Miratohet komisioni për reformën zgjedhore, këta janë anëtarët e emëruar

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar me konsensus Komisionin e Posaçëm për Reformën Zgjedhore.

Në një seancë që ka vijuar deri mbrëmjen e sotme pas orës 22:00, me 116 vota pro dhe asnjë kundër është ngritur ky komision zgjedhor.

Bashkëkryetarë nga dy partitë më të mëdha të vendit do të jenë Bledi Çuçi nga PS dhe Oerd Bylykbashi nga PD.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Kush është “Juli i Pashakos”, ekzekutor i dyshuar në masakrën e Lushnjes i cili u vetëdorëzua në polici

Kush është “Juli i Pashakos”, ekzekutor i dyshuar në masakrën e Lushnjes i cili u vetëdorëzua në policiF. Tenolli
Julian Sula, i njohur ndryshe me nofkën “Juli i Pashakos” dyshohet se është autori i tretë i masakrës së ndodhur dy ditë më parë në qytetin e Lushnjes ku mbetën të vrarë Jurgen Hoxha dhe Zamir Latifi.

Pas një kontrolli që ka ushtruar policia në banesën e Sulës, ai është vetëdorëzuar bluve.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Makinat përplasin motorin në Tiranë, dërgohet në spital shpërndarësi i picave

Siguria në rrugët tona është në nivelet më të ulëta dhe kjo ndodh për një sërë shkaqesh, duke filluar nga pakujdesia e drejtuesve të mjeteve dhe deri tek rrugët, ku kthesa të fshehta nuk të lejojnë të kesh pamje e për pasojë potenciali për aksidente është i lartë. Një aksident i rëndë ka ndodhur në zonën e Yzberishtit, Tiranë, ku një motor është përplasur me një makinë në mes të lagjes.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Këto shenja ju paralajmërojnë se duhet ta çoni urgjent fëmijën tuaj tek mjeku!

Sëmundjet e një fëmije janë një përvojë e vështirë për çdo prind. Shumë probleme mund të shmangen nëse simptomat paralajmëruese kapen në kohë nga vetë prindërit!

Faqja e njohur “Bright Side” ka treguar disa nga simptomat që tregojnë për një shëndet të dobët të fëmijës suaj dhe që duhet t’i drejtoheni menjëherë mjekut.
Këto shenja ju paralajmërojnë se duhet ta çoni urgjent fëmijën tuaj tek mjeku!
MOS HUMB! Tejkalo më poshtë për më tepër informacione

Përzieni vazelinën me këtë përbërës dhe shikoni se çfarë do të ndodhë me lëkurën tuaj

Dëmtimi i enëve të gjakut për gjithëfarë arsyesh na lë me shenja në lëkurë që brenda 7 ditëve ndryshojnë ngjyrë nga vjollcë, në të gjelbër e të verdhë.

Askush nuk do të donte të kalonte nëpër të gjitha këto faza andaj femrat më së shumti shohin grimin si zgjidhja e vetme, por ajo që nuk dini është se disa përbërës natyralë kanë fuqinë jo vetëm të zbehin shenjat.
Përzieni vazelinën me këtë përbërës dhe shikoni se çfarë do të ndodhë me lëkurën tuaj
MOS HUMB! Tejkalo më poshtë për më tepër informacione

Nga bakteret e zorrëve e deri te kanceri, ja arsyet që jua fryjnë barkun dhe jua shtojnë gazrat

Fryrja e barkut është një dukuri që u ndodh shumë njerëzve. Nëse ju ndodh në mënyrë të vazhdueshme atëherë duhet të gjendet shkaktari. Ja shkaqet kryesore që ndikojnë në fryrjen e barkut:

Intoleranca ndaj qumështit: njerëzit intolerantë ndaj laktozës shpesh përjetojnë fryrje të barkut, dhimbje, të vjella dhe probleme të tjera me tretjen.
Nga bakteret e zorrëve e deri te kanceri, ja arsyet që jua fryjnë barkun dhe jua shtojnë gazrat
MOS HUMB! Tejkalo më poshtë për më tepër informacione

Doktorët janë të surprizuar: Ziejini këto dy përbërës dhe pijini për 7 ditë rresht. Do të humbisni 3 kg!

Ne sot do t’ju tregojmë sesi të përgatisni një përzierje, e cila do t’ju ndihmojë që të hiqni kilet e padëshiruara dhe do të përshpejtojë të gjithë procesin.

Gjithçka që ju duhet të bëni është të miksoni këto përbërës që i keni në kuzhinë dhe ta konsumoni këtë pije përpara se të shtriheni për të fjetur.
Doktorët janë të surprizuar: Ziejini këto dy përbërës dhe pijini për 7 ditë rresht. Do të humbisni 3 kg!
MOS HUMB! Tejkalo më poshtë për më tepër informacione

Nëse shihni këtë në duart tuaja, kontaktoni menjëherë një mjek. Arsyeja është e frikshme

Dëmtimet e duarve janë shumë të zakonshme por disa prej tyre mund të jenë një shenjë e një problemi tjetër më të madh. Ato mund të ndodhin si rezultat i inflamacionit, kockave të thyera, infeksioneve, rritjeve jonormale, cisteve si dhe tumoreve. Jo çdo dëmtim është serioz, por ju duhet të mësoni t’i kushtoni vëmendje shenjave dhe të dini kur të vizitoni një mjek.

Nëse shihni këtë në duart tuaja, kontaktoni menjëherë një mjek. Arsyeja është e frikshme
MOS HUMB! Tejkalo më poshtë për më tepër informacione

Pesë shenjat që tregojnë se një i ri mund të ketë kancer

Rreth një e treta e pacientëve të rinj me kancer diagnostikohen kur ndodhen në fazën e parafundit të kancerit, thuhet sipas Teenage Cancer Trust.

Kanceri tek të rinjtë është mjaft i vështirë të diagnostikohet. Rreth 2,500 të rinj të moshës 13 dhe 24 diagnostikohen çdo vit me kancer, që do të thotë se kanceri tek të rinjtë është ende i pazakontë.
Pesë shenjat që tregojnë se një i ri mund të ketë kancer
MOS HUMB! Tejkalo më poshtë për më tepër informacione

Këto janë shenjat e qarta të kancerit në mushkëri

Kanceri në mushkëri është një nga llojet më të rrezikshme të kancerit – me mijëra njerëz në botë që diagnostikohen çdo vit.

Një koll i thjeshtë, një ndjenjë lodhjeje dhe humbja e apetitit mund të ngatërrohen me ndonjë virus dhe madje edhe grip. Por këto simptoma mund të jenë gjithashtu edhe shenjë e diçkaje më serioze – sidomos pasi që simptomat e këtij kanceri nuk vërehen shumë derisa sëmundja të përparojë.
Këto janë shenjat e qarta të kancerit në mushkëri
MOS HUMB! Tejkalo më poshtë për më tepër informacione