E pranon këngëtarja: “Tre muaj e kisha burrë Sabri Fejzullahun”

Sonte, Radi ka interpretuar këngëtaren e famshme Edith Piaf, ku dhe ishte më e vlerësuara në mesin e kolegeve të saj.
E kur është përmendur Fejzullahu, Rozana ka reagur duke thënë: “Sabrianon e kam pasur burrë për tre muaj, të tregojë unë për të”, ka thënë ajo duke iu referuar kohës sa ishin pjesëmarrës në “Dance with me Albania”.


Për të lexuar më shumë hap linkun/linqet më poshtë

Dietë Nga Kardiologët: Humbisni 7 Kg Në Vetëm 3 Ditë

DITA 1:Dreka: 1 portokall, 1 vezë të zier, 1 gotë kos,Darka: 2 domate, 2 vezë të ziera, gjysmë kastravec apo pak sallatë jeshile.DITA 2:Dreka: 1 vezë të zier, 1 portokall, 1 filxhan kos,Darka: 125 gram mish të zier, 1 domate, 1 filxhan çaj apo kafe pa sheqer.DITA 3:Dreka: 1 portokall, 1 vezë të zier, 1 filxhan kos, 1 kastravec ose sallatë jeshile,Darka: 125 gramë mish të zier, 1 portokall, 1 filxhan çaj pa sheqer.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Tronditë Halil Matoshi, ja çka i zbuloi LDK-së

Matoshi, ka goditur Lidhjen Demokratike të Kosovës në një debat televiziv.Ai ka thënë se në listën e LDK’së për deputetë ka njerëz të njohur për ekstremizëm fetar.“Në listën tuaj – gjë që nuk ka tek lista e Aleancës, së paku tek 45 njerëzit e Aleancës – ka njerëz të cilët në këtë shoqëri kanë vlejtur si ekstremistë fetarë”, i ka thënë Matoshi, Bardhyl Metës nga LDK’ja


Për të lexuar më shumë hap linkun/linqet më poshtë

“Tërbohet” Lorik Cana në dasmën e Besit, këndon “Hajredin Pasha” dhe hedh tufën me lekë

Të ftuar të shumtë kanë marrë pjesë si politikanë, aktorë e këngëtarë. Një prej tyre, që i ka ulur të gjithë në tokë ka qenë Aurela Gace, e cila ka kënduar “Hajredin Pasha” ku i është bashkuar dhe ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana.Duket se ky i fundit e ka shijuar të gjithë atmosferën e dasmës, veçanërisht momentin kur është shtruar sofra.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Hap varrin e djalit pas 42 vitesh, nëna zbulon të vërtetën e frikshme

Lidia Reid është ndier e shkatërruar, pasi ka hapur varrin e të birit, i cili kishte vdekur në vitin 1975.Djali i saj Garry nuk është gjendur. Brenda arkivolit nuk kishte asnjë trup. Lidia ka mbi 42 vite që lufton për të gjetur se çfarë ka ndodhur me djalin e saj.Kur ajo ka kërkuar të shihte djalin e saj në spitalin “Sick Kids” në Edinburgut ata i treguan një fëmijë që nuk ngjasonte me të sajin.


Për të lexuar më shumë hap linkun/linqet më poshtë

Guardiola: Si trajner dhe lojtar kënaqem kur e shoh duke luajtur këtë skuadër

Pep Guardiola e ka pranuar se si tifoz dhe trajner kënaqet duke e parë të luajë skuadrën e Napolit
Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka thënë se ndeshja me Napolin do të jetë ndryshe nga ato që janë mësuar të luajnë në Premierligë. Ai tha se Napoli bën shumë gjëra dhe në mënyrë perfektë dhe për ta kjo ndeshje do të jetë një test shumë i rëndësishëm.


Pë të lexuar më shumë hap linkun/linqet më poshtë

Lamtumirë Chelsea, transferohet te Barcelona

Marco Alonso i Chelsea është dëshira e parë e trajnerit të Barcelonës për verën e ardhshme.

Mbrojtësi i kombëtares spanjolle, mund të largohet nga Chelsea, për t’iu bashkuar Barcelonës në La Liga.

‘Don Balon’ sot ka raportuar se 26 vjeçari është zgjidhja e parë e trajnerit Ernesto Valverde për krahun e majtë, pasi Jordi Alba duket se nuk e ka bindur spanjollin.

Pë të lexuar më shumë hap linkun/linqet më poshtë

Zidane ‘shokon’ Ronaldon me këtë deklaratë

Cristiano Ronaldo është favoriti për të fituar Topin e Artë të tij të pestë dhe për herë të parë të ‘zhvillojë’ një luftë me rivalin Lionel Messi, përcjell ORAinfo.

Zidane ka çuditur të gjithë të hënën me një përgjigje të çuditshme ndaj debatit përfundimtar të për fituesin e Topit të Artë.

Pë të lexuar më shumë hap linkun/linqet më poshtë

Jo vetëm një, në dasmë të Labit kënduan këta këngëtarë!

Rrjetet sociale dhe mediet rozë kanë qenë të mbushura përplot me pamje nga dasma e tij, e cila ishte shumë e veçantë për faktin që ai zgjodhi të nusen ta marrë me tren.

Edhe pse ishte dasma e parë e organizuar për familjarë, Labi kishte ftuar edhe disa prej artistëve të cilët u kujdesën që atmosfera të jetë në maksimum.

MOS HUMB! Tejkalo linkun me poshte per me teper informacione

Kur mungon Nora në shtëpi, kështu i përgatit Roberti, Reneesë!

Disa prej artistëve tanë pas martesës janë bërë edhe me fëmijë për të cilët kujdesen vazhdimisht me shumë përkushtim.

Ndër ta është edhe Nora Istrefi dhe Robert Berisha të cilët janë prindër të një vajze që e pagëzuan me emrin Renee.
Edhe pse që të dy merren me muzikë, shpeshherë rastis që Nora dhe Roberti të jenë në vende të ndryshme!

MOS HUMB! Tejkalo linkun me poshte per me teper informacione