Lufta e tankeve, Gjermania i jep goditjen e fortë Turqisë pas operacionit në Siri (FOTO-LAJM)

Përdorimi i tankeve të prodhimit gjerman “Leopard I” nga turqit në operacionin “Dega e Ullirit” në Siri ka acaruar jo pak mediat gjermane, të cilat i kanë kërkuar llogari qeverisë për marrëveshjet me ushtrinë turke për këto tanke.Fill pas kësaj,ministri i Jashtëm i Gjermanisë,Sigmar Gabriel ka deklaruar se është ndaluar dërgimi i pajisjeve ushtarake.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Plani amerikan: Serbia do të njoh Kosovën, ja çfare do mer në këmbim

Sot në mediat serbe është bër publika një plan kompromisi mes SHBA-ve dhe Serbis, sipas mediave serbe.Nëse ju do të hekni dorë nga Kosova dhe duke njohur pavarësinë e saj, në kembim mund të merrni Republikën Serbe, kjo është oferta për serbët nga Amerika dhe aleatët perëndimor.Sponsorët Prishtinë, kryesisht Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Prokuroria kërkon Shkëlzenin, Berisha shpërthen në Parlament: Ku do futeni ju, ku do veni?

Prokuroria e Tiranës ka lëshuar një fletë-thirrje për Shkëlzen Berishën,të birin e Sali Berishës, për çështjen CEZ, ndërsa vetë ish-kryeministri është hakërryer keq ndaj deputetëve në kuvend.Ai ka kërcënuar nëpërmjet protestës që do të mbahet më datë 27 janar nga partitë opozitare, e cila mendohet të jetë një protestë e madhe, gjithmonë sipas Berishës.Ish-lideri demokrat.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Miss Guatemala ekzekutohet në mes të ditës në qendër të qytetit, kamerat e sigurisë filmojnë momentin rrëqethës (Video, +18)

Ish-Miss Guatemala ekzekutohet në mes të ditës në qendër të qytetit, kamerat e sigurisë filmojnë momentin rrëqethës (Video, +18)

Ish-modelja dhe Miss Guatemala është qëlluar nga pas në kokë, në mes të ditës në qendër të qytetit.Rosa Otilia Ramirez, 32-vjeçe, është vrarë gjatë 19 janarit në Guatemala, derisa po kthehej në shtëpi pasi e kishte dërguar të bijën në shkollë.Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentet e fundit të jetës së ish-modeles, e cila qëllohet.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Supervjedhja e “CEZ”, dëshmitari kyç i përgjigjet Shkëlzen Berishës për fletë-thirrjen: Derdimen mbaj shënim këto që po të them…

Juristi i OSHEE-së Romeo Karaj, i njohur ndryshe si njeriu që zbuloi skandalin e privatizimit të kompanisë “CEZ”, i është përgjigjur të implikuarit kryesor në aferë, Shkëlzen Berisha.Dëshmitari kyç i çështjes, adreson një sërë akuzash ndaj djalit të ish-kryeministrit Berisha.Ditën e sotme Prokuroria e Tiranës lëshoi një fletë-thirrje për Shkëlzen Berishën.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

I dyshuar kryesor për aferën “CEZ”, Shkëlzen Berisha sulmon organet e drejtësisë: Nuk ka prokuror, gjykatës, apo fluskë-thirrje, që do të…

Shkëlzen Berisha ka komentuar fletë-thirrjen e lëshuar nga Prokuroria e Tiranës për implikimin e tij në çështjen CEZ.Pavarsisht provave dhe akuzave nga dëshmitarët kyç,djali i ish-kryeministrit Sali Berisha deri më sot nuk ka dhënë qoftë edhe një dëshmi për organet e drejtësisë.Ndërkohë,që vetëm sot ka një tentativë për t’u marrë seriozisht me këtë çështje.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Përleshja në parlament/ Çfarë fjalësh përdori Ditmir Bushati për të sharë Kejdi Mehmetajn?

Në seancën e fundit të vitit të kaluar në parlament, opozita bëri gjithçka që Arta Marku të mos votohej si Prokurore e Përgjithshme e Përkohshme.Mes çizmeve, kartave të vjedhura, përplasjeve fizike dhe kaosit ka pasur një incident që ka kaluar pa u vënë re, por është denoncuar nga deputetët e opozitës në mbledhjen.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Analisti i “përvishet” Kryemadhit: Partia familjare e Metës nuk do ekzistojë më, njoh shumë skandale të LSI…

Analisti Afrim Krasniqi ka debatuar me kryetaren e LSI,Monika Kryemadhit,ndërsa ishin të ftuar në emisionin “360 gradë”.Krasniqi e ka cilësuar LSI-në, si forcë politike familjare.Ai tha se nëse familja Meta vendos që një ditë të largohet nga kjo parti, atëherë LSI nuk do të ketë më arsye për të ekzistuar.“LSI është parti e familjes Meta.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Berisha tërbohet pas fletë-thirrjes nga Prokuroria për Zenin: Gjeni vend ku të futeni të shtunën

Sali Berisha, sapo është publikuar lajmi se Prokuroria e Tiranës ka lëshuar një fletë-thirrje për të birin, për çështjen e CEZ, ka kërkuar fjalën në Kuvend.Ai ka folur shkurt dhe ka kërcënuar me trazira.“Ku do të futeni ju ditën e protestës?Këtë më thoni mua, ku do të futeni ditën e protestës”, tha Berisha në Kuvend..

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

90 milionë euro investim/ “Aeroporti i Vlorës do jetë më modern se Rinasi”

Mbi 90 milionë euro do të investohen në aeroportin e ri të Vlorës,i cili do të jetë shumë më modern se Aeroporti “Nënë Tereza”.Këtë shifër e bëri publike ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë,Damian Gjiknuri në një intervistë në Tonight Ilva Tare, teksa tha se shteti do të marrë disa risqe për t’i garantuar fitimet kompanisë.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin