”O Ije, kë të marr e kë të lë”? Besi vihet në siklet, vetëm Ija mund t’i japë drejtim

Padyshim Ija për Bes Kallakun, është një ndër personat më të shtrenjtë në jetën e tij.
Aq e rëndësishme është Ija për aktorin më të suksesshëm të humorit në Shqipëri saqë edhe kur vjen puna për tek makinat, ai kërkon mendimin e saj. Besi së fundmi ka postuar dy foto në Instagram
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Vdes në rrethana misterioze vajza e deputetit të njohur

Vdekja e një 28 vjeçareje, vajza e një deputeti ka alarmuar policinë e Britanisë së Madhe. Bëhet fjalë për Natalie Hoyle, vajza e kryetarit të Dhomës së Përfaqësuesve në Britaninë e Madhe Lindsay Hoyle. Sipas mediave britanike, 28 vjeçarja është gjetur e pajetë në rrethana misterioze në shtëpinë e tyre.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Mediat ndërkombëtare ngrenë alarmin: Edi Rama është rreziku më i madh për BE-në

Presioni që Kryeministri shqiptar ka ushtruar ndaj Bashkimit Evropian për të filluar sa më shpejt negociatat e anëtarësimit nuk u ka shpëtuar “syrit” të mediave ndërkombëtare, që e kanë shpallur tashmë Ramën si kërcënim për vetë unionin.

“Europeaninterest.eu” ka shkruar një artikull të detajuar ku e konsideron Shqipërinë si një “xhungël”
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Deputeti ndodhet tek i biri që po lufton me jetën, Balla i mori kartën dhe ?!Ja ku del emri i tij

Kreu i grupit parlamentar te PS, Taulant Balla u pa sot teksa merrte karta votimi nfa tavolinat e deputeteve te opozites.

Sipas procesverbalit të Kvendit, për procesin e votimit të sotëm, rezulton që pro Arta Markut, ka votuar edhe deputeti i Partisë Demokratike Anton Frroku i Kurbinit, i cili faktikisht gjendet jashtë vendit pranë djalit të tij, i cili po lufton për jetën. Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Ja ku gjenden dëshmitarët kryesorë të Speciales

Gjykata Speciale do të sigurojë gjykim të paanshëm dhe të drejtë për të akuzuarit. Kështu ka deklaruar kryetarja e Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova, e cila po ashtu ka thënë se kjo gjykatë do të ndjekë penalisht të gjithë ata që në çfarëdo mënyre kërcënojnë sigurinë e viktimave dhe dëshmitarëve ose ushtrojnë çdo lloj presioni ndaj gjyqtarëve.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Pamje që nuk i patë, ministrat zihen me njëri-tjetrin kush të mbrojë Edi Ramën

Të tjera pamje që nuk janë transmetuar LIVE kanë mbërritur në redaksinë e SYRI.net.

Në pamje të filmuara brenda sallës së Kuvendit duket një deputet i opozitës që ka një flakadan në dorë dhe e hedh në drejtim të kryeministri Edi Rama.
E ministrat që ndodhen aty, njëri e tjetri mundohen të mbrojnë kryetarin e tyre, që të mos i bjerë flakadani në kokë.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Rrëfimi i tmerrit për boshnjaken që serbët ia vranë familjen e ngushtë e të gjerë

Nura Alispahiq, tani 73 vjeçe, humbi të gjithë familjen e saj në gjenocidin e Srebrenicës dhe në bombardimin e vitit 1995 të Tuzllës. Tani ajo pret të vdesë, duke e gjetur “jetën më të vështirë sesa vdekjen”!

Jeta e Nura Alispahiqit, një nënë nga Srebrenica ndahet midis dy varreve të djemve të saj – njëri prej të cilëve në Luginën e të Rinjve në Tuzëll!
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

E la shkollën kur ishte 15 vjeçe, u bë nënë 17 vjeçe, dhe milionere në moshën 23 vjeçare


Kanny Kate është shndërruar nga një adoleshente e pa punë në një mbretëreshe me diamante në vlerë prej 250 mijë funte. Apetiti i saj për biznes e ka bërë këtë vajzë, e cila është nënë e 3 fëmijëve, një milionere qysh në moshë të re.

Momenti i fillimit të një jete të re për 18 vjeçaren, asokohe nënë, ishte kur njëherë ishte ndalë elektriciteti në shtëpinë e saj!
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Gjinden 8.7 milionë euro, kërkohet pronari!?

Parat janë rubla ruse, të ndara në shuma nga 1 milion, me një peshë afërsisht 130 kilogram. Shuma totale kap vlerën e 605 milionë rublave apo 8.7 milionë eurove.

Policia i gjeti paratë në një banesë në St. Petersburg, ku ra në gjurmë të disa bankierëve të cilët po bënin larjen e parave duke u marrë personave 8% provizion, mirëpo ene nuk është gjetur pronari i vërtetë i parave. Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Nëna e Arkanit ishte e martuar me një shqiptar të njohur nga Kosova

Kriminelin serb të luftërave në Kroaci, Bosnje dhe Kosovë, Zheljko Razhnatoviq Arkan, i vrarë në fillim të viteve 2000 në Beograd, të gjithë e njohim, por nuk e dinim një detaj, që nëna e tij, para se të martohej me babain serb të tij, ishte e martuar me një shqiptar të njohur.

Nëna e Arkanit, Slavka Josifoviq, para se të martohej me Velko Razhnatoviqin! Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë