Kjo është arma juaj SEKRETE kundër yndyrave, kancerit dhe sëmundjeve të zemrës!

Lakra turshi është në të vërtetë lakër fermentuar dhe si çdo ushqim tjetër fermentuar, lakër turshi ka përfitime të mrekullueshme shëndetësore. Njëri prej tyre është se mund të mbetet i freskët për një periudhë më të gjatë kohore. Këtu janë shumë përfitime shëndetësore për shkak të së cilës lakra është arma juaj sekrete kundër shumë gjërave!Përfitimet shëndetësore.


Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Mos e humbni kohën dhe paratë! Me gjethet e kësaj peme mund t`i thoni lamtumirë diabetit, kolesterolit, triglicerideve dhe ulcerave !

A keni dëgjuar ndonjëherë për përfitimet që pemës se fikut? Ajo mund t’ju ndihmojnë të trajtoni diabetin, por gjithashtu të luftoni sëmundje të shumta dhe kondicione të tilla si kolesteroli, trigliceridet dhe ulcerat! Gjethet e fikut janë të pasura në fibra dhe kalcium dhe janë gjithashtu një burim i madh i antioksidantëve.

Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

TRUKU më i thjeshtë si të largoni dhimbjen e qafës dhe shpatullave në shtëpi

A e dini se dhimbjet në qafën dhe shpatullën tuaj vijnë nga dora juaj? Sipas Jill Miller, Krijuesi i Yoga thotë se aktivitetet e përditshme si shkrimi, mbajtja e një fëmije apo edhe biseda në një telefon celular, krijon tensione në dorë që ngrihet deri në qafë dhe supet. Miller shpjegon se si të përdorin një top tenisi për të lehtësuar dhimbjen e qafës dhe shpatullave.

Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

LAJMI FUNDIT: Sapo ndodhi tronditet Tirana, Vëllai vret vëllaun, vetëm se ai i tha se gruaja e tij është!!

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Tiranë mëngjesin e sotëm, më i rëndë është fakti se konflikti u zhvillua mes dy vëllezërve.Një sherr mes dy vëllezërve në Tirane, ka bërë që vëllai të tentojë të vrasë vëllanë, duke e plagosur me thikë.A.V 33 vjeç, banues në Tirane, rreth orës 03:40 të mëngjesit të sotëm, në lagjen Nr.8, në banesë, pas një konflikti çasti.


Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Shkoi për ta pastruar dhomën e hotelit, ajo çfarë gjeti në dollap e shokoi

Një pastruese e hotelit Meriot në Massachusets gjatë pastrimit të njërës nga dhomat, në dollap gjeti një piton të gjatë rreth 1.5 metra, e që vërtetë ky ishte rasti më i tmerrshëm i gjetjes së gjërave ndonjëherë, shkruan revista Kosovarja.
Ajo menjëherë kishte lajmëruar organizatën e kafshëve e cila kishte ardhur dhe e kishte marrë pitonin!

Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Shqiptarja martesa me Serbin është pjesa me e bukur e jetës. Shqiptaret nuk din asgjë!

Historia ka filluar rreth 6 muaj më parë kur një ndërlidhës nga Shqipëria, i propozoi Branislavin dhe prej asaj kohe familja Mali nga Tirana dhe familja Tashiq nga Lopardinca, afër Bujanovcit në Serbi janë në miqësi.
Fillimisht Dhurata ka shkuar që të takohet me djalin dhe familjen e tij dhe pas tri ditësh qëndrimi në Lopardincë, ajo vendosi që të martohej me Branislavin.

Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Krenar Çoçaj xheloz për Luana Vjollcën, merr fund marrëdhënia mes tij dhe prezantueses!

Ata përfliten se janë një ndër çiftet më romantikë të show bizit. Gjithnjë e rrethuar nga lulet e dhuratat e jo vetëm, Luana dhe partneri i saj, Krenari, edhe pse nuk kanë dashur të hedhin foto së bashku në rrjetet përkatëse sociale, duken shumë të dashuruar.Por kjo para se të merrnim vesh se gjërat nuk shkojnë edhe aq fushë me lule për çiftin.


Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

U dënua me vdekje, dëshira e tij e fundit i tronditi të gjithë

Një i dënuar me vdekje në pritje të ekzekutimit, kërkoi si dëshirë të fundit një laps dhe një letër. Pasi shkruajti për disa minuta, i dënuari thirri rojen dhe i kërkoi që atë letër t’ia dorëzonte mamasë së tij.
Në letër shkruhej:Mama nëse do kishte drejtësi në këtë botë do të ishim të dy të dënuar jo vetëm unë. Je po aq fajtore sa unë.

Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Zgjidhni çiftin ku gjeni veten dhe zbuloni ç’thotë fotoja për lidhjen tuaj

Me siguri fotoja e mësipërme ju ka bërë të vini buzën, përse jo edhe të kujtoni të gjitha herët ku divani apo një kënd tjetër i shtëpisë është bërë bashkëshoqërues i dashurisë suaj.E ndërsa dashuria është ndjenja më universale në botë, përjetimi dhe manifestimi i saj është tejet intim aq sa nuk do të ekzagjeronim aspak po të thoni që çdo dashuri është ndryshe nga tjetra.

Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Merrni tre gota në ditë nga ky lëng dhe trupi juaj do të pastrohet nga toksinat

Për fat të keq, shumë njerëz në mbarë botën vuajnë nga kapsllëku dhe çështje të tjera të sistemit të tretjes.
Ne të gjithë e dimë se zorra e trashë ka një punë të rëndësishme për eliminimin e mbeturinave. Ka disa gjëra që mund të bëni për të ndihmuar në zbutjen e shqetësimeve që lidhen me toksinat dhe problemet e tretjes në trup.

Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun