“Mami është tashmë një engjëll në tokë”/ Fëmijët përcjellin të mbytur në lot, nënën që ua vrau babai

Diana Koni Vrapi humbi jetën tragjikisht të mërkurën e kaluar nga bashkëshorti i saj Muhamed Vrapi. Ngjarja ndodhi në shtëpinë e çiftit, dhe sipas raportit mjeko-ligjor e ndjera u godit 15 herë me thikë.

Mjaft e dhimbshme ishte situate e krijuar ditën e djeshme gjatë ceremonisë mortore të mbajtur në kishën e San Michele në Itali!

Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

Ky është vrasësi i heshtur që po bën kërdinë në Shqipëri

Pas zbulimit që bëri emisioni investigativ ‘Fiks Fare’ për përdorimin e hormoneve në produktet bujqësore, ka reaguar ashpër edhe gazetari i ekonomisë në Top Channel, Klodian Tomorri. Ai ka publikuar në faqen e tij në FACEBOOK një status ku shprehet se ky është terrorizëm dhe se Shqipëria po vdes e re për shkak të masakrës që po ndodh me ushqimet

Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

Pamje të rralla nga ’97-ta në Shqipëri/ Dje fëmijë i armatosur sot deputet

Një video e papublikuar më parë po qarkullon në internet dhe bëhet fjalë për vitin 1997 në Sarandë. Nuk dihet ende se kush i ka kapur pamjet, por ngjasojnë me skena filmash, pro ën fakt është realiteti i fillimit të demokracisë shqiptare. Në video duken fëmijë fare të vegjël në moshë që mbajnë armë zjarri dhe qëllojnë me to të hipur sipër tankeve.
Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

Duke luajtur në ujërat e turbullta gjejnë pitonin dy herë më të madh se ata, shikoni çfarë i bënë adoleshentët gjarprit vdekjeprurës

Një video e postuar së fundmi në rrjetet sociale, shfaq momentin dy djem të rinj nga Kamboxhia të cilët derisa po luanin pranë një kanali në afërsi të liqenit kapin një piton gjigant.
E gjithë kjo situatë e krijuar nuk do të tingëllonte edhe aq e frikshme, po të mos kishte ndodhur në ujërat e turbullta, ku fëmijët pa pikë frike futeshin dhe luanin!
Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

WOW Thirret Ezani, gazetarja ndërpret intervistën me Ramën: Kur flet Zoti nuk flasin njerëzit

Teksa zhvillohej intervista e gazetares Rudina Xhunga me kryeministrin Edi Rama, në emisionin “Dritare me Rudinën”, u thirr Ezani.
Kjo bëri që ajo të ndërpresë intervistën.

Pasi dëgjoi Ezanim, Rama tha: Ca do bëjmë tani do vazhdojmë.
Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

HARROJENI REUMËN DHE ISHIASIN: Bëni vetë çajin më të fuqishëm diuretik dhe shpëto! RECETA

Mështekna është një ndër bimët me ndikim të fuqishëm. Çaji bëhet nga sythat dhe fletët e mështeknës dhe është një ndër diuretikët më të fuqishëm natyralë.

Ky çaj avancon tajitje të lëngjeve të tepërta nga trupi, ndihmon me rastin uljen e ënjtjeve të cilat mund të shfaqen për shkak të problemeve me zemrën apo sëmurjen e veshkave, transmeton Telegrafi. Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

Cila është e vërteta mbi historinë e 25 vjeçares që kishte lindur 11 djem përnjëherë?

Tingëllon e pamundur apo jo? Në vitin 2012 është raportuar se një grua e moshës 25 vjeçare lindi njëmbëdhjetë fëmijë të shëndeshtëm përnjëherë.
Është raportuar se ajo i dorëzoi fëmijët në një spital me 6 shkurt të vitit 2012. Pastaj imazhet u bënë shumë të njohura duke qarkulluar gjerësisht në mediat sociale, transmeton lajmi.net
Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

AKTORJA TURKE HEQ DORË PËRFUNDIMISHT NGA AKTRIMI, ARSYEJA DO T’JU SHOKOJË

Aktoret turke janë bërë tashmë shumë të njohura për ne për shkak të roleve në telenovelat që janë transmetuar edhe në Shqipëri. Njëra nga aktoret më të dashura është edhe Nevahat Çehre, e njohur si Firdevs nga seriali “Dashuri e ndaluar”. Nebahat është komentuar gjithmonë për shkak të paraqitjes së saj pavarësisht moshës. Por një lajm i keq vjen së fundmi nga aktorja.
Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

Si duket sot Taulanti i vogël që kërkonte një motër?

Filmi shqiptar “Taulanti kërkon një motër”, është një nga më të njohurit e prodhimeve të Kinostudios. Shumë nga fëmijët personazhe në filmat shqiptarë, që u bënë aktorë të vegjël falë drejtimit të regjisores Xhanfize Keko, nuk e vijuan më rrugën e aktrimit.

Një prej tyre është edhe Donald Kokona, djali që dikur luante Taulantin!
Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link

‘Qelbet’ aeroplani nga qebapët e shqiptarëve

Shqiptarët siç ka thënë Faik Konica identifikohen prej 50 metrave larg.

Për të vërtetuar këtë, ju sjellim fotot e shqiptarëve që një orë e gjysmë nuk mund të durojnë pa ngrënë në aeroplanë.

Era e qebapëve me speca dëgjohet deri ne kabinën e pilotit ndërsa udhëtarëve tjerë u bënë udhëtimin edhe më të pakëndshëm.
Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës- link