Studimet e fundit kanë gjetur elementin që identifikohet si shkaku kryesor i rritjes së sëmundjeve kanceroze, kujdes e konsumojmë çdo ditë

Fakti që sheqeri dhe dhjamosja janë të lidhura me një rrezik në rritje të kancerit po bëhet tashmë i njohur. Vazhdimi i të ngrënit më shumë se trupi juaj ka nevojë duhet të promovojë rezistencën e insulinës nga fakti i thjeshtë se qelizat tuaja janë të theksuara nga puna e vendosur mbi ta nga ushqyesit e tepërt.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

15 Shenjat paralajmëruese të kancerit që njerëzit injorojnë derisa bëhet shumë vonë

Nëse keni një histori familjare të kancerit, duhet patjetër t’i kushtoni vëmendje çdo simptome paralajmëruese që trupi juaj mund të dërgojë. Gjithashtu, përveçse të jeni në gjendje të njohni simptomat, duhet të merrni masa parandaluese dhe të reduktoni shanset e kësaj sëmundjeje kërcënuese për jetën sa më shumë që të jetë e mundur, sigurisht!
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

“Vdekja e bardhë” shokon mjekët shqiptarë, e reja humb jetën në spital pasi kishte të vjella

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lushnje, ku një vajzë 20 vjeçe ka gjetur vdekjen një orë pasi ishte dërguar në spital nga familjarët. Sara Gjermeni, 20 vjeçe banuese në fshatin Gorre të Lushnjes, gjatë pasdites së djeshme, e hënë, ka shfaqur të vjella dhe aritmi në zemër. E reja është dërguar nga prindërit në spitalin e qytetit!
Hap reklamën / Vazhdo “>artikullin e plotë

Qeni hero vdes pasi shpëtoi familjen e pronarit nga 4 kobra

Nga rritja e peshës trupore në pirjen e duhanit deri te pirja e alkoolit, Ja se kush e dëmton cilësinë e spermës!

Kur ka probleme me konceptin 50% me 50%, mundët problemi te jetë nga burri apo grua. Kur burrat janë pyetje për marrjen e rolit baba, shpesh sperma e cilësisë së dobët mund të bëjë probleme.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Pas 35 vjet martese burri braktis gruan e tij për sekretaren e re. Ajo çka gruaja bëri kur burri i mori shtëpinë është e paçmuar

37 vjet martesë nuk ishin të rëndësishme për Jake kur ai vendosi të braktis nga gruan për sekretaren e tij të re. Por kjo e fundit donte të jetonte në shtëpinë ku ai jetoi me Edën, e cila ishte një shtë gati sa një milion dollarë. Avokatët e tij fituan në padi!
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

A e mbani mend vajzen e ish ushtarit te UCK, ja se si duket sot ajo!

Nuk është këngëtare as aktore, por ka mijëra ndjekës në rrjetet sociale dhe e gjitha kjo falë pamjes së saj. Donika është vajza e ish-komandatit të UÇK’së dhe ish- Ambasadorit të Kosovës në Shqipërië, Sylejman Selimit. Donika përveç pamjes, karakterizohet si një femër me linja mjaft seksi, ndërsa shpesh publikon fotografi në rrjetet sociale!
Hap reklamën / Vazhdo “>artikullin e plotë

Dua ta lë muzikën dhe të bëhe”, trondit këngëtari i njohur

Deklarata e këngëtarit Muharrem Ahmeti i cili ishte dje në emisionin “Zonë e Lirë” i ka habitur të gjithë kur ai tha: “Një nga ëndrrat e mia në këtë jetë është të lë muzikën dhe të bëhem hoxhë”,

Këngëtari rrëfeu se është besimtar i devotshëm dhe se falet 5 herë në ditë kudo që ndodhet!
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Kryemadhi uron Ramën për Vitin e Ri, mesazhi i saj do ju heqi trurin

“Nëse Rama do të guxojë të prekë deputetët, patjetër që do ta godasë me këpucë”. Kështu tha Monika Kryemadhi dje në emisionin ‘Repolitix’, në Report Tv.

Kryetarja e LSI, , ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se mund të goditet sërish me ndonjë këpucë kokës. Rama ka hedhur 80 milionë euro për të intimiduar qytetarët në zgjedhje.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

“Mos bëni plane për mua, do iki”, fjalët e fundit të Shchumacherit prekin botën

Para 2 ditësh u mbushën plot 4 vjet që legjenda e Formula 1, Michael Schumacher dergjet në shtrat thuajse i vdekur, pas atij aksidenti të tmerrshëm me ski.

Me këtë rast, gazeta sportive franceze “L’Équipe” i ka përkushtuar disa faqe domethënëse 49 vjeçarit për të cilin të gjithë presin lajme të mira!
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë