Gjinden 8.7 milionë euro, kërkohet pronari!?

Parat janë rubla ruse, të ndara në shuma nga 1 milion, me një peshë afërsisht 130 kilogram. Shuma totale kap vlerën e 605 milionë rublave apo 8.7 milionë eurove.

Policia i gjeti paratë në një banesë në St. Petersburg, ku ra në gjurmë të disa bankierëve të cilët po bënin larjen e parave duke u marrë personave 8% provizion, mirëpo ene nuk është gjetur pronari i vërtetë i parave. Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Nëna e Arkanit ishte e martuar me një shqiptar të njohur nga Kosova

Kriminelin serb të luftërave në Kroaci, Bosnje dhe Kosovë, Zheljko Razhnatoviq Arkan, i vrarë në fillim të viteve 2000 në Beograd, të gjithë e njohim, por nuk e dinim një detaj, që nëna e tij, para se të martohej me babain serb të tij, ishte e martuar me një shqiptar të njohur.

Nëna e Arkanit, Slavka Josifoviq, para se të martohej me Velko Razhnatoviqin! Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Ja pse aeroplanët nuk lejohen të fluturojnë mbi Qabe!

Vendi i shenjtë i muslimanëve, Qabeja, është pjesë e zonës ajrore mbi të cilën fluturimi është i ndaluar. Madje, edhe besimtarët myslimanë që shkojnë të vizitojnë vendin e shenjtë detyrohen që të aterojnë në një aeroport tjetër, dhe pastaj të marrin transportin rrugor deri në Mekë, Arabi Saudite. Arsyeja prapa kësaj dukurie duket mjaft interesant.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Të martuar për 60 vjet gruaja e tij i fshehu sekretin më të pabesueshëm në dollap

Një çift në SHBA ka gëzuar një martesë prej 60 vitesh dhe për të qëndruar gjithë këtë kohë bashkë me sa duke u ka mjaftuar vetëm ndershmëria ndaj njëri-tjetrit, përpos dashurisë sigurisht.

Pra, burri dhe gruaja ishin shumë të hapur dhe ndanin gjithçka pa mbajtur sekrete nga njëri-tjetri. Pothuajse gjithçka!
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Filloi të gërmonte në oborrin tij, por ende nuk e beson atë që ka zbuluar

John Sims zbuloi diçka të pazakontë në kopshtin e tij dhe në një kohë fare të shkurtër zbulimi i tij u bë krejtësisht viral. Ai po merrej me kopshtin kur vuri re që një pjesë e tokës ishte pak më e thellë.

Kjo ngjalli kuriozitet të madh tek John, i cili vendosi ta zbulonte medeomos se për çfarë bëhej fjalë dhe surpriza i doli të ishte një derë e fshehtë.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Njihuni me deputetin e ri të Kuvendit, një analfabet që nuk di të shkruajë shqip

Klevis Balliu është kandidati i Partisë Demokratike në qarkun e Korçës, por me sa duket, djaloshi i ri ka një mal me probleme dhe gjëra për të mësuar deri sa të bëhet një profesionist në politikë.

Në një reagim të bërë nga ai mund të dallohen lehtësisht gabimet drejtshkrimore, përfshirë ato ortografike dhe sintaksore.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Ia hedh kafen e “përvëluar” në prehër, reagimi i djalit nga Kosova është i papa

Imagjinoni sikur dikush t’iu hidhte kafen sipër pasi keni harxhuar një kohë të mirë për t’u bërë gati që dilni me shoqërinë cili do ishte reagimi juaj?

Të kesh shokun e ngushtë kamerier është një fat i madh ndodhta për vetë faktin se mund të porosishësh ç’të duash, por edhe nuk e vret shumë mendjen për gjendjen e portofolit.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Skandal/ Shoferi i Doganës Shqiptare hyn tapë brenda lokalit, i thyen këmbën fëmijës dhe tmerron të madh e të vogë

Një ngjarje në përmasat e një skandali të vërtetë ka ndodhur vetëm para rreth një ore në zonën e plazhit në Durrës. Shoferi i një automjeti tip HYUNDAI-TERRACAN në pronësi të Drejtorisë së

Përgjithshme të Doganave, pasi ngriti në ajër një fëmijë të vogël u fut mes përmes një lokali duke tmerruar të madh e të vogël.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Skandaloze: Maqedonasi Mark martohet me Shqiptaren nga Shkodra, 20 vjet më të re

Fenomeni i martesave të shqiptareve të Shqipërise me racën sllave s’ka të ndalur. I tillë është edhe një rast tjetër ku sllavi Marko martohet me Manjolën nga Shkodra. Më tej gjatë intervistës Manjola tregon se si Marko i kishte thënë që është një 36 vjeçar ku në fakt ai ishte 46 vjeçar.

Manjola rrëfen se si i thirri nënës saj dhe i tha!
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plote

E gjithë lopa në furrë! Ja specialiteti Brazilian

Të gjithë kemi parë se si përgatitet mishi i lopës, e veçanërisht në skarë, që shpesh-herë është edhe më i shijshëm.

Por në Brazilin e largët, disa djelmosha e kanë një ide tjetër, ata kanë vendosur që lopën e tërë ta fusin dhe ta pjekin në skarë. Ju mund të shikoni përgatitjen në videon në vazhdim.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë