Dera e qelisë numër 13 u hap me zhurmë. Dil jashtë, Data 18 dhjetor 1979

Pejë, 18 dhjetor 1979. Dera e qelisë numër 13 u hap me zhurmë. Dil jashtë, me urdhëruan gardianët. Pasi me prangosën, me morën nga krahët dhe u nisëm. Derisa po e përgatisja vetën për torturën e radhës, gardianët morën një kah tjetër. Nga një derë, (e pa njohur për mua) me nxorën në një oborr tjetër, dhe fill pas me futën në ndërtesën e gjykatës.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Ish-ministri grek: Suliotët ishin shqiptarë, ne u kemi ‘vjedhur’ gjuhën

Ish-ministri grek, Theodoros Pangalos, ka shkaktuar një “tërmet” të vërtetë pas qëndrimit të tij të bërë publik në rrjetet sociale, ku deklaronte se suliotët ishin shqiptarë. Përmes rreshtave, të postuar në Twittter, ai nënvizon se suliotët, që hodhën foshnjat e tyre nga Zalogo, si sot e 215 vjet më parë, duke preferuar më mirë të vdisnin se sa poshtëroheshin.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Alarmi nga ekspertët shqiptarë, mos i fusni në gojë këto produkte, rrezikoni shumë

Ekzisoton një nevojë urgjente vlerësimi Kombëtar i Riskut të Sigurisë Ushqimore, pasi ende nuk janë identifikuar produktet më risk. Nga analizimi qe i eshte bere 5 llojeve te ushqimeve, produkte vendi dhe importi, eshte konfirmuar cilësiaë e dobët dhe rrezikshmëria për konsumatorët.
Alarmi vjen pas studimit të Shoqatës së Prodhuesve Ushqimorë në vend. Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Behgjet Pacolli: Mos u mashtroni me Bitcoin, është një piramidë që do të bie

Behgjet Pacolli pasi ka promovuar librin e tij “15 parimet e suksesit sipas Behgjet Pacollit” në ambientin e Kolegjit AAB, duke folur para studentëve, ndër të tjera ka dhënë edhe vlerësimet e tij për monedhën virtuale Bitcoin.
Pacolli ka këshilluar që të mos merren me Bitcoin, pasi që, sipas tij, monedhat virtuale nuk zgjasin suksesshëm. Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Këto janë simptomat e kësaj sëmundje të tmerrshme: Nëse i vëreni, menjëherë tek mjeku

Sindromi policistik ovarian ndikon gratë gjatë viteve të tyre riprodhuese dhe shfaqet si rezultat i çrregullimeve hormonale.
Shpesh, por jo gjithmonë, cistat formohen pikërisht në vezore. Edhe pse nuk janë të dëmshme, ato mund të çojnë në çrregullime hormonale që shkaktojnë cikle menstruale të zgjatura ose të parregullta, papërmbajtje, obezitet dhe shfaqje të akneve. Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Big Mama befason Arian Çanin: Dje më thonin motër, sot krejt po .?!

Big Mama është një ndër këngëtaret shqiptare më të përfolura dhe sidomos muajt e fundit për shkak të “martesës” së saj që nuk u realizua.
Mirëpo, nuk është shkak vetëm martesa. Ajo së fundmi duket shumë ndryshe me pamjen e saj të re, pas dobësimit.E ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Tronditen shqiptarët, ja kush vdiq para pak minutave në burg

Një i burgosur që vuante dënimin në burgun e Zaharisë në Krujë ka ndërruar jetë në burg. Personi me iniciale (A.B) u denua per arsye se kishte bërë shumë krime në shqipëri, dhe njihej si bosi i shqipërisë. Sipas të dhënave të policisë (A.B) vdiq në burg përshkak se ndodhi një rrahje masive në burg mes tij dhe të burgosërve tjerë.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

“Çfarë dreqin janë këto krijesa?” – Video shokuese të 10 krijesave të panjohura deri më sot qe janë në brigjet e Shqipëris

“Çfarë dreqin janë këto krijesa?” – Video shokuese të 10 krijesave të panjohura deri me sot
Kjo është lista e kafshëve më të pazakonta, të pashpjegueshme por edhe të panjohura më parë, thjeshtë me pamje të tmerrshme.
Fotot e këtyre kafshëve janë hedhur në këtë video dhe do tju bëjnë të mendoni se: Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

E shpërfytyruan me acid, vajza shqiptare tregon transformimin pas 4 vitesh

Vilma, e cila tre vite me parë (2013) ishte menaxhere e burimeve njerëzore pranë një call center-i Italian në Tiranë, sot jep mesazhin e saj, duke treguar se nuk duhet të dorëzohemi asnjëherë. E ndërsa ajo e ka gjetur forcën për të dalë para të gjithëve dhe për të treguar se ajo nuk do të dorëzohet asnjëherë, së fundmi.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

“Mos mendo kurrë se të kam harruar”, Eni Çobani sapo na bëri të qajmë!

Ajo prej vitesh është shndërruar në një nga fytyrat më të dashura të ekranit shqiptar. Po flasim për juristen e njohur Eni Çobani, e cila çdo të dielë na gozhdon para ekranit, për të ndjekur rubrikën e saj të suksesshme “Shihemi në gjyq”.
Zonja Çobani është aktive në rrjete sociale, ku herë pas here ndan thënie që përcjellin tepër pozitivitet dhe optimizëm me ndjekësit e saj. Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë