Prindërit e divorcuar përlotin shqiptarët! Ema Andrea mesazh vajzës: Më vjen keq që nuk t’i kam!!

E ftuar këtë të premten në emisionin “Rudina” në Tv Klan ishte Sara Kapo, e bija e aktores së njohur Ema Andrea.

Sara njihet si një nga vajzat më rebele në Shqipëri dhe me një talent të spikatur në muzikë. Sara promovoi këngën e saj të parë, “Watching You”, publikuar vetëm një javë me parë.

Hap reklamën

Lexo artikullin të plotë

Dolën për xhiro me motor, por s’u kthyen më kurrë! Gruaja që na preku shpirtin prej 9 vitesh nuk gjen

Taibe Sinani rrëfen pas kaq vitesh se si bashkëshorti i saj Agron Sinani, 56 vjeç dhe nipi Martin Duka, 8 vjeç, dolën për një xhiro me motor për të mos u kthyer më kurrë.

Kjo histori u trajtua sonte në emisionin “Stop” dhe vjen nga qyteti i Gjirokastrës. Ngjarja e trishte ka ndodhur në Tetor të vitit 2009.

Hap reklamën

Lexo artikullin të plotë

I shkuli zemrën shqiptarëve me historinë e tij, ja çfarë bën Ardit Gjebrea për djalin nga Shkodra

Dy javë më parë, Pjetri nga Shkodra u bë protagonist i rubrikës ‘Ka një mesazh’ për ty tek E diela shqiptare. Motra e tij, e kishte sjellë në studio djalin i cili ka qenë përdorues droge.

Ky i fundit teksa tregoi historinë e tij tragjike se si iu fut rrugës së vështirë të drogës!

Hap reklamën

Lexo artikullin të plotë

Një nga zonat më të vjetra të Shkodrës mes mbeturinave

Një nga zonat më të vjetra në qytetin e Shkodrës, ajo e Gjuhadolit vijon të mbetet në harresë nga pushteti lokal, e konkretisht Bashkia Shkodër. Kjo zonë ndodhet mes mbeturinash dhe qenve endacakë, ku këto të fundit rrezikojnë çdo ditë jetën e qytetarëve shkodranë apo edhe turistëve që kalojnë pranë kësaj zone.

Hap reklamën

Lexo artikullin të plotë

Amerikanët publikojnë “listën e zezë” të politikanëve shqiptare

Zyra Amerikane për Kontroll të Aseteve të Huaja ka rifreskuar listën e quajtur të “zezë” të politikanëve të Kosovës të cilët renditen si të padëshirueshëm në këtë shtet. Ndërsa pak kohë më parë iu refuzua viza kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, ai nuk është i vetmi politikan që i përket kësaj liste.

Hap reklamën

Lexo artikullin të plotë

Tre vrasjet e të fortëve të Rrugës ‘Bardhyl’ që tronditën Tiranën

Gjithçka nisi me vrasjen e kapos së grupit të Rrugës Bardhyl, Gaz Muçën, i cili u vra në vitin 1992. I dyshuari kryesor për vrasjen e Muçës ishte Naim Zyberi, që sipas Policisë pati dyshime të hershme që kishte bashkëpunuar edhe me persona të tjerë, një ndër të cilët mund të ketë qenë edhe Gentian Dervishi.

Hap reklamën

Lexo artikullin të plotë

Burgu ku do të futen “peshqit e mëdhenj”, ka apartamente të posaçme si në Hagë

Bashkimi Evropian ka financuar me mbi 14 milionë euro ndërtimin e një burgu në Shqipëri ku do të vuajnë dënimin “peshqit e mëdhenj”. Bëhet fjalë për burgin e Reçit në Malësinë e Madhe.

Ai është cilësuar si vendi ku do të mbyllen “peshqit e mëdhenj” pasi të arrestohen nga Byroja Federale e Hetimit!

Hap reklamën

Lexo artikullin të plotë

Aeroporti i Vlorës, Shehi: Boll me investime turke, po ndërtoni Perandorinë Otomane (Largohet nga mbledhja)

Lajmi i fundit “AlbaFun.Info”

Në Kominsionin e Ekonomisë po zhvillohen diskutime për Aeroportin e Vlorës ku është i pranishëm edhe ministri Ahmetaj. Ndërsa fjalën e mori Dashamir Shehi, i cili u shpreh kundër shtimit të investimeve turke në Shqipëri.

Shehi theksoi se duhen të tërhiqen më shumë investitorë perëndimorë.

Hap reklamën

Lexo artikullin të plotë