E gjithë Vetëvendosja e braktis Rexhep Selimin pas konfliktit me Ramush Haradinajn

Deputeti i Vetëvendosjes Rexhep Selimi e ka pësuar keq nga Ramush Haradinaj,i cili i ka thënë gjithcka sot në Kuvend.Selimi është munduar t’i përgjigjet Haradinajt nga banka e deputetit.

Por natyrisht aty është dëgjuar zëri i Kryeministrit,i cili duke e kontestuar të kaluarën e deputetit të VV’së..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Jeta përrallore e djemve të Tom Doshit, trashëgimtarë të një “perandorie”

Më të spikaturit në rrjetet sociale janë padyshim pasanikët e rinj, të cilët reklamojnë veshjet apo automjetet e tyre luksoze në çdo postim.Padyshim që këta janë fëmijët e biznesmenëve të pasur apo deputetëve të parlamentit të Shqipërisë.

Gjithmonë kanë qëndruar në hije përsa i përket famës..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Hiena sulmon luanin, e paguan rëndë

Kjo hienë mëson përmes rrugës së vështirë se çfarë ndodhë nëse ia vjedh ushqimin luanit,me ç’rast ky i fundit tregon se kush është bossi.Lufta mes hienës dhe luanit për ushqim nuk përfundon kurrë.

Mirëpo në këtë rast,hiena ka tentuar që për ushqim të sulmojë të vegjlit e familjes së luanit..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Burri shkon i dehur në shtëpi, kap gruan dhe e…Të nesërmen shokohet kur shikon çfarë shënimi i la gruaja

Nëse ka një gjë në botë që është fajtor për gjërat më të tmerrshme,është alkooli.Konsumimi i tepërt i tij e ndryshon shumë personalitetin e njeriut dhe na bën të bëjmë gjëra që ditën tjetër mund të pendohemi.

Dhe më e keqja është se as nuk i mbajmë mend..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Nëse ju kanë plasaritur thembrat, mos u shqetësoni, kjo është 100% efikase (Recetë)

Për shkak të qëndrimit të gjatë në këpucë dhe mbështetjes së vazhdueshme në këmbë,lëkura po thahen dhe pas kësaj vijnë plasaritjet e saja.

Për të zgjidhur këtë problem me sukses dhe shpejt,nuk ka nevojë të shkosh në sallone të kushtueshme,sepse ajo është më së shumti derdhje e parave..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Filloi punën në shembjen e një shtëpie, por zbuloi një `thesar` vlera e të cilit shkonte mijëra paund!

Stephen Malton është një person i rregullt puna e te cilit eshte te prishu ndertesat.Ai mori një kontratë për të prishur një shtëpi që dikur i përkiste një artisti viktorian Arthur Bell.

Ai pa se prapa njerit prej mureve me tulla ishin fshehur disa pllaka te vlefshme hollandeze..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Ju kujtohet refugjati që shiste stilolapsa në rrugë për të ushqyer vajzën e vogël? Nuk do ta besoni si i ka ndryshuar jeta (Foto)

Kohët e fundit, një foto që tregon situatën e Sirisë ka shkuar virale në internet.Abdul Halim al-Attar, një palestinez nga kampi i refugjatëve Yarmouk i shkatërruar në Siri është heroi kryesor në foton virale.

Pasi u zhvendos nga situata konfliktuale rreth tij, ai nga Siria me familjen..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Fëmija që lindi me tri këmbë, i nënshtrohet operimit dhjetë orësh për ta hequr gjymtyrën e tepërt

Xiao Fei nga Xinjiang i Kinës,lindi me tri këmbë,si pasojë e një çrregullimi në rrallë gjashtë shtatzënësisë.

Kirurgët kanë zbuluar,se këmba e tretë nuk i përkiste atij, por binjakut të tij parazit, që nuk arriti të formohej si duhet. Këta lloj binjakë, ndodhin kur binjakët ..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote