Hani këtë për darkë, 3 ditë rresht! Do të habiteni nga ajo që do dalë nga trupi juaj!

Gjithmonë keni pasur dëshirë të rinovoni trupin tuaj por nuk e keni ditur se si? Këtu do ju tregomë një recetë se si ta përdorni në vend të një vakti, e cila do heq nga trupi juaj të gjitha yndyrnat fekale nga zorrët dhe në këtë mënyrë zvogëloni peshën tuaj, por gjithashtu rregullon nivelet e acidit në stomak.

Përbërësit kryesorë të ksaj sallate janë perime të cilat janë të pasura në fibra dhe pektin.
MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Rrëfehet nëna e këngëtares së njohur: Si më rrahu vajza ime dhe më mori gjithçka

Nëna e Eda Zarit, Zhane Zari, 78 vjeç rrëfen për herë të parë, në mënyrë ekskluzive arsyen e konfliktit me të bijën, të cilat sollën më pas dhunën dhe rrëmbimin e pasurisë.Konfliktet që arritën deri në dhunë fizike për shkak të lidhjes së Eda Zarit me mikun e saj nuk do të ishin shqetësimet e vetme për zonjën Zhane. Prej vitit 2012, e bija ka filluar të marrë pronat e familjes.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Dietë 7-ditore me kastravecë dhe dy ushtrime fizike të cilat bëjnë të humbni peshë në afat rekord

Nëse dëshironi të dukeni mirë për ndonjë ngjarje të veçantë që vjen së shpejti, atëherë dieta me kastravecë është mënyra më e shpejt dhe më e sigurt për të humbur peshë në vetëm 10 ditë.

Përbërësi i kësaj kryesore pra është kastraveci, ndërsa mund të konsumohet në sasi të pakufizuar.
Prandaj, kurdo që ndiheni të uritur, duhet të hani kastravecë, transmeton Telegrafi.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Nena mban fëmijën e vdekur ne krah, por ndodh diçka qe do te bindeni se mrekullitë ekzistojnë

”Nena mban fëmijën e vdekur ne krah, por ndodh diçka qe do te bindeni se mrekullitë ekzistojnë”
Mamaja, e frikësuar nga ajo që sheh, merr binjakët e pajetë shtrëngon fort ne gjoksin e saj dhe fillon te qan.
Njerëzit e tjerë në dhomë, duke parë atë që nëna e pikëlluar po bën, fillojnë të emocionohen gjithashtu… Por ndodh mrekullia!


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Ngjarje e rëndë në Tiranë, burri godet me tullë në kokë 3 vajza

Një ngjarje e rëndë dhe mjaft e çuditshme raportohet të ketë ndodhur para pak minutash në Tiranë pranë zonës së stadiumit “Dinamo”.

Qytetarët të pranishëm në vendngjarje raportojnë se një person ndoshta jo në gjendje të mirë mendore, ka goditur me tullë tre vajza në kokë.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

E pabesueshme, ndodh në Shqipëri ajo që nuk ka ndodhur prej 100 vitesh

Numri i lindjeve të regjistruara në Shqipëri gjatë vitit 2016 ka qenë më i ulëti i regjistruar ndonjëherë, që nga vitet 1930, kur shteti shqiptar krijoi për herë të parë regjistrin civil dhe filloi të mbajë shënim mbi lindjet, vdekjet e martesat, bëhet e ditur nga të dhënat e publikuara të mërkurën nga Instituti i Statistikave si dhe nga të dhëna historike të para nga BIRN.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Trondit shkrimtarja: Gratë duhet rrahur ndonjëherë

Tha se gratë duhen rrahur ndonjëherë, aktivistja me tërbim ndaj shkrimtares: Kap hollo byrekun ti mos fol k**lliqeNga Gerina Mullaj

Ndonjëherë duhen rrahur gratë, dhe për këtë çdokush ka të drejtën të më quaj të çmendur për aq kohë sa i besohet bindjes se të vërtetat më të çuditshme duhet t’ja themi vetëm vetes.

Nuk ka burrë që më pak se një herë, përgjatë jetës së tij, të mos ketë dashur me gjithë shpirt të rrahë një grua.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Familja Merko josh me dhurata, vetëm për pjesëmarrje në tubim!? (FOTO)

Në adresë të portalit tonë kanë ardhur fotografi nga mesazhe (screenshot) të një grupi të Forumit të Gruas së BDI-së në Strugë. Në mesazh shihet se si vajzat e Ramiz Merkos i joshin gratë me dhurata vetëm që të marrin pjesë në tubimin e mbajtur në Strugë. Gjithashtu mund të lexoni se si familja Merko tallet e përqeshet me kundërkandidatin babait të tyre. Fotografitë janë dërguar nga anëtarë të shqetësuar të BDI-së.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Pija “magjike” me 4 përbërës që pastron mushkëritë sado vite të keni pirë duhan

Të gjithë janë të njohur me rreziqet që vijnë nga pirja e duhanit, e sërish vazhdojnë të tymosin duke pretenduar se ajo cigare i qetëson.

Nëse prej disa vitesh me radhë jeni duhanpirës, dëmi që u keni bërë rrugëve respiratore është shumë i madh, por jo i pakthyeshëm. Katrani që ka mbulua cipën e mushkërive mund të shkaktojë dhimbje gjoksi!


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Miratohet komisioni për reformën zgjedhore, këta janë anëtarët e emëruar

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar me konsensus Komisionin e Posaçëm për Reformën Zgjedhore.

Në një seancë që ka vijuar deri mbrëmjen e sotme pas orës 22:00, me 116 vota pro dhe asnjë kundër është ngritur ky komision zgjedhor.

Bashkëkryetarë nga dy partitë më të mëdha të vendit do të jenë Bledi Çuçi nga PS dhe Oerd Bylykbashi nga PD.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione