5 shtetet të armatosura deri në dhëmb për Luftën e Tretë Botërore

5. Britania e Madhe:Ushtarë: 387.570,Aviacion: 222 aeroplanë, 153 helikopterë,Detaria: Rreth 367.860 tonelata.4. India-Ushtarë: 4.768.407,Aviacion: 1.080 avionë dhe 140 helikopterë,Detaria: Rreth 317.725 tonelata,Armë nukleare: Deri më 100 koka bërthamore.3.Rusia-Ushtarë: 3.250.000,Aviacion: 1.900 avionë , 1.655 helikopterë.2.SHBA-Ushtarë : 2.291.910,Aviacion : 3.318 avionë; 6.417 helikopterë.1.KinaUshtarë : 7.054.000.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Trondit shkenca: Kancerin nuk e shkakton dielli, por kremi i plazhit

Nëse mendoni se lyerja e lëkurës me krem kundra rrezeve është zgjidhja e duhur, keni menduar gabim. Mbrojtja për të parandaluar djegien është e nevojshme padyshim, por bllokimi i plotë i qelizave nuk është zgjidhja ideale.Ne bllokojmë diellin por harrojmë se kremrat janë një “banjë toksike” kimikatesh të dëmshme për lëkurën.Shkenca ka provuar se çfarë ne vëmë mbi lëkurë depërton me thellësi në trupin tonë dhe në venat e gjakut. Duke patur parasysh kimikatet e dëmshme në kremrat e lëkurës, këta të fundit më shumë e dëmtojnë lëkurën e ekspozuar në diell se sa e mbrojnë.

Mos e humb, hap meposhte per me teper – Link1

Kështu dukej Mihrije Braha me djalin e saj kur ishte shumë më e re

Këngëtarja Mihrije Braha është pëlqyer dhe vlerësuar gjithmonë nga publiku për paraqitjet e saj.

Ajo është çdo javë pranë publikut përmes emisionit “Odeon”, që udhëhiqet nga bashkëshorti i saj Naim Abazi.

Këngëtarja Braha gjithashtu është mjaft aktive edhe në rrjetet sociale, ku publikon fotografi apo video nga përditshmëria e saj.
Kështu dukej Mihrije Braha me djalin e saj kur ishte shumë më e re (Foto)
MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Rrëfimi rrëqethës i vajzës, të cilën që nga lindja prindërit e mbajtën të lidhur dhe mbyllur në dhomë (Video)

Edhe pse tingëllon si një mit, ka shumë shembuj që fëmijët janë rritur nga kafshët ose thjesht janë rritur në izolim total, ku të afërmit e tyre ua kanë mohuar të drejtën të kenë kontakt me këdo.Raste të ngjashme kanë ndodhur ndër vite nga Viktori, djaloshi që ishte gjetur lakuriq dhe i papastër në një hapësire malore në Francë në vitin 1800, e deri tek Oksana Malaja nga Ukraina e cila ishte rritur nga qentë dhe ecte në këmbë e duar, dhe hante mish të kafshëve tjera sikurse qentë, transmeton Telegrafi.Por një prej rasteve më të dhimbshme që ka bërë “bujë” nëpër botë, është rasti që ka ndodhur në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Mos e humb, hap meposhte per me teper – Link1

LAJMI FUNDIT: Sapo ndodhi, Arbeni vret gruan e tij per kete arsye te cmendur!

Një krim i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në një familje shqiptare në Itali.Një grua 52 vjeçe është qëlluar për vdekje me thikë nga burri i saj.Krimi ka ndodhur në Varese,në një familje emigrantësh shqiptarë.


Ngjarja e rëndë mësohet se ka ndodhur rreth orës 16:30 minuta të pasdites së sotme.Viktimë e kësaj ngjarje ka mbetur Diana Vrapi, 52 vjeçe, ndërsa në pranga është vendosur burri i saj,Arben Vrapi, 62 vjeç.
MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Drejtorët e shkollave dalin më keq në testim se mësuesit, çudit Rama: Do i fus në shkollë të mësojnë

Kryeministri Edi Rama në takimin e zhvilluar me prindër e mësues në shkollën 9-vjeçare “Jani Minga” në Vlorë, ka vënë fokusin tek drejtorët e nëndrejtorët në të gjithë vendin.

Sipas Ramës, do të ndërtohet një shkollë për drejtorat e nëndrejtorat që të mësojnë pasi në testimin që u është bërë, rreth 300 të tillë kanë dalë mos më keq se mësuesit.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Ekstradohet në Shqipëri atentatori i Çapjave, ADN-ja në rroba nxorri zbuluar vrasësin me pagesë

U përfshi në atentatin ndaj Florenc Çapes dhe Bledar Muçës në Elbasan, ekstradohet nën masa të rrepta sigurie nga Holanda 19 vjeçari i dyshuar si vrasës me pagesë.

Report Tv ka mësuar se pak kohë më parë nën masa të rrepta sigurie dhe pa u bërë publik është ekstraduar nga Holanda Shkëlzen Hasanpapaj.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Veliaj mbush “xhepat”, nga janari në faturën e energjisë do të gjeni edhe këtë taksë të re

Duke filluar që nga muaji janari i vitit që vjen, kur t`ju mbërrijë në shtëpi fatura e energjisë, shuma që keni për të paguar do të jetë edhe më “e majme” se më parë.

Janari është muaji kur qeveria do të fillojë të mbledhë taksën e pronës, një tarifë që do të vendoset mbi vlerën reale të tregut dhe do të vilet përmes faturës së energjisë elektrike.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Sherri me Fiorin/ Gruaja e Robert Aliaj: Nuk e shoh dot si bashkëshort, ajo ofendoi një femër

Sherri mes Fiori Dardhës dhe Robert Aliajt në spektaklin “Dance with me” është komentuar edhe nga gruaja e këtij të fundit pasi ajo në një farë mënyre u bë protagoniste. Fiori Dardha në debat e sipër i tha Bertit që mikrofonin t`ia jepte gruas së tij që e kishte lënë vetëm në Bruksel.

Sigurisht, nuk ka qëndruar indiferente dhe gruaja e Robertit.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Conte te Milani? Vjen lajmi më i çuditshëm që mund të keni dëgjuar

Si një lajm i pabesueshëm, por Milani nuk është i interesuar për të marrë trajner Antonio Conten e Chelseat edhe pse ky është një ekspert i Seris A.

Pas thashethemeve të qarkulluan këto ditë, mediat britanike raportojnë se drejtuesit e klubit nga Serie A nuk e kanë prioritet emërimin e Contes për trajner të ri.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione