Krizë në martesë? Tuna dhe Patrisi habisin me veprimin e fundit

Rreth dy javë më parë, portalet u mbushën me lajme se Tuna Sejdi dhe Patris Berisha nuk po përjetojnë kohërat më të mira në lidhjen e tyre.
Reflektimi u vërejt edhe në mungesën e paraqitjeve të përbashkëta dhe sjelljet e çuditshme të Tunës në rrjete sociale.

Nuk kaloi shumë kohë dhe demanti indirekt u dha nga çifti me foto të përbashkëta.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Surroi: S’mund ta ndryshojmë demarkacionin –politikanët të dalin nga rruga qorre

Publicisti Veton Surroi ka bërë një analizë rreth çështjes së demarkacionit duke u bazuar në një analizë të juristit britanik Marc Weller të cilit thotë se i beson shumë. Në bazë të shkrimit, del se ish –lideri i ORA’s që ka qenë i përfshirë edhe në bisedimet statusore të Kosovës, është i bindur se marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi nuk mund të ndryshojë më.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Hoxha: Kosova e gatshme të kryejë detyrat për të avancuar drejt integrimit në BE


Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka përshëndetur deklaratën e komisionarit të Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, në Athinë, ku theksoi se “përmbushja e reformave dhe rezultatet konkrete shpejtojnë integrimin e vendeve te Ballkanit Perëndimor”.

Kosova është e gatshme që të kryejë detyrat e saj për të avancuar drejt integrimit në BE! Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Foto që flet shumë: Dëshpërimi i Mustafës nga rezultati në Istog

Kandidati i LDK’së për kryetar të Komunës së Istogut Haki Rugova ka humb zgjedhjet. Sipas rezultateve preliminare të KQZ’së, kundërkandidati i tij Gani Dreshaj ka fituar me 52 vota epërsi.

Humbjen e zgjedhjeve në Istog nuk e ka pritur aspak mirë kryetari i LDK’së Isa Mustafa. Kështu të paktën duken reagimet e tij, pas marrjes së rezultateve.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Ministri gjerman i drejtësis : Fëmijët myslimanë duhet të mësojnë për Holokaustin

Ministri gjerman i Drejtësisë, Heiko Mass, tha se “është urgjentisht e nevojshme” që fëmijët e azilkërkuesve myslimanë të mësojnë për vrasjet masive të hebrenjve gjatë regjimit nazist.

Mass, në një editorial në revistën gjermane Spiegel, tha se shumë fëmijë nga vendet e Lindjes së Mesme “nuk kanë pasur mundësi të mësojnë për historinë e Gjermanisë”.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Shkoi për të mbushur ujë, 35-vjeçari mbytet në lumë

Një 35-vjeçar ka humbur jetën në mënyrë tragjike. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:50 në fshatin Valbonë, afër ish-turizmit të Valbonës. Pas hetimeve paraprake 35-vjeçari G.Z., punëtor i firmës së mirëmbajtjes së rrugës, duke punuar në breg të lumit Valbonë, gjatë pushimit të drekës, ka shkuar për të mbushur ujë në afërsi të lumit dhe nuk është kthyer më.
Hap reklamen / vazhdo artikullin e plote

Foto/ I ekzekutuari në Shkodër me precedent penal

32-vjeçari i ekzekutuar këtë të diel në Shkodër nuk është emër i panjohur për policinë. Gazeta Shqiptare mëson se Angjelin Shkambi ka qenë i arrestuar në 16 prill të këtij viti.

Ai dhe një grup prej 13 personash u arrestuan në prill të 2017 për kultivimin kanabisi. 32-vjeçari u la në arrest me burg nga gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër, ndërsa Apeli rrëzoi këtë vendim dhe vendosi “arrest me shtëpie”. Policia e Shkodrës ka dhënë detaje për vrasjen e ndodhur paraditen..
Hap reklamen / Vazhdo artikullin e plote

e kësaj të diele në rrugën që të çon tek varrezat e “Stom Golemit”. Sipas policisë, 32-vjeçari Angjelin Shkabmi është gjetur në makinë pa shenja jete.
Nga hetimet paraprake policia thotë se i riu është qëlluar me tre plumba pistolete brenda makinës tip “Benz” me targa AA 275 BF .

Grupi hetimor nën drejtimin e prokurorit ndodhet në vendin e ngjarjes ku po vazhdojnë hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes. Janë ngritur pika kontrolli si dhe po bëhet krehja e zonës me qëllim kapjen e autorëve

Detaje/ Si u vra me tre plumba brenda makinës 32-vjeçari

Policia e Shkodrës ka dhënë detaje për vrasjen e ndodhur paraditen e kësaj të diele në rrugën që të çon tek varrezat e “Stom Golemit”. Sipas policisë, 32-vjeçari Angjelin Shkabmi është gjetur në makinë pa shenja jete.

Nga hetimet paraprake policia thotë se i riu është qëlluar me tre plumba pistolete brenda makinës tip “Benz” me targa AA 275 BF .

Hap reklamen / Vazhdo artikullin e plote me poshte

Grupi hetimor nën drejtimin e prokurorit ndodhet në vendin e ngjarjes ku po vazhdojnë hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Janë ngritur pika kontrolli si dhe po bëhet krehja e zonës me qëllim kapjen e autorëve.

SKANDALI/ Llalla “i vari ujkut mëlçitë në qafë”: I dha Balilit çelësat e Prokurorisë së Sarandës dhe Gjirokastrës

SKANDALI/ Llalla “i vari ujkut mëlçitë në qafë”: I dha Balilit çelësat e Prokurorisë së Sarandës dhe Gjirokastrës

Prokuroria nën drejtimin e Adriatik Llallës ka patur rezultate skandaloze. Këtë e thotë SHBA, e thotë BE, e thonë specialistët e fushës. Por edhe secili prej nesh mund ta thotë po të kujtojë deklaratat e mëdha të Llallës për peshq të mëdhenj që do arrestoheshin në vjeshtat e tij të njëpasnjëshme, por në fund mbeteshin vetëm deklarata.
Hap reklamen/vazhdo artikullin e plote

 

 

 

 

 

Mirëpo, ajo që është ironike në të gjithë këtë histori, nuk ka të bëjë me faktin se pse Prokuroria është kaq e vakët dhe e paduskshme në hetimin e tij, por fakti se Prokuroria e Rrrethit Gjirokastër dhe Prokuroria e Rrethit Sarandë kanë lidhur kontratë me kompaninë e Habilajve që të ruajnë godinat e institucioneve, përcjell lexo.al.

Pra, përpos faktit që nuk hetojnë dhe bëjnë punën siç duhet për të bërë drejtësi, i kanë lënë pallatin e drejtësisë në ruajtje atij që kanë në kërkim.

Kompania mund të ketë edhe aksionerë të tjerë, por që prokuroria, t’I japë ruajtjen e vetes atij që ka nën hetim, vetëm në Shqipëri ndodh./lexo.al