Porositi sallatë, kur sheh faturën nuk i beson syve cmendet ,shiko si reagon

Ndodh shpesh që të shohim abuzime me faturën pasi kemi porositur gjëra që nuk janë aq shumë të shtrenjta.
Rasti më i fundit i ndodhi një djali i cili kishte porositur mëngjesin në një mëngjezore, por kur pa faturën çakërroi sytë.
Ajo që i bëri përshtypje djalit ishte çmimi i sallatës, ku në faturë ishte shkruar 91 mijë lekë të vjetra.


Për të lexuar më shumë hap linkun/linqet më poshtë

Gjendet i gjallë djaloshi që u zhduk në vitin 2002

Në gusht të vitit 2002, pesëvjeçari Julian Hernandez u zhduk pa asnjë gjurmë. Babai i tij supozohej se e kishte dërguar në foshnjore atë ditë, por djali kurrë nuk u kthye më në shtëpi.Të dielën, pas 13 vjetësh, Hernandez është gjetur i gjallë në Cleveland, Ohio. Tani ai është 18-vjeçar.Sipas policisë, babai i djalit, 53-vjeçari Bobby Hernandez, është arrestuar.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

5 shtetet të armatosura deri në dhëmb për Luftën e Tretë Botërore

5. Britania e Madhe:Ushtarë: 387.570,Aviacion: 222 aeroplanë, 153 helikopterë,Detaria: Rreth 367.860 tonelata.4. India-Ushtarë: 4.768.407,Aviacion: 1.080 avionë dhe 140 helikopterë,Detaria: Rreth 317.725 tonelata,Armë nukleare: Deri më 100 koka bërthamore.3.Rusia-Ushtarë: 3.250.000,Aviacion: 1.900 avionë , 1.655 helikopterë.2.SHBA-Ushtarë : 2.291.910,Aviacion : 3.318 avionë; 6.417 helikopterë.1.KinaUshtarë : 7.054.000.


Për të lexuar më shumë hap linkun/linqet më poshtë

A e kishte goditë Hashim Thaçi, Agim Bahtirin me karrik në kokë, flet deshmitari

Sot gjatë ditës, në media u raportua për një incident që kishte ndodhur në rezidencën e presidentit të AKR-së, Behgjet Pacollit, që sipas disa mediave kishte pasur rrahje me karrige mes presidentit Hashim Thaçi, dhe kryetarit të Mitrovicës, nga radhët e AKR-së, Agimit Bahtiri.Por, përmes një postimi në facebook, Behjgjet Pacolli, ka demantuar këto raportime, pasi sipas tij, asnjëri nga të lartpërmendurit nuk kanë qenë në shtëpinë e tij.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Lajm shume i keq nga Gena, jep lamtumiren e fundit!

Gena karakterizohet jo vetëm nga zëri krejt i veçantë. Artisti nuk kishte hequr kurrë dorë nga flokët e gjatë dhe identifikohej nga ato, por deri përpara pak minutash.

Harrojeni gjysmë-bishtin, apo flokët me onde, tani Gena ka një pamje tjetër.Imazhin e ri e ka prezantuar për të gjithë fansat dhe duket se i shkon së tepërmi.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Gërmoj një gropë në plazh dhe ajo që ndodh me 21 vjeçarin është e tmerrshme

Nuk dihet nëse është një shaka mes shokësh apo dëshira për të ndërtuar kështjellë, por ka shumë nga ata që pavarësisht moshës i duan lojërat në rërë kryesisht kur ndodhen në plazh me pushime.Lojërat me kovë dhe lopatë për të vegjlit mendohet se janë të sigurta, por kur ka të bëjë me rërën dhe ujin e detit të rriturit duhet të bëjnë shumë kujdes.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

E pabesueshme/ Martohet me dajën e saj 73 vjeç për pensionin

Një grua nga Nishi ka vendosur të martohet me dajën e saj 73 vjeçar, për shkak të pensionit të jashtëm që ka daja i saj.Daja i saj jeton në Zvicër ndërsa ajo në Nish.

Këtë rast e ka njoftuar edhe policia prej të cilës mediat njoftojnë se policia nuk mund të nis hetime për shkak semartesa nuk është ndonjë vepër penale.

Për të lexuar më shumë hap linkun/linqet më poshtë

Eni Çobani përlotet në rubrikën e saj, ”babai” i saj i bëri surprizën që se priste. Ja çfarë ndodhi!

Eni Çobani, që prej 5 vitesh është kthyer një personazh mjaft i dashur për publikun përmes rubrikës së saj “Shihemi në Gjyq”.Sot, ashtu si asnjë emision më parë, ajo është surprizuar pafund nga stafi i emisionit për shkak të ditës së saj të lindjes.Një familje, e cila kohë më parë ka qenë pjesë e këtij emisioni në një seancë ndërmjetësimi tashmë kishte arritur të fitonte pronësinë e shtëpisë përmes një vendimi gjykate.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Ky është qyteti i ëndrrave në Europë; rroga 1200 Euro, qiraja 15 Euro, s’ka papunësi, as krim dhe as polici

Marinaleda është një qytet i vogël në Andaluzi, në pjesën jugore të Spanjës, me një sipërfaqe prej 25 km katrorë dhe me rreth 2.700 banorë.Qyteti ta ndërton shtëpinë, nuk ka të papunë, rrogat janë 1.200 euro, stërvitje pa pagesë në të gjitha stadiumet dhe vendet për rekreacion dhe sport, nuk ka polici, interneti është pa pagesë në gjithë qytetin.


Për të lexuar më shumë hap linkun/linqet më poshtë

Presidenti rus ka një paralajmërim të frikshëm

Presidenti rus Vladimir Putin ka paralajmëruar administratën Trump se armiqësia e vazhdueshme midis SHBA dhe Koresë së Veriut është pranë përshkallëzimit në një “konflikt në shkallë të gjerë” dhe shtoi se mënyra e vetme për të ulur tensionet është përmes bisedimeve.
“Sipas mendimit të Rusisë, ideja se është e mundur të ndalohet programi i raketave bërthamore të Koresë së Veriut”


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione