U ndalohet dalja nga shteti 9 ministrave, 26 politikanëve, 98 drejtorëve, 15 kryebashkiakëve e 31 deputetëve

Lista e plotë e të bllokuarve për të dalë nga Shqipëria ka në përbërje emrat e 17 ministrave e ish-ministrave, të 42 politikanëve e ish-politikanëve, të 123 drejtorëve e drejtorëve rajonalë akutalë, të 10 kryepolicëve e ish-kryepolicëve, të 29 kryedoganierëve e ish-kryedokanierëve, të 79 pushtetarëve e ish-pushtetarëve lokalë dhe të 64 deputetëve e ish-deputetëve të cilët sipas filtrit të shërbimeve sekrete të huaja.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Kjo gjë i ndohi Shkurte Fejzës!

Thuajse asnjëherë nuk e kemi parë në këtë gjendje, me buzëqeshje vesh më vesh, shkruan revista Kosovarja.

Me që ka një bagazh të madh në karrierën e saj dhe 33 vite të lumtura martesë, sigurisht se duhet të jetë e lumtur me atë çfarë ka arritur, por sot është vërtetë një lumturi e veçantë e cila shihet në fytyrën e saj.
Athua kjo buzëqeshje është sot për festën apo diçka tjetër ?

MOS HUMB! Tejkalo më poshtë për më tepër informacione

URIME! Ky është emri i ri i Maqedonisë: A do të pajtohen shqiptarët e maqedonasit?

Ka ardhur një propozim interesant nga “Financial Times”.“Për shkak të rëndësisë vitale për t’u arritur stabiliteti në Ballkan, unë sugjeroj që emri i ri duhet të jetë “Paeonia”.Banorët duhet të jetë shumë krenar me këtë emër, pasi për dallim nga Maqedonia.Paionët kurrë nuk njohën besnikërinë ndaj Mb reti të Madh të Persisë gjatë periudhës 512 deri 496 p.e.s.”

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Çka ndodhi mbrëmë mes Shyhretes dhe Shkurtes?!

Mbrëmja që lamë pas bashkoi shumë fytyra publike në një vend me synetinë e djemve të këngëtarit Meda si aheng me shumë të ftuar.

E këto takime pa dyshim se përbëjnë gjithmonë një moment të mirë për takim e argëtim mes kolegëve që janë vazhdimisht të zënë me koncerte. Por, e njejta nuk vlen për Shyhrete Behlulin dhe Shkurte Fejzën.
Çka ndodhi mbrëmë mes Shyhretes dhe Shkurtes?!
MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

​ E trishtë, Ardit Gjebrea humb ‘betejën’

Emisioni ‘Kam një mezazh për ty’ ka prekur zemrat e shqiptarëve duke bashkuar dhe pajtuar njerëz.Por mesa duket në një nga mesazhet e djeshme ky emission nuk ka mundur të zbusë zemrën e djaloshit, i cili ishte ftuar nga ish e fejuara e tij të pajtoheshit. Ai ska pranuar të kthehet pas te e fejuara për shkak të xhelozisë që ajo kishte. Ky mos pajtim ka mërzitur jo pak moderatorin Gjebrea.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Vjen një lajm i shumëpritur për gjithë kosovarët, nga nesër e keni të mundur

Shumë shërbime mund t’i kryejnë përmes internetit, përfshirë blerjet, transferet, pagesat e shumëçka tjetër, por kosovarët nuk mund të aplikojnë ‘online’ edhe për pasaportë.
Këtë shërbim janë të obliguar ta bëjnë vetëm nëpërmjet aplikimit në qendrat e regjistrimit, raporton KTV.

Qytetarët thonë se nuk u ka rënë shumë të presin për të marrë pasaportat.
Vjen një lajm i shumëpritur për gjithë kosovarët, nga nesër e keni të mundur
MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Ilaçi i gjyshes që e zhduk astmën, bronkitin, kollën dhe shumë probleme të tjera të mushkërive

ASTMA, BRONKITI, KOLLA DHE ÇRREGULLIMET TË TJERA TË MUSHKËRIVE PO BËHEN GJITHNJË E MË SHUMË TË ZAKONSHME VITET E FUNDIT.


Falë përparimeve në mjekësinë konvencionale, këto probleme respiratore mund të eliminohen shpejt, por shpesh medikamentet kanë efekte anësore negative të cilat mund ta dëmtojnë shëndetin tuaj. Për fat të mirë, ka mjekime të vjetra natyrore që mund t’i trajtojnë këto çështje pa patur asnjë efekt anësor.
MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

E pabesueshme: Kaq vite kanë dallim në moshë Feridja me të dashurin e saj

Seyma Korkmaz është aktorja e cila ka fituar popollaritet brenda një kohë të shkurtër në Turqi.Me rolin e Feridës, ajo u bë prezente edhe në shumë shtëpi shqiptare, të cilët e ndjekin serialin ‘Beni Affet’.

Mirëpo, jashtë këtij seriali, Seyma është një person krejt ndryshe. Ajo me fansat e saj në Instagram ndan shumë nga momentet më të mira nga privatësia.
E pabesueshme: Kaq vite kanë dallim në moshë Feridja me të dashurin e saj (Foto)
MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Nëse keni këtë formë trupi, jeni më të rrezikuara nga kanceri i gjirit

GRATË TË CILAT KANË FORMË TË TRUPIT SI “MOLLA” RREZIKOHEN MË SHUMË QË TË PREKEN NGA NJË FORMË VDEKJEPRURËSE E KANCERIT TË GJIRIT, KA ZBULUAR NJË STUDIM I FUNDIT.


Ndërsa ato me formë të trupit si “dardha”, ku masa dhjamore përhapet edhe në kofshë, ije dhe mollaqe, mund të preken nga një formë më e trajtueshme e kësaj sëmundjeje.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Bima që është 100 herë më e fortë sesa ilaçet e kimioterapisë dhe që e vret kancerin në dy ditë

Çaji me luleradhiqi shëron shumë sëmundje si kanceri në vetëm 2 ditë. Gjithashtu ndalon rreziqet e kancerit në të ardhmen.

Kjo është e shëndetshme dhe medicinale. Gjithashtu është e lehtë për të bërë. Në të kaluarën, ky çaj ishte shërim universal. Tani kjo rrënjë shëron kancerin. Një studim i Departamentit të Kimisë dhe Biokimisë në Kanada!


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione