Onkologu zbulon lëngun që vret qelizat e kancerit në 48 orë!

Parandalimi i kancerit nëpërmjet një mënyre jetese të shëndetshme është zgjidhja më e mirë, por sidoqoftë mutacioni i qelizave(shkaku i kancerit) mund të ndodhë për shumë arsye të tjera.

Sot gjithmonë e më shumë të prekurit nga kanceri nuk e pranojnë kimioterapinë por i janë drejtuar mjekimeve alternative të cilat duken më premtuese.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

“Dashuri e trefishtë”, postimi i nënës që kyçi trinjakët në shtëpi dhe u përpinë nga flakët

Pas vdekjes në mënyrë tragjike të trinjakëve që u dogjën brenda në shtëpi në fshatin Romanat të Durrësit, janë zbuluar detaje të reja tronditëse nga ngjarja.


Ata u përfshinë nga flakët e një zjarri të ndezur brenda në banesë rreth orës 17:30 të ditës së sotme. Dyshohet se flakët kanë përpirë banesën pas një loje me shkrepëse nga të vegjlit.
MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Historia e dashurisë ndryshe e aktores shqiptare: Burri qante hallet e të dashurave me mua

ë ftuar pasditen e sotme në emisionin “Rudina” ka qenë çifti i famshëm i aktorëve Alfred dhe Violeta Trebicka. Çifti i cili ka më shumë se 25 vjet së bashku si rrallëherë folën edhe për jetën private dhe fillimet e dashurisë së tyre.
Violeta u shpreh se ka qenë fillimisht shoqe me Alfredin dhe kur ishin në shkollë ai qante me të hallet e të dashurave që kishte.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Nëse e shihni këtë simbol në biletën tuaj të aeroplanit, mund ta keni më të vështirë udhëtimin

PASAGJERËT E LINJAVE TË FLUTURIMIT QË E GJEJNË NJË SIMBOL ME KATËR ‘S’ TË STAMPUAR NË PJESËN E POSHTME DJATHTAS TË LEJES PËR FLUTURIM, E CILA MERRET NË AEROPORT, DO TË PËRBALLEN ME KONTROLLE TË SHTUARA NGA AUTORITETET AMERIKANE, PARA HYRJES APO DALJES NGA SHTETET E BASHKUARA TË AMERIKËS.

Kodi SSSS – Secondary Security Screening Selection – do të thotë që ju jeni përzgjedhur nga të gjithë pasagjerët tjerë për t’ju nënshtruara kontrolleve të shtuara para hyrjes në avion.
MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Ja si njihen shqiptarët nga bota. 10 mendimet e të huajve të famshëm për Shqipërinë

Historia tregon se shqiptarët janë ndër popujt më të lashtë në kontinentin europian dhe si të tillë padyshim që të parët tanë kanë lënë gjurmë dhe emër ngado. Qyshse herët shqiptarët kanë vizituar/migruar në vendet e huaja duke mundësuar kështu në transportimin e kulturës shqiptare dhe një mundësi që popujt e tjerë të na njohin.

Nga kjo po sjellim 10 shprehjet që personazhe të njohura kanë thënë për shqiptarët ndër vite.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Isha i pari për të, por do e vrisja në moment kur e pashë me!

Ja historia e treguar për “ShkodraNews”

“A e dini përse ju shkruaj? Sepse preferoj më mirë një vajzë që ka patur histori, se njërën që të bën të pabërën pasi i ke vënë unazën në gisht. Jam 23 vjeç dhe sa kam kryer studimet jashtë. E mora me dashuri, me të jam njoh që në 8-vjeçare në Shkodër. Duruam biles edhe sakrificat e largësisë ku ika unë më studime.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Vuante nga dhimbjet e reomatizmës derisa, doktori i dha këtë recetë

Gjunjët tanë janë pjesa më e rëndësishme e trupit sepse na lejojnë të lëvizim. Ato gjithashtu na lejojnë të ecim, të vrapojmë, të ulemi, të ngrihemi etj. Por pjesa që vuan më shumë janë nyjet tona. Ato preken kryesisht nga lloje të ndryshme dhimbjesh dhe nga lodhja. Ata mund të shkaktojnë dhimbje shumë të forta dhe të padurueshme që mund të na vendos në vështirësi pavarësisht nëse qëndrojmë në këmbë apo ulemi.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Plaku piu verë të kuqe gjatë tërë jetës, kjo është ajo që i ndodhi

Ky burrë me emrin Antonio Docampo Garcia ka konsumuar rreth katër shishe verë të kuqe në javë dhe jetoi deri në moshën 107-vjeçare, bëhet e ditur sipas djalit të tij Manuel Docampo Lopez. Manuel foli për mediat lokale spanjolle rreth jetës së gjatë të babait të tij, dhe zbuloi se ai pinte rreth katër shishe verë në javë, transmeton Gazet Express.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Hidhni këto 4 përbërës në kafenë tuaj. Vetëm pas 2 gllënjkave barku juaj do të zhduket dhe metabolizmi do të përshpejtohet menjëherë

Pjesa më e madhe e pinë kafen çdo mëngjes pasi na ndihmon të zgjohemi, por a e dini se ajo na ndihmon edhe për të humbur në peshë? Po, po e lexuat mirë! Studimet thonë se ju mund të humbni deri në 7 kile në muaj, thjesht duke shtuar dy përbërës në kafenë tuaj.

Tingëllon shumë e lehtë, apo jo? Dhe e tillë është.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Hani një vezë të zier dhe pak uthull çdo mëngjes, ky kombinim do të vrasë armikun më të madh të trupit tuaj

KENI NGRËNË NDONJËHERË VEZË TË ZIERA, PËRZIER ME UTHULL? ME SIGURI QË JO, POR KUR TA ZBULONI SE ÇFARË BËN BESOJ SE DO TA PROVONI.

Besojeni ose jo, nëse konsumoni një vezë të zier në mëngjes me uthull do të vrasë një nga armiqtë kryesorë të shëndetit tuaj: nivelet e larta të sheqerit në gjak. iabeti, një problem shumë i zakonshëm shëndetësor që prek njerëzit në mbarë botën.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione