Përzieni vazelinën me këtë përbërës dhe shikoni se çfarë do të ndodhë me lëkurën tuaj

Dëmtimi i enëve të gjakut për gjithëfarë arsyesh na lë me shenja në lëkurë që brenda 7 ditëve ndryshojnë ngjyrë nga vjollcë, në të gjelbër e të verdhë.

Askush nuk do të donte të kalonte nëpër të gjitha këto faza andaj femrat më së shumti shohin grimin si zgjidhja e vetme, por ajo që nuk dini është se disa përbërës natyralë kanë fuqinë jo vetëm të zbehin shenjat.
Përzieni vazelinën me këtë përbërës dhe shikoni se çfarë do të ndodhë me lëkurën tuaj
MOS HUMB! Tejkalo më poshtë për më tepër informacione

Nga bakteret e zorrëve e deri te kanceri, ja arsyet që jua fryjnë barkun dhe jua shtojnë gazrat

Fryrja e barkut është një dukuri që u ndodh shumë njerëzve. Nëse ju ndodh në mënyrë të vazhdueshme atëherë duhet të gjendet shkaktari. Ja shkaqet kryesore që ndikojnë në fryrjen e barkut:

Intoleranca ndaj qumështit: njerëzit intolerantë ndaj laktozës shpesh përjetojnë fryrje të barkut, dhimbje, të vjella dhe probleme të tjera me tretjen.
Nga bakteret e zorrëve e deri te kanceri, ja arsyet që jua fryjnë barkun dhe jua shtojnë gazrat
MOS HUMB! Tejkalo më poshtë për më tepër informacione

Doktorët janë të surprizuar: Ziejini këto dy përbërës dhe pijini për 7 ditë rresht. Do të humbisni 3 kg!

Ne sot do t’ju tregojmë sesi të përgatisni një përzierje, e cila do t’ju ndihmojë që të hiqni kilet e padëshiruara dhe do të përshpejtojë të gjithë procesin.

Gjithçka që ju duhet të bëni është të miksoni këto përbërës që i keni në kuzhinë dhe ta konsumoni këtë pije përpara se të shtriheni për të fjetur.
Doktorët janë të surprizuar: Ziejini këto dy përbërës dhe pijini për 7 ditë rresht. Do të humbisni 3 kg!
MOS HUMB! Tejkalo më poshtë për më tepër informacione

Nëse shihni këtë në duart tuaja, kontaktoni menjëherë një mjek. Arsyeja është e frikshme

Dëmtimet e duarve janë shumë të zakonshme por disa prej tyre mund të jenë një shenjë e një problemi tjetër më të madh. Ato mund të ndodhin si rezultat i inflamacionit, kockave të thyera, infeksioneve, rritjeve jonormale, cisteve si dhe tumoreve. Jo çdo dëmtim është serioz, por ju duhet të mësoni t’i kushtoni vëmendje shenjave dhe të dini kur të vizitoni një mjek.

Nëse shihni këtë në duart tuaja, kontaktoni menjëherë një mjek. Arsyeja është e frikshme
MOS HUMB! Tejkalo më poshtë për më tepër informacione

Pesë shenjat që tregojnë se një i ri mund të ketë kancer

Rreth një e treta e pacientëve të rinj me kancer diagnostikohen kur ndodhen në fazën e parafundit të kancerit, thuhet sipas Teenage Cancer Trust.

Kanceri tek të rinjtë është mjaft i vështirë të diagnostikohet. Rreth 2,500 të rinj të moshës 13 dhe 24 diagnostikohen çdo vit me kancer, që do të thotë se kanceri tek të rinjtë është ende i pazakontë.
Pesë shenjat që tregojnë se një i ri mund të ketë kancer
MOS HUMB! Tejkalo më poshtë për më tepër informacione

Këto janë shenjat e qarta të kancerit në mushkëri

Kanceri në mushkëri është një nga llojet më të rrezikshme të kancerit – me mijëra njerëz në botë që diagnostikohen çdo vit.

Një koll i thjeshtë, një ndjenjë lodhjeje dhe humbja e apetitit mund të ngatërrohen me ndonjë virus dhe madje edhe grip. Por këto simptoma mund të jenë gjithashtu edhe shenjë e diçkaje më serioze – sidomos pasi që simptomat e këtij kanceri nuk vërehen shumë derisa sëmundja të përparojë.
Këto janë shenjat e qarta të kancerit në mushkëri
MOS HUMB! Tejkalo më poshtë për më tepër informacione

Këto janë shenjat paralajmëruese se kanceri po rritet në trupin tuaj

Të kruarat e lëkurës

Trupi kancerin e trajton si bakter i huaj dhe sistemi imun e lufton me ndihmën e qelizave të bardha të gjakut. Kjo shkakton shtimin e qarkullimit të gjakut në hapësirat, ku qelizat e kancerit përparojnë, që shkakton të kruarat e lëkurës, skuqje, shtrëngim dhe ndryshim të ngjyrës.

Per me teper hap linkun/linqet me poshte

Njeriu që po trondit botën : “Kancerin e shëron, kjo gjë e thjeshtë”

Njeriu që po trondit botën : “Kancerin e shëron…kjo gjë e thjeshtë”
Kanceri është konsideruar gjithmonë si sëmundja më e rëndë dhe shkencëtarët kanë vite që punojnë për të gjetur kurën ideale për shërimin nga kjo sëmundje vdekjeprurëse.Por së fundmi autori i njohur amerikan Gregg Braden thotë se kura për kancerin është gjetur dhe ajo mund të bëjë mrekullinë në vetëm 3 minuta.Gregg Braden thotë se…

Per me teper hap linkun/linqet me poshte

Fruti që kuron kancerin, ja pse e fshehën farmacistët dhe mjekët

Guanabana, sipas ekspertëve besohet se është një frut shumë potencial kundër kancerit. Më i rëndësishëm është fakti se është 10.000 herë më efektiv se çdo trajtim tjetër.
Për fat të keq, mrekullitë që ky frut posedon, janë mbajtur sekret nga kompanitë më të mëdha farmaceutike botërore, sepse në këtë mënyrë ato rritin fitimet e tyre dhe shesin produktet mjekësore.

Per me teper hap linkun/linqet me poshte

Mbështolli kokën me fletë alumini pas larjes së flokëve dhe la pa fjalë me rezultatin

“Mbështolli kokën me fletë alumini pas larjes së flokëve dhe la pa fjalë me rezultatin”
Shumica e vajzave dhe grave kanë shumë probleme me flokët, por me këtë truk të thjeshtë ju do të keni flokë të bukur, plot shkëlqim dhe të fortë.

Çdo gjë që ju nevojitet për këtë truk janë këta përbërës të natyrshëm.
Mbështolli kokën me fletë alumini pas larjes së flokëve dhe la pa fjalë  me rezultatin
MOS HUMB! Tejkalo më poshtë për më tepër informacione