i cili ka mahnitur botën me sytë e tij të veçantë.Në fshatin e tij,atë e cilësonin si “përbindëshi” pasi askush nuk kishte parë sy të tillë më parë.

Djaloshi vuan nga sindroma “Waardenburg” dhe një nga karakteristikat e kësaj sindrome është hapësira anormale mes syve..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Cifti del shëtitje buzëdetit, por papritur shikon një krijes të cuditshme, i afrohen dhe ja çfarë ndodh me ta

Shikoni sa i bukur është, pas larjes, në foton më poshtë!Pastaj, Dirk e mori krijesen e vogel, tashme me emrin Little Guanabana, në qendrën e shpëtimit të kafshëve në Qetësi, që ndodhet poshtë rrugës.

Javë më vonë,Dirk shkroi në Facebook,“Guanabana e vogël eshte duke u bere e mrekullueshme!”Pasi Guanabana te ushqehet..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote