Ngjarje tragjike në Gjakovë: Vdes 17 vjeçarja pas aksidentit të rëndë

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në Gjakovë, saktësisht në ora 16:35.

Nga lëndimet e rënda si pasojë e këtij aksidenti ka ndërruar jetën femër, 17 vjeçare.

Saktësisht aksidenti ka ndodhur në lagjen Shkugës, dhe personi i dyshuar në këtë rast është arrestuar dhe po mbahet në ndalim policor.

Mos e tejkalo! Vazho në linkun/linqet e mëposhtme për më tepër!

E FUNDIT / Tragjedi e madhe sapo ndodhi, 7 të vdekur e 13 të lënduar

Tragjedi e madhe sapo ndodhi, 7 të vdekur e 13 të lënduar.Është rrotulluar autobusi i cili ishte i mbushur me udhëtarë.Prej gjithë udhëtarëve sa ishin në të 7 persona fatkeqsisht kanë gjetur vdekjen derisa 13 të tjerë kanë marrë lëndime të rënda trupore kurse policia menjeher i thirren ambulancen.Ngjarja ka ndodhur kur autobusi ishte në shpejtësi dhe në momentin !


Mos e tejkalo! Vazho në linkun/linqet e mëposhtme për më tepër!

Ja kush ishte spiuni më i madh shqiptar gjatë luftës, dhe kush e spiunoi Adem Jasharin

Gjenerali serb tha:”Ne ishim ne dijeni ne cdo hap qe bënte komandanti i shqiptareve Adem Jashari,pasi ne kishim spiune brenda dhe për ketë arsye ne dinim gjdo gjë rreth tij se ku po shkonte e çka po bënte”

Ai gjithashtu theksoi se ne kohen e paraluftës dhe te pasluftës ishin shumë spiun shqiptare te cilët e kishin shitur veten kombin e tyre për ca mijëra euro.
Mos e tejkalo! Vazho në linkun/linqet e mëposhtme për më tepër!

Britma shokuese: ”A ka naj burr naj kun, oj nana jeme”

Rreth orës 19 të mbrëmjes sonte në rrugën ‘Shpëtim Robaj’ në lagjen Tukabahqe në Prishtinë ka një person dyshohet se është plagosur me thikë. Zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka konfirmuar rastin, Një person dyshohet të jetë therur me thikë dhe po merr tretmanin e nevojshëm në QKUK. Policia është duke u marrë me rastin ën fjalë”!

Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

LAJMI I FUNDIT: Ndërron jetë këngëtari i njohur

Malcolm Young, forca shtytëse dhe bashkë-themeluesi i grupit të rrokut të AC / DC ka vdekur në moshën 64 vjeçare

Vet grupi njoftoi vdekjen në faqen e tyre zyrtare të Facebook dhe në faqen e internetit. Malcolm, i cili u tërhoq në fillim nga grupi kishte luftuar me çmenduri për tre vitet e fundit.
Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës – link

Të gjithë ju që ziheni kaps, kujdes sepse shumë lehtë mund të vdisni

Të zbulosh një trup të vdekur është gjëja më shokuese që mund ta përjetosh.

Edhe nëse profesioni juaj nuk ka të bëjë me njerëz të cilët janë të sëmurë dhe gati për të vdekur, ose direkt me njerëz të vdekur, përsëri të shohësh një të vdekur është mjaft trishtuese. Vdekja mund të vijë në të gjitha mënyrat, edhe në ato më të çuditshmet. Kështu, disa familjarë kanë treguar storjet!
Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës – link

Bastorja e “çmendur” e shqiptarit që e bëri milioner brenda natës

E shtuna ka qenë fatsjellëse për një djalosh shqiptar që jeton në Gjermani. Ai ka parashikuar saktë 10 ndeshje në skedinë duke i vendosur 20 euro. Të gjitha ndeshjet kanë qëlluar në shenjë dhe ai ka fituar plot 2 mijë e 285 euro. Përshëndetje JOQ! Shikoni ca bëhet ktej nga Gjermania. Anonim të lutem se na kërkojnë lek borxh”, na shkruan gjithë humor djaloshi.

Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës – link

URGJENT: Zvicra ofron punësime, rroga e majme deri në 11 mijë euro (Apliko

Zvicra ofron punësime, rroga e majme deri në 11 mijë euro…Ata që do ti punësojmë, do ti mundësojmë kushtet më të mira për punë. Andaj do të bëjmë gjithçka”, theksuan nga ky Institut.

Rroga për ata që pranohen është mbi 11 mijë euro, aplikimi është shumë thjeshtë dhe vlen për të gjithë shqiptarët, mos e humbisni këtë rast. shtypni poshte dhe ju hapet faqja për aplikim!
MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

Deklarata e kësaj vajza Shqiptare që jeton në Serbi, ka Tmerruar gjithë Serbinë

Emina Nurovic është një qytetare e Sanxhakut që thotë se është shqiptare.

Sipas saj, nuk është aspak e lehtë për të deklarimi si shqiptare në Novi Pazar, por ajo thotë se ndihet krenare për një gjë të tillë. Ajo ka shkruar se nuk do të dorëzohet dhe do të bëjë çmos që Sanxhakun t’ia kthejë kombit të vet.
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Gruaja nga Kukësi: Pas 11 vitesh martesë, burri mbrëmë më kërkoi të bëja diçka që dhemb shumë

Një grua në prag divorci, e ka ndarë dhimbjen dhe tronditjen në një letër prekëse. Kjo është historia e rrëfyer.“Mirëmbrëma të gjithëve! Pas 11 vitesh martese, burri më tha mbrëmë se dëshiron të ndahet me mua.E pranoj, që kemi pasur disa probleme dhe keqkuptime gjatë këtyre viteve, por kemi qenë besnikë ndaj njëri-tjetrit.

Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun